Špatná placenta, opakovalo se to i v dalším těhotenství?

doli1
6. led 2013

Ahojky holky u Elišky mi zjistili špatné průtoky placentou.díky tomu že ultrazvuk nedělají vždy tak na to přišli až byla o 4týdny menší 36tt měla odhad 1900g hned jsem musela do nemocnice a byt na monitorech. 5 dní kdy malá přešla 37tt šla vyvolaným porodem ven. Ted jsem zase těhotná a obavám se stejných komplikací. jsem v 31tt a v 33tt bych měla jít na ultrazvuk jak to vypadá ted. opakovalo se vám to i v dalším těhotenství? když na to přišli dříve museli jste ležet na rizikovém až do porodu nebo dítě vezmou ven ikdyž budu v nějakém 34tt?
díky moc když někdo napíšete

eloana
6. led 2013

ahoj🙂 tak moje mame to pravdepdobne mela u vsech 3 deti....ja se asi kvuli tomu narodila predcasne, ale pred 30 lety se to nezjistovalo az kdyz cekala bratra a bratr byl opet docela malej -rekli ji,ze posledni mesic uz nas placeta prilis nevyzivovala.....

romantika
6. led 2013

doli ja mam dle screeningu nizke papp coz muze znamenat problemy s placentou, ale obecne mi dr rikala, ze kdyz je problem s placentou, tak se to projevuje az ve tretim trimestru, takze se od myslim 24tt doporucuje castejsi ultrazvuk, aby se zjistilo, kdy prestane fungovat. Myslim ze je dulezite to sledovat, protoze nedostatecnost se pozna prave ze dite prestane rust a mohlo by dojit i k zastave, protoze odumiraji casti placenty, ale to se deje postupne. Neni to zas tak neobvykle, pokud mas takovou zkusenost vyzadovala bych castejsi utz ve tretim trimestru.

doli1
autor
7. led 2013

Papp mě vyšel taky pozitivní.jak vidim tak ej to jen čekání na další a další ultrazvuky

romantika
7. led 2013

@doli1 tak tak, ale dnes jsem to zrovna diskutovala s dr. a rikala ze ma pani s nizkym papp jako ja a zadne problemy a druha celou dobu nic a placenta ji ted zlobi. Jak pisete, je to ocekani. Kdyz se neco najde tak pak se maminka akorat stresuje, ale v realu i ty s dobrymi testy to maj stejne, akorat je nikdo nedesi dopredu. Tak at se vam to tentokrat vyhne.

doli1
autor
17. led 2013

dnešní ultrazvuk malý jen 1400g :( ale jinak se mu vede dobře.vyvijí se a tep má 140. za 14dní na ultrazvuk jestli něco povyrostl

smutnounka
26. led 2013

ahoj tak já kvůli placentě měla problem z prvním miminkem tak dlouho to prodlužovali že se vše zhoršilo a v 6 měsíci jsem porodila ze špatným koncem (VELKÁ BRITANIE) PAK JSEM CELKEM PO KRÁTKÉ DOBĚ ZNOVU OTĚHOTNĚLA take pořád v Anglii ale z placentou už jsem problem neměla vše bylo do porodu tak ják má být a malí se narodil po 38 týdnu :o)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru