Špatná poloha dělohy (v RVF), máte zkušenost?

hhelik
16. lis 2012

Chtěla bych se zeptat zda s tím máte někdo zkušenosti. Jsem ve 14. týdnu a pořád není ve správné poloze.

berenika39
16. lis 2012

@hhelik já jsem takhle Petra odnosila...myslím někdy kolem 16.tt mi řekl mudr, jak děloha roste spolu s prckem, že se to upraví do správné polohy, nemělo by to ničemu vadit, jen že jsem všechno cítila v křížích...první porod jsem nevěděla, že ty strašné křížové bolesti jsou kontrakce🙂.

maris
16. lis 2012

@hellik můj doktor se tím nijak zvlášť nezabýval, problémy mi to žádné nedělalo a dnes jsem v 38 tt, tak se nestresuj a užívej těhotenství 😉

monenta
17. lis 2012

taky ji mám :-/, doktor mi řekl, že to na nic nemá vliv a že se to samo otočí správně..akorát šíleně trpím na záda 🙄 ale to nevím jestli je to tím 🙂

hhelik
autor
17. lis 2012

Děkuju moc za uklidnění, tak snad to bude dobré. Mám teďka ležet jen na zádech což mi prostě pořád nejde,je mi pak blbě,bolí mě z toho břicho a také záda, takže to střídám ☹ Doktor mě vystrašil tím, že mi řekl že pokuď nebudu moct jít na malou musím do nemocnice protože se zasekne děloha a močový měchýř.
monenta: A v kolikátém jsi týdnu?

monenta
18. lis 2012

@hhelik určitě bude vše v pořádku 🙂) !! mě teda dr z toho co říkal tobě neříkal nic..upřímně..asi by mě tohle dost vyděsilo 😕 akorát mě na to upozornil, v podstatě ani neříkal, že by z toho něco plynulo, to jen kámoška (má prcka 2 roky) poznamela, když sem jí to říkala, že z toho mám nejspíš ty záda. Zkus si něco vyčíst z internetu, já taky hledala a celkem mě to uklidnilo.. Jinak jsem v čerstvém 17tt, měla jsem to zamklé..nechápu 😕 🙂

hhelik
autor
19. lis 2012

jojo koukalaj sem na netu a bylo to dost pozitivní tak snad to bude dobré. Uvidíme příští týden co mi řekle dr. na kontrole 🙂 Obě budeme mít májové dětičky . A děkuji moc za podporu

beru3nek
19. lis 2012

@hhelik : měla jsem taky otočenou dělohu, ale já jsem měla problémy že mi nešlo kolem 13 tt čůrat. Prostě jsem měla plný močák a nešla ven ani kapka, takže párkrát cévkování na pohotovosti. Byla jsem ale prý vyjímka, že se s tím ještě nesetkali. Tak neboj. Mě zase radili spát na břiše a dělat kočičí hřbety. Dr. se mi jí snažil otočit při vyšetření, ale to se mu nepovedlo. Pak se mi to našt. otočilo samo. Tak ať se ti brzo sama srovná, záda mě nebolela

hhelik
autor
19. lis 2012

A na kolikátém týdnu se ti ta děloha otočila? A když jsi nemohla čůrat tak tě vycévkovali a pustili domů nebo s tebou něco dělali?

romantika
25. lis 2012

Ahoj take jsem tak, v prvni tehu mi to dr. ani nerekla a vse se spravilo, mala byla stejnak chycena hodne nizko, mela jsem i vcestnou placentu a postupne jak deloha roste se to vytahuje vse do vysky, jak placenta i deloha. Pri prvnim tehu ta otocena deloha nema podle mne vubec zadny problem, protoze mas vazy jeste celkem pevne. V opravdu vyjimecnych pripadech se muze stat ze se nevytahne z male panve a uzavre mocovou trubici. Je to tak 1procento. Poznas to ze nepujdes sakra dlouho na malou. Ale obvykle je to v pohode. Ted pri druhem ji mam otocenou jeste vic. Ale udivuje mne rada s lezenim na zadech, protoze naopak se doporucuje kocici hrbety a na ctyri ci na bricho pokud muzes. Lezeni na zadech v tehu se myslim tak vseobecne nedoporucuje vubec.
Ja si obecne myslim ze jsem diky tomu ani nemela tehu bricho. Vyskocilo mi ven az v 9mesici. Jeste pak je dobry prubezne cvicit cviky na posileni panevniho dna.

hhelik
autor
26. lis 2012

Ahojda holky, tak jsem dneska byla na kontrole u Dr. a už to mám v pořádku. Stašně se mi ulevilo 🙂 už na tom břiše fakt nešlo spát.
romantika: radil mi ležet na břiše, ale v poslední době už to fakt nešlo, bolelo mě z toho břicho už jsem si moc přála aby bylo vše jak má. Tak snad se bude hezky držet a bude těhu probíhat v pořádku 🙂

scvrcek
11. lis 2016

Je tu prosim nekdo dalsi s delohou v RVF v pozdejsim stadiu tehotenstvi (16.tt)?

martulab
14. lis 2016

Začínám 17.tt a stale nic,zítra jdu k Dr.,tak uvidím 😞

scvrcek
15. lis 2016

@martulab jee tak to jsme na to naprosto stejne, zacinam 17.tt a dnes jdu k dr... Rozhodila jsem site. Jeden doktor by to neresil. Druhy mi dava max dva tydny a musi se to otocit rucne potom.... Hrozne se bojim, ze te tam mimco sprajcne a nebude mit misto a spatne to skonci....mas nejake potize? Ja teda silene bolesti.. A spatne curani...

scvrcek
15. lis 2016

@martulab jak jsi dopadla u doktora? Muj doktor mi dal nejvice tyden. Pak to musi narovnat..

beru3nek
15. lis 2016

@scvrcek : Ja už vůbec nevím, kolik jsem byla tt když se mi sama otočila. Dr. Zkoušel otočit ručně. Nepovedlo se. To curani bylo hrozný:/ tak at se to srovna

scvrcek
15. lis 2016

@beru3nek nevzpomenes si vubec? Ja uz jsem 17.tt..

beru3nek
15. lis 2016

Já myslim ze kolem 16 tt. Taky uz mi nedával moc casu na otočení. Nevim teda jak by to řešil ..

scvrcek
15. lis 2016

@beru3nek doufam, ze se to taky spravi samo... Jinak pry otoci rucne.. Pokud ani to ne, tak asi operativne..

martulab
18. lis 2016

@scvrcek naštěstí otočeno. Cvičila jsem pořád kočičí hřbety a spala už jen na břiše, ikdyž jsem se vůbec nevyspala. Jinak jsem cca 3týdny měla problémy s močením, jen v noci. Pokaždé když jsem šla na záchod, měla jsem pocit, že mi praskne močák a nešlo to. Musela jsem po nocích chodit a cvičit a pak to většinou do půl hoďky šlo, ale byly to muka. Teď už vše ok.

martulab
18. lis 2016

@scvrcek Držím pěsti ať vše dobře dopadne. Když se děloha otáčela, tak jsem měla ostré píchání v břiše, podle toho jsem to poznala a přestaly ty noční problémy.

scvrcek
18. lis 2016

@martulab cvicim, lezim na brise, ted mam dva dny pocit, ze je to lepsi.. Tak snad.. Uvidime ve stredu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru