Špatné výsledky cytologie v raném těhotenství

klleris
31. srp 2013

Ahoj holky.
Chtěla jsem se s vámi poradit,jestli nemáte někdo zkušennost.
Hned na začátku co jsem otěhotněla (a ještě to ani nevděla) mi dělali stěry.Teď mi volala sestřička z gynekologie,že vysledky jsou špatné,že budu muset k nějakému doktorovi na vyšetření.Nyní jsem v 8tt a mám šílený strach,co se bude dít.Nemáte někdo zkušennost,co to může být?Okamžitě samozřejmě myslím na rakovinu a taky se bojím,aby mě neposlali na potrat.To bych asi nepřežila.Na gyn jdu až v úterý a je to pros mě strašná doba.
Moc děkuji za odpovědi.

pegynka
31. srp 2013

@klleris,nemysli hned na nejhorsi,ja to mela taky a jezdila jsem kvuli tomu do Prahy k MUDr. Kotousovi a ten mi rekl,ze si me bude hlidat..Udelal mi stery jeste jednou a rekl mi,ze se uvidi podle toho,co dal...Pokud by vysledky byly joo hodne spatny,udela biopsii (k te u me ani nedoslo) a pokud by i ta vysla spatne,jde se na seriznuti cipku...Aby te poslali na potrat by to muselo byt jedine v ohrozeni zivota (aspon tak mi to rekl muj doktor)...A to pripadne seriznuti se pry muze delat nekdy kolem urciteho tydne (tusim,az neco kolem 25.tt),aby predesli umelemu preruseni)...Vazne bud v klidu,jsem skoro 9mesicu po porodu,na sterech jsem byla pred 3tydny a vse je v poradku....V tehotenstvi se pry normalne vysledky zhorsuji a porodem se zase zlepsi....Me chteli puvodne poslat na to seriznuti v tehotenstvi,ale uz jsme to nestihli i stou biopsii v terminu,kdy se muze...Jo a to seriznuti udelaji normalne v tehotenstvi a jen ve vyjimecnych pripadech....Takze klid,hlavu vzhuru a hodne odpocivej 🙂 Kdyby jsi se chtela na neco zeptat,klidne se ptej,ppkud budu vedet,rada ti odpovim 🙂

bbvcelka
24. črc 2015

@klleris ahoj prosím tě jak to u tebe pokračovalo?čekám miminko,jsem na začátku těhotenství a dělali mi stěry a mám tam buněčné změny na čípku..na září mě dr.objednala na onkologii,tak vubec nevím co bude..mám šílené obavy..děkuji..

klleris
autor
24. črc 2015

@bbvcelka Nijak. Mam rok a ctvrt holcicku a nic se nedeje. Naposled jsem byla na kontrole po sestinedeli. Reklimi,at se objednam az prestanu kojit. Prestala jsem pred mesicem,zacnu to resit az v zari. Ceka me plastika cipku.

emisekkk
24. črc 2015

@bbvcelka já to měla stejně. Ve chvíli, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mi volala doktorka, že mám špatné nejen stěry, ale i už biopsii s čípku a že musím na konizaci. CIN III. Když jsem ji řekla, že jsem těhu, byla trochu vyjevená, ale domluvily jsme se, že to budeme každé 2 měsíce hlídat a šmikneme po šestinedělí.
Někdy, když jsou výsledky hoooodně zlé, tak se konizuje i v těhu. Tento posup jsem konzultovala na oknkoligii a byl mi schválen. Opravdu ihned po šstinedělí jsem mazala na konizaci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru