Špatný výsledek hormonu štítné žlázy až při těhotenství

whitelilith
9. pro 2013

Ahoj, měla bych dotaz. Nikdy jsem problém se ŠŽ neměla, takže jsem se na ni neléčila. Při krevním testu u gynekologa v 11tt mi vyšel TSH 6,75 což je nad normou. Něco jsem načetla, ale moc moudrá z toho nejsem. Můj gynekolog byl v tomto "vtipný". Žádanku ne endokrinologii mi dal až o 3 týdny později s varováním, že berou tak za dva měsíce. Což byla pravda. Po nastudování informací jsem se trochu lekla a začala obvolávat další endokrinologie a výsledek všude stejný až u té poslední jsem ze zoufalství sdělila, že jsem těhotná a do 5 dnů bylo místo na vyšetření. Jdu tam zítra.
Podobnou diskusi jsem nikde nanašla, proto ji zakládám.
Veškeré diskuse jsou o ženách, které poruchou ŠŽ trpí delší dobu a léčí se s ní-tj. jsou od začátku pod kontrolou.

caboonek
9. pro 2013

Ahoj, já už se léčím delší dobu na endokrinologii, ale v těhotenství mi šťítná žláza pěkně rozhodila hladiny hormonů a Dr. mě hlídá cca po 6 týdnech. Uvidíš co s tebou vymyslí, ale každopádně je dobré mít hladiny TSH, T3 a T4 v mezích normy kvůli miminku, aby nedošlo k vrozené vadě šťítné žlázy. Tak držím pěstičky na zítra!!!

berticka
9. pro 2013

@whitelilith Já měla v těhotenství také vychýlené hodnoty hormonů štítné žlázy, byla jsem na endokrinologii na sonu štítné žlázy a vše bylo nakonec OK - mírné vychýlení je prý v těhotenství normální a pokud na štítné žláze není nález a nejsou subjektivní potíže, pak není třeba nasazovat léčbu. Ale napsali mi jód a ten jsem brala celé těhotenství a až do porodu jsem pak ještě několikrát byla na kontrolních testech. Měla jsi hned říct, že jsi těhotná, těhotné musejí vzít přednostně.

whitelilith
autor
10. pro 2013

Tak výsledky od doktorky. U mě bohužel byl pozitivní nález na dva uzlíky ve štítné žláze. Malinké, ale jsou tam (jako signál zánětu), takže to vypadá na doživotní polykání prášků a teď v těhotenství a v průběhu kojení ještě vitamínů s přídavkem jodu. Prý to má hodně žen (včetně mé doktorky) a dítěti to nijak ublížit nemohlo-což je to nejpodstatnější.
Spíš je vtipné, že bez těhotenství bych na to nepřišla, nic mi nechybí. 🙂

evinka
10. pro 2013

Mě taky našli rozhozenou štítnou žlázu v těhotenství - v druhém. Od té doby beru Euthyrox, v těhu a při kojení jsem brala ještě něco s jodem. TAky jsem neměla žádné příznaky a bez těhu bych to nevěděla. Dcera je v pořádku i přesto, že jsem léky začala brát někdy mezi 15 a 20 týdnem těhotenství.

whitelilith
autor
10. pro 2013

@evinka Ahoj, tak to jsem ráda, protože já léky začnu brát až zítra. tj 15tt. 🙂

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @whitelilith @evinka @berticka @caboonek a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Štítná žláza v těhotenství https://www.modrykonik.cz/stitna-zlaza-a-tehote... .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti se štítnou žlázou v těhotenství, pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím a nebo plánují těhotenství. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru