Špinění v 9. týdnu těhotenství - jak mám postupovat?

kikina9
1. kvě 2012

Holky, prosím o radu, jak byste postupovaly. Minulý týden, to jsem byla 7+5, jsem zakrvácela jasnou krví. Pro jistotu jsem šla hned na pohotovost. Tam na mě byla doktorka dost protivná, prý je to v začátku těhotenství normální, a buď to mimčo zvládne, nebo ne. Poslala mě domů s tím, že si mám zajít za týden na kontrolu ke svému gynekologovi. Od té doby jsem byla v pořádku, bez krvácení. Včera jsem byla u svého gynekologa, mimčo v pořádku, odpovídá 8+5, žádný hematom tam nebyl, pouze mi objevil cystu. Řekl mi, že už bych krvácet neměla. Dnes v noci jsem začala špinit, není to žádná hrůza, ale špiním tmavě hnědou krví i celý den. Další kontrola u gynekologa je až za 2 týdny. Navíc teď tam ani není, má dovolenou. Myslíte, že mám vyčkávat, a pokud špinění nezesíli, vydržet doma? Po špatné zkušenosti se mi na gynekologickou pohotovost nechce.
Poprosím vás o vaše zkušenosti se špiněním v začátku těhotenství, a jak to nakonec dopadlo.

martinakl
1. kvě 2012

Ahoj, ja bych jela na tu pohotovost.. Nebo max zitra k jinemu lekari. Ja zkusenosti dobre nemam. Predchozi tehu jsem taky spinila, sla jsem k dr treba az za dva dny a doktor me "sprdnul", ze v tehu pri jakymkoliv spineni mam jit hned za nim nebo na tu pohotovost.. Nejspis to nic nebude, je to fakt celkem bezne. Ale ja bych proste sla, apson te UZ uklidni, ze je mimi v poradku a to je taky hrozne dulezity, abys byla v pohode.. Tak drzim pesti 😉

ladybugie
1. kvě 2012

já špinila ve druhém těhu s dvojčaty. Jela jsem na pohotovost a skončila ve špitále 3 dny na kapačkách. Já bych nic nepodceňovala a šla k dr ihned... držím palečky!

mufinka26
1. kvě 2012

já být tebou jedu na pohotovost, třeba bude stačit jen aby ti nasadily utrogestan 😉 já sem na začátku těhu taky občas špinila, vždycky sem radši jela na pohotovost, pokud tam moje mudra nebyla, neboj, ted určitě narazíš na někoho ochotnýho 😉 udělaji ti UTZ a budeš vědět, že je miminko v pořádku 😉 víš, je lepší jít 100x zbytečně než jednou litovat, že jsi nešla

beta.m
1. kvě 2012

já špinila v 8 tt, nebyla to krev jen hnědý výtok, šla jsem celá vystrašená na gyndu (zavolala jsem tam a dr. mi řekl ať příjdu) udělal mi ultrazvuk a všechno bylo v pořádku, prý to mohlo být tím jak se začíná dělat placenta, dal mi Askorutin a asi třetí den to bylo dobrý, pak už celé těhu nic. Být tebou tak rozhodně si na pohotovost zajedu 😉

luuca.b
1. kvě 2012

já u prvního špinila do 10tt a dal mi ascorutin.řikal něco jako že se to uhnizduje...ale určo by tě měl i tak někdo vidět🙂.....

brisalek
1. kvě 2012

taky bych šla k doktorovi. Vím jak jsou na pohotovosti protivní. J jsem byla v 7+5 asi u dr na kontrole a nenašla u mimi srdíčko, tak mě poslala k Apolináři a tam srdíčko našli , ale těhu odpovídalo tak 5tt ne 8tt. Po kontrole jsme začala špinit a druhý den víc, volala jsme dr. a ta mi řekla ať jedu do nemocnice tak jsme tam večer jela a tam mi ne úplně přesně těmahla slovama , ale v pdostatě řekli, že až potratím ať přijdu☹🙂, nenařídili mi ani ležet ani mi nedali žádný ascorutin....
Vím, že to byla jiná situace to těhu už bylo špatné a čekali to a i já anakonec za dva dny, kdy se špinění stupňovalo jsem potratila.
Ty máš těhu zatím v pořádku, tak by se ho měli snažit udržet, takže se vyprdni na řeči kohokoli, udělej ze sebe třeba i "blbku", ale budeš mít jistotu, že je vše jak má a budeš vklidu

kucirlib
1. kvě 2012

Já špinile v sedmém a 10. týdnu jestli si to pamatuji správně. Ale bylo to špinění hnědou krví, néí jasně červenou. Každopádně by tě měl vidět doktor. Buď dnes na pohotovost a nebo jestli zítra místo něj někdo ordinuje, nebo jestli není vedle nějaká ordinace, kde by tě prohlédli. Jinak jsem na to dostala ascorutin a měla jsem se více šetřit. Držím pěsti.

mm_mm
1. kvě 2012

Ahoj, já špinila zhruba od 6.tt, doktor mi nasadil Utrogestan a potom i Ascorutin, protože to nezabíralo. Už jsem házela flintu do žita, ale zastavilo se to. Někdy to bylo špinění, někdy jasná krev. Dohromady asi 3 týdny, samozřejmě ne úplně každý den. Pokud by mě takhle odbyli v jedný nemocnici, jela bych na pohotovost do jiný. Nevím, jak seš na tom s autem, ale jestli ho máš, tak bych určitě neváhala a klidně bych ujela nějakej ten kilometr navíc. Já mám špatnou zkušenost z teplický nemocnice, tak teď se vším jezdím do Ústí. Drž se.

majka1976
2. kvě 2012

Ahoj, ničeho se neboj, to dopadne určitě dobře. Já špiním od 6.týdne. V 9.týdnu ze mě v yletěl kýbl krve, nechali si mě v nemocnici, po 5 dnech mě pustili domů. Hned v 10.týdnu další kýbl krve. To už mě nechali ležet doma. Od té doby sem tam klid, sem tam špinění. Už jsme 14+3, miminko by mělo být v pohodě. Hematomy jsou potvory ☹ S první holkou jsem špinila od 5. do 12.týdne, pak už celé těhotenství klid, narodila se úplně v pořádku, tak snad to tak bude i teď. Držím pěsti!!!

ebsian
2. kvě 2012

Holky, chci se zeptat jestli se za špinění počítá ten nahnědlý hlen? Jinak ani kapka krve, ale ten hlen byl žlutý..Od včerejška je do hněda..Mám se obávat? ☹

pimpos
2. kvě 2012

Kiki, taky bych ze sebe udělala klidně debila a labilní těhotnou, než pak litovat. Já sice nešpinila, ale taky jsem měla problémy jakmile se dělo něco, co nemělo, fičela jsem na pohotovost. Chraň si, co máš a určitě,když se ti nebude cokoli zdát, jdi k dr. popř.na pohotovost. Ta doktorka měla sice pravdu, buď se mimčo udrží,nebo ne, ale má povinnost tě vyšetřit a hlavně se k tobě chovat slušně! Kdyby něco, nezapomeň - platíš si zdravotní pojištění, tak máš nárok na ošetření. Klidně tam udělej kravál, zrovna tam si moc dovolují 😉 . držím palce,ať všechno dobře dopadne!!! Hlavně se šetři.
To Ebsian - jakákoli odchylka od bílého (průhledného) hlenu značí,že je něco špatně. Může to ale být i z přetažení a jakmile si dáš oraz, je to pryč 🙂 a mimčo je v pořádku.

miranda77
2. kvě 2012

jela bych okamžitě k dotororovi - můj příběh: jasná krev na začátku 9tt (jen kapička), v pátek 2 kapky hnědého výtoku, v sobotu pohoda a v neděli hnědý výtok zesílil a v noci jsem potratila (10+1)

stavba
2. kvě 2012

za sebe radím okamžitě vyrazit k lékaři, i kdyby to nebyl tvůj osobní, ale jiný. Mně se toto stalo bohužel 2x a pokaždé to špatně dopadlo ☹. Naštěstí do třetice už se na mě usmálo štěstí a mám doma krásného chlapečka. 🙂 Držím pěstičky, ať je vše v pořádku. 😉

kyti75
2. kvě 2012

Ahoj, ja bych jela hned do nemocnice. Ja v 9tt zaspinila jasne cervenou krvi jen kratce a znamenalo to konec pro mimi. Na ko druhy den mi dr. rekl, ze mimi prestalo tlouct srdicko☹ drzim palecky,at je to v poradku🙂

nikollita
2. kvě 2012

Já jsem krvácela ve 12 týdnu, ale krátce, asi 2 hodiny. Hned jsem valila k Dr., udělal utz, mimi bylo v pořádku, napsal mi hromadu čípků, magnezium, hospitalizaci. Příčina se nezjistila. Od té doby (ťuk, ťuk) je klid. Bylo to fakt krátkodobé, ale krvácení s jasně červenou krví.

martina_z
2. kvě 2012

Lekarka ma pravdu, bud to mimco zvladne nebo ne. Ted je to jen na nem a na prirode a Ty moc delat nemuzes. Krvaceni / spineni je sice bezne, ale neni to uplne standardni stav a podle me je lepsi prijet stokrat zbytecne nez jednou pozde. Pravdepodobnost, ze narazis na tu samou protivnou doktorku je celkem mala a nebo muzes jet jinam.¨

V tehotenstvi jsem nekolikrat krvacela (tj. jak nekdo psal "kybl krve") a lezela stridave v nemocnici a doma az do 20tt. Mela jsem ovsem dost velky hematom a rekli mi, ze pokud budu jen spinit, tak se mam vic setrit a opravdu lezet, ale pokud by to bylo krvaceni, mam okamzite prijet. Dostala jsem ascorutin a utrogestan. Nekdy v 18tt se pridalo i tvrdnuti bricha, takze mi pridali i magnezko, a vydrzela jsem az do 33tt, kdy se maly dral na svet. Drzim palce, at Ti to dobre dopadne!

pepibubu
2. kvě 2012

Bohužel, dr má pravdu, jak mě řekl dr na pohotovosti, i kdybychom vás pověsili hlavou dolů, příroda když nebude chtít, tak to nebude.... Nicméně pokud to byla jasná krev, tak to je docela problém, já měla s Martinem krvácení tmavou krví, byl to hematom. Naštěstí to brouček ustál, ale bylo to hustý....

slundo
2. kvě 2012

Měla jsem uplně to samý.... krvácení,špinění, nepříjemný personál na pohotovosti a strach jít tam znovu....no raději nevzpomínat. Brala jsem Ascorutin, který mi pomohl. Ono doktoři mají pravdu, že ne všechna těhotensví jdou udržet a že se buď mimčo udrží a nebo ne....ale ten způsob jakým to dokážou sdělit je otřesnej , berou to jako rutinu a neuvědomují si co právě maminka prožívá. Citlivější přístup by neuškodil. U mě krvácení neznamenalo vůbec nic ikdyž krve bylo dost. A špinění bývá časté , ale člověk nikdy neví. Kašlala bych na doktory a jejich nálady a nechala se prohlídnout, už jen pro tvůj klid. Snad tě povzbudí, že jsem špinila do konce prvního trimestru a neznamenalo to nic a teď už máme doma zdravé mimčo 🙂 Moc Ti držím palečky, aby to dobře dopadlo

hamma
4. kvě 2012

Já špinila v prvním těhotenství i teď, většinou v období, kdy bych normálně měla menstruaci. Nikdy jsem s tím za nikým nešla, na pohotovost už rozhodně ne. Stejně, i kdyby si to miminko rozmyslelo a rozhodlo se, že tu s námi nebude, tak se s tím takhle brzy nic dělat nedá. A pokud je to naopak a chce tu být, tak žádný špinění nevadí. Prostě se musíme smířit s tím, že ne všechno se dá ovlivnit a že už nenarozený miminko má nějakou svou vůli. Tak se neznervózňuj, odpočiň si (to někdy stačí) a uvidíš, že všechno dobře dopadne.

kvetinka84
4. kvě 2012

Já špinila od 9. do 13. tt. Bylo to takové hnědé slabé špinění a 2x se mi objevilo červené krvácení. Jela jsem okamžeitě pokaždé na pohotovost. Naštěstí jsem potkala vždy chápavé a milé doktory. Dostala jsem utrogestan, magnézko a cyklo3fort plus klidový režim. Od 13. tt jako když utne a už se špinění neobjevilo.

chimenao
4. dub 2017

Dobrý večer chtěla bi sem Se zeptat sem 7 týdnů těhotná a krvacim nevím co to jo a bojím se o svoje miminko 3 hodinu nic a potom krvavim co to je

ivusakivisek
10. čer 2017

Ahoj jsem v 9 tt a do rána jsem měla na kalhotkách hnědave špinění. Jinak od té doby nic. Připadá mi ze mě přestaly úplně bolet prsa ale oni mě zase tolik nebolely. Myslíte že bych mohla mít naději že je mimco v pořádku? K dr mám jít ve středu. Břicho mě poboliva jen trochu spíš mě bolí záda. Máte s tím nekdo nějakou zkusenost?

luska__
10. čer 2017

@ivusakivisek dokud to neni krev , tak to snad nevadí. Ale rozhodne bych mazala okamžitě na pohotovost pro utrogestan. A nečekejte na nic

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru