Špinění ve 2. trimestru těhotenství. Beru Pimafucin

lastura
10. črc 2008

Ahojky maminky,

mám asi druhý den problém, který mě trošku znervózňuje, na druhou stranu nechci zase plašit, proto se snažím zjistit, zda to už některá maminka také tak měla. Dost trpím na plísně a kvasinky, i v těhotenství, tak mi dr. při poslední návštěvě předepsal Pimafucin, který se dle letáku dá brát i v období těhotenství. Globule se zavádí hluboko do pochvy...jsem asi druhý, třetí ten začala špinit a dnes už to bylo trošku víc tmavé až do krve, ale málo. Máte to některá také? A jak vážné to je. Nechci totiž skončit v nemocnici, říkám si, když se tam vypravím, tak si mě tam asi hned nechají.
Děkuju za odpovědi.

andy21
10. črc 2008

latura, žádné špinění v těhotenství není normální a patří na pohotovost, měla jsem hematom, vím, o čem mluvím. V nemocnici to příjemný není, ale dá se to tam přežít a dlouho si tě tam nenechají....

smardik
10. črc 2008

lastura: já bych jela do nemocnice, aspon já tam když jsem špinila a pak krvácela jela

andy21
10. črc 2008

lastura mě doektor doslova řekl, chcete miminko, pak jeĎte s jakýmkoliv špiněním, natož když se zhoršuje, do nemocnice.

smardik
10. črc 2008

andy: mě doktor řekl že není třeba s každým špiněním během k doktorovia otravovat ho, takže jsem od něj hned odešla a jak jsem špinila do nemocnice jsem hned jela a udělala bych to znovu, to malé za to stojí

lisounek
10. črc 2008

ja jsem taky spinila sice v zacatku, ale do nemocnice jsem sla hned a mela jsem taky hematom...nechali si me tam nakonec 3 tydny, ale verim, ze mi pomohli a diky tomu jsme ted tam kde jsme....takze bych radeji otravovala zbytecne nez si to pak vycitat...

lindex
11. črc 2008

Ja jsem spinila na zacatku, hned jsem jela na pohotovost zustala jsem tyden v nemocnici s hematomem. A ted jsem zacala krvacet a spinit po vysetreni ve 20tt . Je to pry normalni ale kdyz uz to spinilo 4 den, tak jsem taky zase jela. Nastesti to nic neni, je to jen dost prokrveny cipek, ktery po vysetreni nebo po styku muze krvacet. Ale byla jsem klidnejsi, radeji jsem jela zbytecne, nez pozde.

evulinkab
15. črc 2008

Ahoj holky, jsem ve 14tt a trošku jsem začala špinit.Stalo se mi to už někdy v 9tt, byla jsem u doktorky a ta mi řekla, že to se tak někdy stane a že vše je v pořádku.No a ted se mi to stalo znovu, je pravda, že to špinění je opravdu slabé, slabší než minule..ale i tak mam strach.Trpím ted pořád na záněty, takže i když mi dala doktorka čípky, stejně se mi to vrátilo..Nevim tedy, jestli mám jit k doktorce, nebo zbytečně neplašit a říct ji to až v poradně, kam jdu za týden.

mili84
11. únor 2009

Ahoj holky, dnes končím 15.týden, dle utz je mimi dokonce o týden starší, a už 3 dny slaboulince špiním. Je to opravdu světlounce hnědý výtok, jen třeba 2-3x za den... Byla jsem u doktora, protože jsem měla strach. Mimi je v pořádku, srdíčko tluče, mimi se hýbalo...Ale stejně mám strach, co se děje ☹ Příčina toho špinění není známá, i dle doktora. Stalo se vám to některé?? Mám prostě jen strach, i když vím, že je mimi v pořádku..stejně to řeším ☹ Nedostala jsem žádné prášky, nic...Může to být tím, jak děloha roste, tak praskla třeba cévka?? (moje teorie...)

mmmk
23. led 2010

_eva • Dnes v 10:02
Holky, potřebuji poradit. Včera jsme měli s manželem "romantický večer" a v noci jsem měla na papíře trošku růžové krve, ráno pak ještě hnědý hlen, nyní to vypadá, že zbytečky hlenu, ustupuje to. (Omlouvám se za podrobnosti 😔 ).
Myslíte, že to je tím, že je překrvený čípek?
Dr. mě upozornila, že můžu špinit po vyšetření, tak to je asi stejný případ, ne?
Omlouvám se, pokud tady již totožné téma je, ale většinou se jedná o špinění na začátku těhu, já jsem 27.tt...

Díky předem za rady.

zvizatinka
20. únor 2011

@lastura objevila jsem toto téma a musím napsat, že jsem taky dostala Pimafucin kvůli kvasinkám a taky jsem začala špinit (červená krev, ale po málu). Tak jsem jela do nemocnice a nakonec si mě tam nechali 6 dní, píchli mi injekci proti krvácení a brala jsem Ascorutin... A myslím, že to bylo z toho, i když mi dr. tvrdil, že ne... ale v příbalovém let. píšou, že můžeš být přecitlivělá na nějakou složku. Naštěstí bylo vše v pořádku... .až do dnes, dnes z ničeho nic slaboulinký hnědý hlen, ale snad to nic nebude... mám mít touto dobou MS. Uvidím, jak na tom budu zítra....

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 2.trimestr těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost, tzn. například shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ a třeba se zapojit i do jednotlivých týdnů v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

pupu123
6. zář 2013

ahojky holki newim jestli sem tehotna ... kdiz sem nemnela menstruaci .. a pobolivaj mi prsa kdiz si nani sahnu ... boli mne zada a pod prisku sem takova unavena nalady mam nekdi dobri nekdy spatny ... muze te mi poradit jestli sem nebo ne .?

ajajirka
13. lis 2014

@andy21 taky jsem ted ležela 4.dny v nemocnici , krvácení taky my zjistily hematon 2x2cm a už nešpiníme ani nekrvácím ale musim hodně odpočívat jsem v 16tt máme dole moc placentu ale pomalu vstoupá nahoru tak doufám že bude vše v pořádku holky a jěště se optám za jak dlouho se vám to srovnalo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru