Špiním v tehotenství, beru Ascorutin. Nepřijdu o mimi?

kacora
20. říj 2006

Ahoj holky jsem v 5tt těhotenství podle UL. a neustále špiním beru na to ascorutin,mám stŕach abych o mimi nepřišla
Moc dkuju za odpověd Káta ☹

iza
30. lis 2006

jani, mmmk : to jemi moc lito....
herdek a proc teda vsude pisou ze spineni je normalni, pak si clovek rekne, ze kdyz se pise, ze to je normal, tak ze to nic nebude a pak to zanedba...herdek to jsem se nastvala...holky moc se drzte,myslim na vas

janickabez
1. pro 2006

no, asi je nejlepší, tak jít v každým případě, aby na to koukli, jak říkám, člověk je tam sice za vola, ale prostě se nedá nic lepšího dělat.
Na mě tam včera taky koukali jako na vola, že když mě nebolí v podbřišku a "jen trochu krvácím" tak to určo nic nebude.
Šupla jsem na UZ a dívali se na mě jako na vola podruhé, protože tvrdím že jsem v 11tt a tam jen váček a ty všechny věci okolo a mimi nikde.
Pak se na mě dívali potřetí jako na vola, když jsem řekla, že moje dr. nemá UZ... no můžu já za to?????
Osobně si myslím že to krvácení měl být pokus mého těla o další menstruaci, když si usmyslelo, že už těhotná nejsem aji jsem se tak ve středu cítila, jako bych to měla dostat. No nic šupajdím nachystat věci do nemocnice, pak se ozvu... mějte se.

bera
1. pro 2006

jani jak už jsem ti psala držím moc palečky 😉

mmmk
1. pro 2006

Holky, ale me doktor rikal, ze spineni v tehotenstvi normalni neni a mela bych vyhledat co nejdriv lekare, kdyz bych v tehu (do 12 tt) zacala spinit. V pokrocilem tehu je to pry tim, ze je placeta dole, ale v prvnim trimestru je to spatny!!!
A ten tehutest se ukazal pozitivni proto, ze vajecniky pri nejakem problemu (cysta, zanet) vylucuji hodne HCG ☹ Pokud mi nekdy vyjdou //, tak uz z nich asi nebudu mit nikdy uprimnou radost, dokud neuvidim ultrazvuk.
Moc vsem holkam drzim pesticky, at to ustoji a dockaji se svych mimi 😵

janickabez
2. pro 2006

ahojky tak jsem doma, uspěšně jsem to včera ukecala, zákrok mi provedli ve 12.00 a v 18,30 si mě manžel už odvezl domů....hurá aspoň jsem tam nemusela být. Cítím se dobře a těším se na další snažílkování...chjo už aby to bylo 🙂

fotografka.z.hulina
2. pro 2006

Ahojky janičko, jsi statečná a věřím, že za pár měsíců budeš znovu a již v pořádku těhotná, moc ti to přeju Romana

zirafka105
2. pro 2006

jani, moc drzim palce na dalsi snazilkovani 😉

popelka155
2. pro 2006

Ahojky holky moc vas zdravim také jsem těhotná 6 týdnů, mam s toho radost, ale minulý rok v srpnu sem musela na potrat, protože to bylo zamlčené těhotenství nebo jak se to říka a ke všemu mam nemocnou štítnou žlázu tak sem si koupila léky a oni mě pomohli a jsem v tom, ale také se bojim v pátek sem šla na zachod a měla sem kaoku na kalhotkách a kapku na wc,ale ted už nic. Předtím sem stale špinila a bolelo mě v podbřišku tak sem šla k doktorce a ona řekla, že jsem stale v 6 týdnu a měla sem byt v 8 a nevidi ani srdíčko naštěsti je ted už vidět držím vam všem palečky at mame zdrava mimča na pohlavi nezáleží

stavicka
21. pro 2006

Ahoj holky, i já jsem dnes zavítala na tuto diskusi ... jsem ve 13tt a ve středu ráno jsem začala špinit, na nic jsem nečekala a jela k doktorce, ta mi řekla, že každé i malé zašpinění se musí prověřit, udělala mi UTZ, mimčo i placenta jsou v pořádku, napsala mi Ascorutin a nařídila 4 dny jen ležet. Pokud to během 4 dnů nepřestane mám opět přijít. Děsně se bojím, ale zase na druhou stranu, pokud mi potvrdila, že je vše ok, mohla bych být klidná, je to tak? Některé těhotné prý takto špiní bez příčiny, tak nevím.

Bára

verule
11. čer 2007

Ahojky,právě dneska mě propustili z nemocnice,byla jsem hospitalizovaná 10 dní.Jsem ve 13tt a začala jsem krvácet.Po vyš.mi zdělili že se mi utvořil hematom na placentě a doporučili klid na lůžku.Brala jsem 6x ascorutin a 3xmg.Dneska je to v pohodě a mimi řádí.Taky mi řekli že v těhotenství je naprosto normální špinění,ale taky krvacení,hlavně v době mens.Podbřišek pobolívá protože děloha je sval který roste a někdy se stane že praskne cévka a tím začne krvácení.Takže se maminky nemusíte bát,já už jsem taky o něco chytřejší.Ahoj

janina29
2. črc 2007

Ahoj holky,jsem ráda,že jsem našla tyto stránky.Jsem cca ve 4tt (ještě jsem nebyla u gynek. na potvrzení těhu,dnes mě objednal na příští středu 11.7.,mám ale strach,že to špatně dopadne☹ Na začátku těhu (to jsem ale ještě netušila,že jsem těhotná) jsem měla denně bolesti až křeče v podbříšku a slabounké špinění,MS se ale nedostavila,tak jsem si udělala test, byl pozitivní,další den také pozit.test.Dnes mi ale opět začalo slabé špinění,bolesti v podbříšku naopak ustaly...Je mi taky divný,že kromě zvětšených a citlivých prsou nemám jiný příznaky těhu jako nevolnosti,různý chutě atd.Nevím,jestli mám opět zítra zavolat na gyndu a hned tam dorazit..Pokoušeli jsme se o mimi 9 měs. a teď bych o něj měla přijí?! 😲

emjee
6. zář 2007

marfuska01 • snž • 6. sep 2007 o 19:31
Ahoj holky.. Předem se omlouvám, jestli tady to téma už je rozehraný, nechci tady dělat "bordel" s tématama, ale projela jsem to až do 5.strany a nic jsem nenašla..

Minulé pondělí mi MUDr. řekl že jsem 6+5 a toto pondělí jsem byla 6+6, tak se mi to trošku nezdá, ale když řekl že je to v pořádku, tak mu věřím 🙂
Srdíčko jsme viděli a zdálo se vše ok.. 🙂

No ale dnes ráno jsem nějak špinila. Ne moc, ale bylo to tam a mě to šíleně znepokojilo. A ted zase ☹
Můj MUDr. je ted navíc na dovolené a jeho zástup mě odbyl tím, že si mám lehnout a počkat na další kontrolu v pondělí..

Jsem už po zamlklém těhotenství, tak jsem z toho velmi špatná ☹

Neslyšela jste o tom některá?? 🙂
Budu vděčná za každé uklidnění

jastericka
6. zář 2007

Marfuska01 : ja mam podobny problem, som 7+5 a tiež už tretí deň špiním, nie je to krvavý výtok, ale taký hnedý a veľmi slabý. Tiež som čítala, že v siedmom týždni je to normálne, ale ako tu čítam tieto príspevky, tak sa bojím, aby to nebolo niečo vážne. Do poradne mám ísť na budúci týždeň vo štvrtok. ☹

janickabez
7. zář 2007

je koukám, že jsou tady moje příspěvky z nepovedeného těhu.....😒

Berušky - Marfuška a Jastericka - držím Vám palečky a přeji moc moc štěstíčka....ale pokud špiníte, tak si raději zajděte k dr a všechno mu to řekněte....člověk si sice tady přečte, že je to v tomto období normální, ale jistota je jistota....
První těhu se nám také nepovedlo... viz příspěvky výše.....při druhém těhu jsem zase ze začátku špinila, šla jsem proto hned k dr. ten mi dal Utrogestan a ten jsem si zaváděla do konce prvního trimestru....dr. mi to vysvětlil tak, že moje vaječníky si neumí vyrobit tolik progesteronu, kolik by moje těhu potřebovalo, tak jsem si ho dodával tím Utrogestanem....když mám miminko odejít , tak odejde a nic mu v tom nezabrání....ale když by mu mohlo něco pomoci, tak nemá cenu si hrát na hrdiny.... raději ze sebe udělat histerku a mít veselé bříško....MOc moc držím palečky, ať vás už nic netrápí.
Raději běžte k dr, nebo tam aspoň zavolejte a poptejte se.... 😉

luzza
6. led 2008

Ahoj všem,mám týden zpožděnou mens. Tři pozitivní těhotenské testy. Ale ode dne očekáváné menstruace mírně špiním. Ale opravdu mírně! Dnes se mi ale objevilo krvácení jasně červenou krví ☹ Bylo jen krátké,jednorázové a od té chvíle nic. Jinak se cítím dobře,břicho nebolí. K lékařce mám jít pozítří.. Mám hrozný strach..O mimi sme se snazili rok.. Věříte, že to nemusí nic znamenat?? Že to může dopadnout dobře?? Máte někdo zkušenost?? Děkuji 😢

juliet
7. led 2008

ahoj holky, já jsem minulý týden trošku krvácela a pak 4 dny špinila .. bylo to o víkendu, pak Silvestr, Nový rok, tak jsem k doktorovi nešla, dál jsem zaváděla Crinone a ono to přešlo. Dnes jsem byla na ultrazvuku, oba mimísci jsou v pořádku, byla vidět srdíčka. Doktor říkal, že se to může stát, mám dál zavádět ten Crinone a když tak to konzultovat.

cipin
7. led 2008

Ahoj luzza, pokud máte podezření, že jste těhotné (třeba podle testu, ani jste zatím nebyly na gyndě to potvrdit) a špiníte, nebo dokonce krvácíte jasně červenou krví, utíkejte k doktorovi, ať vás pro jistotu vyšetří, jestli je vše v pořádku, nebo aspoň zavolejte, že krvácíte. Já jsem špinila od počátku těhu, šla jsem k doktorce, ta mě nechala i kvůli práci v PN, pak jsem asi po 14 dní začala krvácet jasně červenou krví, tak jsme metelili na pohotovost do nemocnice, byl tam hematom, tak jsem si tam poležela a spravilo se to... Občas jsem si podle chování doktorů připadala jak hysterka, ale zase si íkám, že kdybych tam něšla, tak bych třeba litovala... Pak mi to i jeden doktor řekl, radši přijeďte 3x zbytečně než 1x pozdě. Nenechte se otrávit a stůjte si za svym..

mikumax
30. črc 2008

Ahojky ja jsem těhotna v 5týdnu právě jsem prodělala silné špinění jelikož jsem jednou potratila v šestém měsíci tak jsem věděla že něco není v pořadku ´šla jsem k doktorovi udělal mi veškeré vyšetření a k mému udívu jsem v pořádku ale nikdy to není pravydlem že vše je v pořádku lepší je opravdu zajít si k doktorovi aby se na vás podíval

sponka26
12. říj 2008

ahojte.chcela by som sa opytat som zajtra zacnem18tyzden.vsetko bolo ok ale dnes som bola na toalete a troska som nasla na papiery hnede/cervene dost som sa vylakala/neviem ci mam ist k doktorovi alebo pockat ci sa to objavi pri dalsom Wc.dnes som mala aj krce totiz stale mam problemi so zacpou tak neviem ci aj z toho som to mala.ak ste niektora mala takyto problem napiste mi dakujem
😉 😉

krista
7. lis 2008

amona • snž • Dnes ve 13:08
Ahoj holky,
jsem v 6tt a začala jsem špinit. Paní doktorka mi řekla, že se nemám zneklid'novat, že mimi je zatím v pořádku, ale i tak mám neschopenkua musím ležet. Docela se bojím. Máte někdo podobnou zkušenost????

amona
7. lis 2008

Ahojky, tak po přečtení níže uvedených článků jsem trochu klidnější, i když se už nemůžu dočkat středeční kontroly. Doufám, že tam mimísek stále bude a že bude ještě větší a silnější jak tento týden...🙂

jenniffer
7. lis 2008

Amona: taky jsem v 6tt špinila. Dr. mě raději nechal týden v nemocnici, dostala jsem Duphaston a Ascorutin. Za pár dní bylo všechno zase O.K. 🙂 Snaž se být co nejvíc v klidu, pokud to jde zůstaň ležet a těš se na středeční kontrolu, protože mimísek bude zase o kousíček větší. 🙂

amona
9. lis 2008

Ahoj Jennifer,
díky za podporu. Špinění trvalo 3 dny a teď už je to dobrý. Jen mě pořád pobolívá břichu a mám hodně nepříjemné (chvilemi až bolestivé) pocity jako když jsem měla dostat MS. Ascorutin mám taky a pak ještě jedny tabletky na tvorbu žlutého tělíska. Tak sna d bude vše Ok a na kontrolu se už těším, až zase mimi uvidím....🙂)

vikajzna
30. pro 2008

😉 ahoj holky jsem ve 13.3 dny a byla jsem tři týdny v nemocnici kvůli špinění a krvácení,špinění je prý normální protože je to starši krev tak se pouze potřebuje dostat ven a hlavně jestli některá z Vás má hematom tak je to uplně normální protože se částečně vstřeba a zbytek z těla odejde určitě to chce návštěvu u doktora ale nebojte se ničeho já jsem v té nemocnici ležela a krvácela jsem opravdu hodně že ze mě lítal kus za kusem a litry krve ale mimi se udrželo všem Vám přeji hodně štěstíčka a nervů ale nejvíc to chce mít nohy nahoře dlabat ascorutin a tak trošku se flákat to zvládnete já takhle ležím od začátku 😕 ale jsme ženský a něco snad vydržíme 😉

petule.h
30. pro 2008

taky jsem u druhého těhu špinila ze začátku a prý je to normální

leviqcka
23. dub 2010

ahojte baby chcem sa poradit bola som na gynde a asi som tehotna test mi to ukazal ale mam spinenie ale nie take ze na gatkach ale take v o vnutry ked sa skontrolujem stale tak je tam taka hneda krv ako zrazenina strasne sa bojim nechcem prist o babo

svoba
16. kvě 2010

Ahoj, chci se zeptat. Jsem v osmém týdnu a už třetí týden špiním. Vyšetření v nemocnici ok. Jsem v rizikovym. Dostala jsem Ascorutin. Nevim, zda ho brát, já vyloženě nekrvácim, ale špinim. Doktorum už moc nevěřim. Zmrvili mi, co mohli. Bojim se. O dítě jsme se dlouho snažili. špinim jak na začátku menses, tj i s kousky něčeho. Poraďte, prosím!

kveta
16. kvě 2010

Ja som v takej situácii brala Ascorutin a Duphaston. Viac Ti poradiť okrem kľudu na lôžku neviem.

svoba
16. kvě 2010

Díky! Jak vidim dopadlo to dobře, tak taky budu brát. 😀

jandalinka
16. čer 2010

Ahoj.Jsem v cca.5týdnu těhotenství a docela mě překvapilo,co tu čtu.Byla jse u mudr.před týdnem a když jsem mu řekla,že zhruba za 3dny vždy špiním a to jen ráno,tak je to zatím v pohodě.Tak se jen děsím,jestli to je v pořádku?Teď 4dny nic a dnes znovu a to jen ráno ☹ Pokud s tím někdo má zkušenosti,prosím napište,zda mimo špinění nemají být i jiné příznaky,jako je bolest podbřišku či teplota či něco jiného,at se nemusím strachovat ☹ ..dík

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru