Špiním v tehotenství, beru Ascorutin. Nepřijdu o mimi?

kacora
20. říj 2006

Ahoj holky jsem v 5tt těhotenství podle UL. a neustále špiním beru na to ascorutin,mám stŕach abych o mimi nepřišla
Moc dkuju za odpověd Káta ☹

kokorunka
20. říj 2006

ahoj kacoro a co na to doktor??? Iba ten ascorutin??? Nejsi v nemocnici?

radik
22. říj 2006

Milá kacoro.....
chodíš i na emimino viď?
Já měla uplně stejný problém........byla jsem těhotná 8tt,ale dle UTZ tak 5tt...DR. si nejdříve myslel, že se jedná o mladší tehu, ale možná mi to nechtěl říci narovinu. Brala jsem Ascorutin a za 14dní jsem sla na KO. Nebyla srdecní cinnost a tehu beze zmen. Cekali jsme dalsi 2dny, ale potom, kdyz se nic nemenilo jsem se rozhodla jit na revizi delohy. Jednalo se o zamklé tehu.Dokonce jsem i více krvácela.
No...doufejme, ze ty budes mít lepší konec. Kdybys něco potřebovala tak napiš.
Hodně sil.
PS. Vidí tvůj Dr. na UTZ srdeční činnost?

janickabez
29. lis 2006

ahojky prosím o radu, jsem ve 12tt a dnes jsem špinila, což se mi předtím nestalo,ale taky jsem včera byla na aktivní celý den už od 5.30 až do 23,30 a njak jsem nestihla odpočinou, může to být z únavy??? nešpinila jsem nějak moc, ale vyvedlo mě to trochu z míry, je to běžné, nebo mám raději skčit k dr. 😅 díky

swetlus
30. lis 2006

Ahojte, pisete mi z duse 🙂 Jsem asi v 7tt a vcera jsem taky trochu vic spinila. Nejdriv to bylo jen hnede a pak mi to prislo i trosku vic do cervena. Mam z toho docela strach. K Dr. jdu teprve v pondeli, tak moooc doufam ze to nic nebude. Ale chtela jsem se zeptat vas co uz jste napred jestli se vam to taky stalo? Napadlo me ze je to zrovna doba kdy bych normalne mela asi ovu, tak nemohlo byt to byt treba spojene s tim? Co myslite?

protea
30. lis 2006

Ahoj holky,
sice se špiněním v těhu zkušenosti nemám.
Ale co vím, tak mi můj doktro říkal, že kdybych začala špinit nebo dokonce krvácet tak mám jet okamžitě do nemocnice.
Nechci vás strašit, ale radši bych nečekala na nějaké kontroly u doktora až za týden nebo jak je máte, ale zavolala bych mu a on si vás buď objedná hned nebo vás pošle do nemocnice.
Hodně štěstí🙂

hankah
30. lis 2006

ahojky holky, já trochu zkušenosti mám - jednou špatnou, pak dobré a proto radím: na nic nečekat a HNED K DOKTOROVI!!!!

přeju vám hodně štěst!!!!

kopretina82
30. lis 2006

Já jsem taky cca v 7/8 tt. špinila. Bylo to přes víked navíc jsme byli s manžu v Beskydech, takže jsem k Dr. nešla. Celou dobu mě uklidňovala informace, že kolem 7tt může docházet k tzv. "implantačnímu krvácení", způsobenému tím, jak se miminko "zabydluje" v děloze (vlasně se zavrtává do sliznice, což může způsobit špinění/slabé krvácení), ustály jsme to a už jsme v 2. trimestru, takže to asi nebylo nic vážného 🙂
Holky, myslím si, že pokud nejde vyloženě o silné krvácení nebo krvácení doprovázené silnějšími bolestmi v podbřišku, mělo by to být O.K.Čímž samozřejmě nebráním nikomu aby si pro klid duše zašel nebo zavolal k doktorovi 😉

swetlus
30. lis 2006

Kopretinko, diky. Ja nevedela nic o tom implantacnim krvaceni, ted uz jsem si to nastudovala a taky doufam ze by to mohlo byt ono. Silne to u me zati neni a nic me neboli takze doufaaaam.
Preju vsem at to vyjde a vsechny mame zdrava a krasna miminka 😉

iza
30. lis 2006

ahoj holky,dneska jsem cetla,ze spineni je normalni ...casto byva kolem 5,6,7tydne i dele a pokud nei spineni byva pry casto silny vytok....a ze pry to samo prejde 😉 ...jo a nejedna se o nic vazneho pokud neni spineni krvave

georgine
30. lis 2006

ahoj holky.. taky mám spatne zkušenosti.. kdyz uz se vám neco nezdá fičte k doktorovi.. je to jistejsi nez čekat na to až se to prípadne rozjede 😢 ... radim dobre.. ale jinak hodne zdravicka.. 🙂

bledulka
30. lis 2006

janickabez- jani,být tebou,šla bych k lékaři-v tomto období pomalu začíná fungovat placenta a plně přebírá svou funkci a může v tomto období dojít k určitému poklesu některých hormonů,které lze dodat např. v tabletách.Je samozřejmě možné,že se o nic nejedná,ale pokus by se něco stalo,tak by sis to vyčítala....
Špinění se také objevuje v období,kdy by za normálních okolností přišla MS.
Příčin špinění může být spousta-od banálních až po opravdu vážné-a to my doma opravdu poznat nemůžeme. Já si myslím,že zodpovědné od každé budoucí maminky je to lékaři říct.

janickabez
30. lis 2006

ahojky holky , díky za rady, tak jsem tam dnes byla a dopadla jsem špatně 😢 ,ale musím být silná a zanedlouho se zařadím mezi snažilky, to byla aspoň první věta mého manžela, když jsem to teď oznámila, nechce se mi sedět a truchlit a přemýšlet nad tím, to si tady raději budu s váma povídat.

Jen pro všechny ostatní, na nic opravdu nečekejte a šupajděte tam i když se na Vás budou koukat jako na histerku... jako dnes na mě než mi udělali Uz a pochopili, že nehisterčím jen tak. ☹

bledulka
30. lis 2006

jani,to je mi moc líto 😢
myslím,že slova jsou zbytečná...Drž se a přeji Ti,ať se brzy dočkáte svého štěstí

hankah
30. lis 2006

jani,
taky je mi to líto! vybreč se, jestli ti to pomůže a zkus začít přemýšlet nad Vánocema a tak, třeba ti to pomůže bolest překonat. vím o čem m,uvím, na jaře jsem tím prošla taky. drž se!!!!

janickabez
30. lis 2006

chjo, zítra jdu na to moc se mi tam nechce, navíc je pátek a sobotu mě nikdo neprosustí, tak místo toho aby mě manža držel za ruku, budu v hnusné nemocnici 😒

kackark
30. lis 2006

Ahoj holky, presne jak pise janickabez, bezte pri jakemkoliv problemu co nejdrive k doktorovi, u me to taky v 7tt zacinalo nejprve nevinnym spinenim do hneda, druhy den uz par cervenych kapek krve a pak tyden prolezeny v nemocnici, ktery stejne skoncil spatne ☹ Nechci vas, ale v zadnem pripade strasit, mam i kamaradky, ktere mely stejne problemy, 14 dni si polezely v nemocnici, dostaly ascorutin a hormony a ja uz ted si chovala jejich miminka. Tak hlavne hodne sily. A at uz se stane cokoli, tak verte, ze to ma tak byt. Pracuji s detmi s postizenim a vim o cem mluvim, vetsinou u nich tehotenstvi probihalo s problemy a bylo silne umele udrzovano a vetsinou jsou ty deti starsich maminek. Ale vam vsem preji hodne zdravicka, stesticka a krasnych deti.

hankah
30. lis 2006

Jani, vem si s sebou nějakou knížku a třeba i nějaké přihlouplé časopisy,aby jsi se trochu odreagovala.a když budeš dobrá třeba by tě pustili i o víkendu.
hlavně si nic nevyčítej a nepřemýšlej nad tím PROČ?!,musíš si říct, že to tak příroda chtěla, že miminko třeba nebylo v pořádku a podobně. drž se!!!

janickabez
30. lis 2006

nejraději bych si vzala s sebou vás, notebook by byl ale bezdrátové připojení na net ještě nemáme 🙂 , no mám takovou zkušenost kdysi z infekčního, taky mě tam dr. poslala jen pro jistotu v pátek, tam mě zavřeli a mohli mě pustit v sobotu, ale nikomu se nechtělo vypisovat papíry 😠

hankah
30. lis 2006

asi záleží na nemocnici. já tam bylaminulý týden a holčině dr. řekl, že, když bude vše OK,tak jí v SO pustí. na druhou stranu budeš mít čas si tam trochu odpočinout a srovnat si myšlenky...........

kackark
30. lis 2006

ma zkusenost s nemocnici je takova, ze jsem potratila v noci ze sobotu na nedeli, hned jsem sla na revizi a rano jsem pana doktora ukecala, ze chci jit domu, nemohla jsem to tam vydrzet a ten tyden mi tam pripadal nekonecny

janickabez
30. lis 2006

třeba když slíbím, že si pro mě manža příjde a odvede domů, tak to bude OK

bera
30. lis 2006

no ahoj Jani, co to čtu? co se prosím tě stalo? 😲 no já taky trochu špinila, ale sestra od dr. mi řekla že je to normální... takže jsem to dál neřešila... a ty tu teď píšeš toto, jak ti je? moc mne to mrzí... ani tomu nemůžu uvěřit 😲

kackark
30. lis 2006

treba ano, ja mu proste rekla ze domu musim, a taky jsem sla. Pritel si pro me prisel, odvezl si me a doma jsem hlavne odpocivala.

bledulka
30. lis 2006

holky,nikdy nedejte na laické rady po internetu,že vše je normální atd.To co je normální pro jednu,může být tragické pro druhou.Nemá cenu se nechat uchlácholit
pár případy,že o nic nešlo.Musíme být zodpovědné sami k sobě i miminku a je lepší jít dvakrát k lékaři,než něco jednou promeškat.Ostatně-dobrý lékař vám nikdy nevyhubuje,že jdete zbtečně,ale naopak bude rád....

yenn
30. lis 2006

Bledulko, naprosty souhlas!
Taky jsme spinila, cekala jsem ze mne dokto uklidni ze je to normalni,ale kdepak...hned mne hospitalizovali a mela jsem narizeny prisny klidopvy rezim.

Zadne krvaceni ani spineni v tehotenstvi neni normalni! Vzdy je treba to probrat s lekarem

janickabez
30. lis 2006

tak manža si to rozmyslel, bude se instalovat až o víkendu, tak jsem tady 🙂

bledulka
30. lis 2006

mě totiž hrozně děsí,když někdo napíše : já špinila a neřekla jsem to,ale je to v pohodě,o nic přece nešlo..." a druhá těhulka,která právě špiní se tím nechá uchlácholit a myslí si,jak je všechno OK

mmmk
30. lis 2006

Holky, taky jsem spinila. V dobe, kdy mela prijit MS. Vysly mi 3 pozitivni testy . Psala jsem do testu a priznaku jakoze za kamosku. Abych to nezakrikla. A dneska mi doktor zjistil dost silny zanet vajecniku, ktery pry asi bude mit nasledky. Proste zadne tehu. A manza se uz tak tesil 😢 O me ani nemluve 😢 😢 Orvala jsem to a koukam sem.
Janicko, moc drzim pesti, vic asi pomoct nemuzu ☹

yenn
30. lis 2006

Marketko, to je mi moc lito ☹

majka07
30. lis 2006

Jani je mi to moc líto, vůbec tomu nemůžu uvěřit. Já špinila jen po té citologii, ale to mi doktor sám řekl, abych se neděsila, řekl jak moc by to mělo být a kdyby víc tak ať hnedka zavolám, že přijede.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru