Stálý zánět moč. měchýře v těh. a Escherichia coli

verculka
16. srp 2008

Dobrý den, chci se zeptat moje sestra je ve 14tt a už 3x měla ATB na zánět moč.měchýře.Až teď jí udělali podrobnější rozbor moči a zjistili escherichia coli.Máte někdo zkušenost s tímto bacilem a je možné, že dojde k přenosu partnerem neměl by i on se léčit?Je bacil nebezpečný?Děkuji za příspěvky 🙂

puzzi
16. srp 2008

Ahoj Vercul, já trpěla na záněty před těhu, v těhu jen na začátku a od tý doby pokoj. A taky jsem vždycky měla z kultivace E. coli. Na tuhle bakterii jsou určitě speciální ATB a ty by jí měly zničit. Jsou i ATB, co se můžou i v těhu, tak snad jí doktoři něco napíšou a vyléčí to.
Partner to samozřejmě mít může taky, ale i nemusí, ovšem v těhotenství radím radši bez sexu, dokud ten zánět 100% nedoléčí. Jinak to může přenést na partnera a ten jí zase zpět.

verculka
autor
16. srp 2008

Puzzi, děkuji moc 🙂

puzzi
16. srp 2008

Jinak vlastně píšeš, že ATB už měla. Ona ta E. coli je pěkná sviňucha a ráda se vrací i po vyléčení, je to na prd. Já jí teď léčím pro změnu v pochvě čípkama.

dukie
16. srp 2008

Děvčata, neříkám, že to pomůže vždycky každé... ale za zkoušku to stojí. Já na začátku těhu taky strašně trpěla. 😝 Gynekoložka mi doporučila zobat "koncentrované brusinky" v pilulkách (já si vybrala v lékárně s probiotickou kulturou, ty jsou prý ještě lepší - snad to není reklama - Uroval Biotic se to, myslim, jmenovalo, ale jsou i jiní výrobci, ale ty nemám odzkoušené).

Těhulky to můžou, je to čistě přírodní. Laicky řečeno... ta blbá bakterie se má tendenci usazovat na stěně močového měchýře a nejde vyplavit... ale brusinky prý nějak umí naleptat její povrch, takže se nedokáže zachytit a vyplaví se s močí ven. Takže brát ty "vyšší" dávky, hodně pít (mně tehdy dělal moc dobře vlažný slabý zelený čaj, navařila jsem si jej vždy do termosky), aby se jich co nejvíc vyplavilo... a až se stav zlepší, tak nepřestávat, jen snížit dávku, třebas jen jednu tabletku za den, preventivně (pokud se to vrací, je dobré to takto brát, říkala mi paní doktorka), protože když se člověku uleví, tak má pocit, že je to už O.K., ale může to být jen tím, že těch bakterií je míň, takže o nich jakoby člověk neví... a když se léčba vysadí, tak se zase rozbujej a je to tu zas...

A souhlasím s puzzi, sex bych raději vynechala, protože se to opravdu může přenášet sem a tam... a partnerovi bych brusinky naordinovala taky. 😀 Muži prý ale záněty močových cest netrpí tak často jako ženy, údajně proto, že mají delší močovou trubici a ty bakterie se jim do moč. měchýře jen tak nedostanou... A dál souhlasím s puzzi, že se to může přenášet i do pochvy, takže je fajn to konzultovat s gynekologem, aby dal kdyžtak nějaké čípky a vyléčilo se to obojí současně (jinak je to opět sem ... a tam...).

Držím pěsti, aby to brzy přešlo. 😵

verculka
autor
16. srp 2008

Holky děkuji za radu a oběma přeji pohodové těhotenství 😉

puzzi
16. srp 2008

Dukie, jojo, brusinky jsou na to vyplavování týhle bakterie výborný. Já kupuju přesně ty kanadský, jak píšeš, beru už min. rok dvě denně a stejně i přes to jsem měla v zimě zánět 3x. A to fakt všude s košilkou, teplo na nohy, piju třeba i 4 litry denně, fakt už jsem z toho byla zoufalá. Teď v létě je to ok a nebo mi to rozjížděl i sex, což teď od tý doby, co jsem těhu, nic. Takže je to fakt běh na dlouho trať někdy s E. coli. Já tak trochu doufám, že se mi to teď v těhotenství už neobjeví a po porodu už taky ne, že se to tím nějak konečně prolomí.

verculka
autor
16. srp 2008

Puzzi přeji aby se Ti to nevrátilo,ty nemoce jsou prostě šílené...Mě se některé po těhu vytratily a některé třeba zase vrátily co jsem měla v dětství....To těhu a poporodní období je to pro tělo šílený nápor 😝
Přeji ať se daří bez nemocí teď i pak 😉

puzzi
16. srp 2008

Děkuju ti moc, snad jo! A hodně štěstí tvý ségře, ať to nějak prolomí a je to fajn.

verculka
autor
16. srp 2008

Ano děkujeme 😉

jabluncanka
16. srp 2008

Ahoj všem,

omlouvám se,že se pletu do dikuze,ale močák je taky mým "hobby".

Pokud jde o E.coli = to je bakterie,která žije v tlustém střevě(ve stolici) a napomáhá rozkládání potravy.Takže problém může být i v používání toal.papíru = snadno se zanese kam nepatří...
Jinak ATB v těhu = bez problémů je Amoxicillin a téměř všechna cefalosporinová ATB... 😉

verculka
autor
18. srp 2008

jabluncanko děkuji 😉 též přeji bezproblémové těhu 😉

hlavinka
18. srp 2008

Jo, jeste k tomu, dobre je brat soucasne s ATB nebo ihned po nich jakykoliv lactobacili, cim vic druhu v te tabletce, tim lip. A hodne probiotickejch jogurtu ci napoju. ATB rozhodi ty dobre bakterie a ty spatne by se zase mohli premnozit, takze je to zacarovanej kruh.
Jinak ad smer utirani - nevim, nejsem prasatko, utiram se vzdy spravne a stejne na to trpim. Nerikam, ze to tomu neprispiva, kdyby se nekdo utiral spatne, ale proste nekdo je k tomu nachylnejsi a nekdo ne....Je to jak boj s vetrnymi mlyny..... 😠

jabluncanka
18. srp 2008

Hlavinka,

myslela jsem to tak,že se může stát,že se mikroskopická částice zachytí na prádle(nedej bože na intimce) a neštěstí je hotovo.Mamce se udělala periproktální píštěl a pak se z infekce močáku léčila 6 měsíců... 😠
Takže ono to ani není o směru utírání,jako spíš o blbé náhodě... 😉

verculka
autor
18. srp 2008

Hlavinko děkuji za příspěvek a také zdravíčko a pohodové těhu 😉

hlavinka
20. srp 2008

Jablu: no jo, to ale neni zadnej problem, aby se mikroskopicka castice zachytila na gatkach ci na intimce. Kdyz je clovek cely den v jednom obleceni a treba ma kalhoty, tak je vse nalepeny na cloveku. Ono staci, ikdyz jen sedis, zaparis se a to taky neni asi dobry. Je to na nic...

Vercu: nemas vubec zac. Dekuju za prani, to myslim patri vsem nam, abychom byly zdrave a v pohode!!!! 🙂

puzzi
20. srp 2008

Ahoj holky,
s tou mikroskopickou částí na prádle - nojo, jenže to se stane snadno, i když člověk dělá co může. To fakt jedině vždy po záchodě sprcha, ale to jedině doma a i tak...
Nejhorší je být na to náchylná, to pak člověk často ani neví proč zase. 😒

hlavinka
20. srp 2008

Puzzi: moje dr. mi rikala, ze zase prehnana hygiena je taky na nic. Ze si nevyberes. Ja jsem ji prave rikala, ze se i snazim po velke umyvat (kdyz je to rano, nez jdu ven), a ona na to, ze to je jako kdybych bakteriim vyklidila cestu a ze pak prehupkaji mnohem rychlejs...Asi na tóm neco je, ze clovek splachne i ty dobre bakterie, co maji v okoli pochvy byt a ty pak nemuzou tem zlym zabranit ve vstupu.
Ale taky nejsem rada, kdyz musim nekde behem dne a jsem " v tom" pak cely den:o(

Ale osvedcily se mi destke vlhcene ubrousky nebo detsky vlhceny toaletak, zaprve tolik nedre, kdyz ma clovek nejake problemy, a za druhe mam pocit vetsi cistoty 🙂

jabluncanka
20. srp 2008

Hlavinka,

jsem zdravotník a pracuju v porodnici.Vlhčené ubrousky jsou vůbec to nejhorší co může být - ty bakterie totiž neutřeš,ale naopak přilepíš na kůži.
Měli jsme urologický seminář a tam jsem se dozvěděla,že vlhčené ubrousky a parfemované vložky jsou vůbec to nejhorší co může být... 😉 😉

puzzi
20. srp 2008

Nojo, holky, asi na tom něco bude. A já v dobré víře občas i ty vlhčený použiju apod. No ale zas je fakt, že když člověk dodržuje směr zpředu dozadu, že se nemaj jak zanést, ne? No jsou šikovný mršky a je fakt, že přes spodní prádlo je to pak hned.

puzzi
20. srp 2008

Já jsem měla v zimě takový období, kdy se se mnou menší či větší problémy s močákem táhly skoro furt, hrozný to bylo, děsnej nápor na psychiku. Do toho rok a půl neúspěšné snažení o dítě. Ono se taky blbě snaží, když člověka trápí močák. Fakt to není sranda a já moc doufám, že těhotenství a porod to všechno tak nějak přehodí a bude líp.

hlavinka
21. srp 2008

Jablu: aha, no jo, jenze kdyz mam hemeroidy a obycejnym papirem to desne boli, ten vlhcenej mi umozni se jakztakz utrit. A jak to, ze mimca / deti na to netrpi, kdyz se utiraji do x let veku jen vlhcenyma papirama?

Parfemovane vlozky nepouzivam a ten toaletak skutecne jen po stolici a spravnym smerem. No, to jsi mi tedy vzala vitr z plachet.....

Puzzi: mne pred tehu pomahal jen urinal, brala jsem ho 2 denne, kdyz se mi to nevracelo, tak jsem brala jen 1 rano, asi rok a mela jsem klid (predtim jsem to mela treba 5x do roka asi 4 az 5 let celkem), jenze v tehu nechci brat kazdy den prasky, ikdyz se zdaji prirodni....Tak aspon chroupu brusinky a obcas brus. dzus (jenze je tam jich je malo a navic je to sladky - preslazeny, coz mi moc nejede).
Drzim Ti palce, vetsinou se v tehu vse zmeni a co bylo, odezni. Tak hodne stesti 🙂

puzzi
21. srp 2008

Hlavi, Urinal jsou vlastně brusinky, něco jako ty kanadský. Já je beru i teď v těhu, bojím se vysadit.
Musíme si všechny držet palce, ať už máme pokoj!

jabluncanka
21. srp 2008

Hlavinka,

no to je právě ten průšvih,že se děti utírají vlhčenýma ubrouskama.Ale to je zase o lenosti matek.není nad vodu a mýdlo! Kdybys viděla jak jsou po tom často oblezlé a opruzené.Jednou jsme měli mimčo,které bylo po ubrouskách opruzené pod krkem do masa...A jak se to pak dlouho hojilo,raději nemyslet.... 😒

puzzi
21. srp 2008

Jabluncanko, to je teda síla. Takže radíš vlhčený nepoužívat ani na ten krk apod.?

jabluncanka
21. srp 2008

Jen v opravdu krajním případě...Když cestuješ,jdeš do poradny atd. Jakmile je jen trochu možnost vody,pak raději vodu a doma samozřejmě vodu a mýdlo...Ty ubrousky jsou jen dobrý kšeft,ale s pravou hygienou to nemá nic společné,bohužel... 😒

puzzi
21. srp 2008

Hm, docela tomu věřím.
Naštěstí budeme mít přebalovák v koupelně, takže k vodě bude blízko. A ušetříme 😉

jabluncanka
21. srp 2008

Jo taky to tak budu mít.Přítele jsem upozornila,že ho bude v noci budit třeba i tekoucí voda,nejen plačící potomek... 😵 😉

hlavinka
21. srp 2008

Jablu: no, chapu Tvuj nazor, ale ja zase mam alergii na vodu a mydlo. Zni to blbe, ale moje kozarka mi zakazala pouzivat vodu - tedy co nejmene, a mydlo vubec, takze mam nejake detske sprchove oleje a tak a vetsinou se jen sprcuju vodou (nejlepe by mela byt prevarena, hahaha, to bych chtela videt). Navic deti maji citlivou pokozku a pokud chudak bude po mne, tak predstava, ze ji po kazdem prebalovani omyvam vodou, nevim nevim.
A jak se to tedy dela spravne, kdyz se dite uci na nocnik a ma bobecek a klasicky papir (ikdyz je jemny), tak dre a neni tak jemny jako ten vlhceny? Neznam zadnou maminku, ktera by dite tema vlhcenyma neutirala.....

jabluncanka
21. srp 2008

Hlavinka,

namočíš bavlněnou plenku a opatrně otřeš,po osušení namažeš slunečnicovým olejem = ten je bez parfemace.Ty sprchové oleje používám taky,hlavně ten z lékárny Linola Fett,ten mi dělá dobře.Jsem alergik,ale mám spíš seborheu...

hlavinka
22. srp 2008

Jablun: Diky za typ. Predpokladam, ze po kazdem utreni se plinka dava do spiny ne? takze to muze byt i zinka jen na genital a zadecek....Je pravda, ze slunecnic. olej (i nektery olivovy) jsou dobry, mazu si s tim ruce, kde mam prave ten exem nebo co a pomuze to. Ale jakmile si umyju ruce, jsem zase sucha a obsypana a brrr. Takze zase mazat, pak je vsechno mastny a znovu dokola:o))))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru