Streptococcus agalactiae. Co to je?

jupii
31. led 2008

jsem v 36tydnu a byl mi diagnostikovan streptococcus agalactiae v porodnich cestach.uz jsem si o tom na netu docetla ze se 4hod.pred porodem poda antibiotika a dite se pak vice kontroluje.ale me by zajimalo jestli nektera maminka todle taky mela a prodelala todle jak to vypadalo a jestli nakonec bylo vse v poradku.....diky za odpoved! 😉

lendy1
31. led 2008

jupii, už se to tu mockrát řešilo, nic se neboj, prošlo si tím spousta mamin...
😉 mrkni sem, tam najseš zkušenosti mamin:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

marka
31. led 2008

Jupii, já jsem měla taky tyto bakterie, není to nic vážného, pouze ti při porodu dají antibiotika do žíly, proto je nutné, aby o tom v porodnici věděli 😉 ...je to proto, aby se mimčo nenakazilo.
Jinak jsme obě zdravé, tak se ničeho neboj 🙂

jupii
autor
31. led 2008

uuuuufff tak to potom jo to mi spadl kamen ze srdce 🙂

mamina
3. únor 2008

Pokud ti tvůj gyndař dá čípky s antibiotiky(jsou na 10 dnů a zaváděj se na noc),tak se to stihne do porodu v klidu přeléčit a vyhneš se těm injekcím či kapačkám na sále.Mě je doktor napsal u třech dětí a vždycky to bylo v pohodě.Bohužel,teď si nevzpomenu,jak se to jmenovalo.Snad časem..

zevina
4. únor 2008

mamina, ne vždy to musí zabrat, já měla antibiotikové čípky na přeléčení, na sále kapačku s ATB a přesto se malý streptokokem nakazil, způsobil mu novorozeneckou sepsi ☹ (psala jsem o tom v diskusi, co na ni hodila link lendy) ale ťuk ťuk, všechno dobře dopadlo, prožili jsme těžké dva týdny v porodnici, než se malý uzdravil a naštěstí nemoc nezanechala žádné následky (ale první rok jsme byli opravdu pod pečlivým dohledem pediatrů)
sice je určité riziko, že se to při dalším dítěti může opakovat, ale pravděpodobnost, že něco selže jako tenkrát, je opravdu minimální...
takže jupii, držím palečky, ať jste obě v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru