Streptokok B v pochvě během těhotenství. Máte zkušenost?

brzobreburdovi
23. říj 2007

Ahojky,tak jsem se dnes tel.dozvěděla,že mi při kultivačním vyšetření byl zjištěn streptokok v pochvě a že mám přijít zítra do ordinace.Jsem ve 38.týdnu těhotenství. Hned jsem začala pátrat na internetu,ale raději jsem to neměla dělat, protože jsem z toho akorát vykulená. Už aby bylo zítra a mohla jsem to probrat s panem doktorem. Článek k tomuto tématu je na http://www.rodina.cz/clánek5833.htm
Pokud máte některá s tím /bohužel/ také zkušennosti,tak budu ráda,když se semnou o ně podělíte. Moc děkuji Lída

leni96
23. pro 2009

elefe
Určitě máš pravdu, každá žena je jiná. Určitě ti to dobře dopadne a budete oba dva v pořádku a zdraví 😉, moc vám to přeju 🙂 .

brisilda
9. únor 2010

ahojte zienky mne tiez zistili toho streptokoka ☹ vraj sa to lieci az pred porodom maju mi dat ANT injekciu ktora ochrani babatko inak to nema zmysel no teraz uzivam ATB na zapal v moci Zinnat 500 mg a vraj aj ten by ho mohol zlikvidovat no spoliehat sa nato neda 😒 a mate pravdu moze to sposobit predcastny porod nakolko ja som koli tomu sla do nemocnice 😒 a dobre som urobila lebo inak by som na to sama neprisla nemala so ziadne tazkosti ani problemi.
leni hod info ako si dopadla pri prvom predcastno m porode hoc aj cez IP dakujem

danu
26. únor 2010

kukadlo • Dnes o 19:15
Ahojte, som v 28 tt a lekár mi zistil na krčku maternice streptokoka, beriem v poradí už tretie antibiotiká radu Penbene - penicilín, ale stále márne...vravel že to treba liečiť aby mi nevyvolal predčasný pôrod vzhľadom na to v ktorom som týždni. ☹....Mala niektorá z Vás tento istý problém? Je to nebezpečné hlavne pre maličké počas pôrodu, lebo sa môže nakaziť....☹(, celkom sa bojím.....

kukadlo • Dnes o 19:50
Presnejšie sa vola streptokok agalacticae......no nie som si istá či je to celkom správne napísané, ale tak nejak..... 😒

sixtine
1. bře 2010

Kukadlo, streptokoka agalacticae som mala asi od 13 tyzdna tehotenstva, niekto hovori, ze nepreliecovat, iny ze ano kvoli riziku predcasneho porodu... To je vsak udajne minimalne. Mne ho preliecoval lekar 3 krat lokalne, nalez tam bol stale 😒 A zrazu pri povinnej kultivacii v 37tt nic...bez liekov,proste sam od seba zmizol 😉 Porod pod ATB budem mat tak ci tak, kedze som bola pocas tehu pozitivna, ale aspon sa nemusim bat o babatko. Inak, mna zo traja lekari vratane neonatologov ukludnovali, ze streptokok pocas porodu nie je problem, pokial sa o nom vie. Babatko sleduju, robia mu ihned CRP test aj vytery s ociek a vraj je to pre nich uplne standardna situacia. A neboj, ked ta lekar prelieci, tak streptokok sice nemusi zmiznut, ale sa zmierni a oslabi a to riziko predcasneho porodu sa eliminuje.

mala_hodna
1. bře 2010

Já jsem měla streptokoka taky pozitivního ale fakt jsem si z toho nic nedělala protože ho má až 60% těhotných což je opravdu vysoké číslo.
Po odtoku plodové vody bys měla do dvou hodin dorazit do nemocnice a nečekat na kontrakce tam ti každé 4h budou píchat antibiotika. Riziko že se nakazí miminko je téměř nulové takže se ničeho neboj není to opravdu nic vážného

katarina.banska
3. kvě 2010

ahojte.
tak aj mne prave zistili toho streptokoka. no fasa.... som sa trochu vystrasila, ale vraj je to bezne, vela zien to ma. len sa bojim, aby sa nenakazilo babatko. no dufam, ze to dopadne dobre. doktor mi povedal, ze pred porodom mi daju antibiotika, ze dovtedy nie. len ked uz budem v porodnici, tak mi nasadia lieky. mate s tym tiez takuto skusenost? ci ste brali hned antibiotika ako vam ho zistili ?

mircalla
3. kvě 2010

baby klidek - riziko, ze sa prenesie na plod je len pri porode, preto nasadzuju antibiotika az pred porodom, inak nic nehrozi

udajte to vobec nema zmysel liecit pred tym, nakolko sa zvykne vracat....vidim, ze su tu aj gynekologovia s inym nazorom, ktory to bezuspesne liecili, ale mne sa 4 gynekologovia nezavisle od seba vyjadrili, ze nepreliecovat...

juju
3. kvě 2010

mircalla, mozes si zapisat, ze aj moj gynekolog a je to bezna prax v Belg povedal, ze nepreliecovat, lebo to nema zmysel a az len pocas porodu, lebo sa to moze vratit

katka aj mne to zistili, nemusis sa bat, len to treba povedat hned v porodnici, aby ti nasadili antibiotika a ako mala hodna napisala, dolezite je ked praskne plodova voda sa dostat do max 2 hodin do porodnice, ale pokial mas len kontrakcie a plodova voda nepraskla, tak sa ponahlat nemusis, len ked su kontrakcie pravidelne a v intervaloch 3-5min

suzanah23
17. zář 2010

...ahoj maminky, ja mám tiež streptokoka v pošve a dostala som čipky a krém Dalcit na preliečenie, kedže mám aj pálenie. Taktiež mi bolo povedané, že dostanem pred pôrodom antibiotiká. Chcem sa opýtať, či to nevylučuje podávanie epidurálky. Rodila niektorá z vás so streptokokom s epidurálkou? A bojím sa tiež toho, ako je to potom s kojením, či sa vám tvorilo mliečko po tých antibiotikách, či bábo mohlo v pohode papať.

simona55555
26. zář 2010

brzobrebudovi:neboj sa bude to dobre a co cakate?

velrybous
22. říj 2010

tak mám taky GBS pozitivní, dr. mi řekla, že to má hodně žen a prý je to pohlavně přenosné..tak jsem z toho špatná...

sshiva
1. črc 2011

Holky mám otázku, keďže som pri 1. tehotenstve bola pozitívna na streptokoka, hneď pri príjme na porod mi nasadili antibiotiká, tieklo to niekoľko hodín a viem že sa musia podať min. 5h pred porodom aby mali účinok a ochránili prcka...ako je to však u druhého porodu, ktorý može byť daleko rýchlejší a atb sa nemusia stihnúť aplikovať? Podávajú sa lieky ešte počas konca tehotenstva, preventívne?

miskap
1. črc 2011

@sshiva pokiaľ viem, streptokok sa nelieči počas tehotenstva, ale iba pri pôrode. Ak sa nestihnú podať antibiotiká počas pôrodu, sleduje sa bábätko, či nie je náhodou nakazené a lieči sa ihneď antibiotikami. Najlepšie je, ak vydržia plodové obaly neporušené, vtedy streptokok neprenikne k bábätku.
Odporúčam ti ísť do pôrodnice skôr, aby ti tie antibiotiká stihli podať. Netráp sa však, ak to nevyjde, oni s tým majú skúsenosti.

roryna
15. črc 2011

tak me taky zjistili streptokoka a prisel mi papir ze mam prijit k GP to je tady v Anglii jakoby obvodak a dal mi metronidazol a ujistil me ze nemusim mit strach ze by to miminku ublizilo jenomze ja jsem cetla pribalovy letak a tam pisou pokud beres prasky a nebo si pichas neco na redeni krve coz ja si picham tak by to mohl byt problem doktor o tom vi rikala jsem mu to ale i presto mam strach nemate nekdo s timhle zkusenosti prosim?

snazilka_2011
17. črc 2011

@sshiva záleží na gynekologovi, určitě ti může preventivně napsat antibiotika!! Jen nevím, jestli ty prášky pomáhají, ta kapačka je asi silnější. Já jsem teď v těhu na streptokoka brala už dvoje antb. a pořád ho mám ☹

zberuska
7. led 2012

já jsem četla, že nemá cenu to léčit v těhotenství, že se to stejně vrací a proto se ATB dají při porodu
mám dotaz: chápu správně, že ta infuze je třeba na půl hodiny, dokud nevykape - nebo ji musím mít pořád, třeba několik hodin?
a dá se s tím jít do sprchy nebo do vany?

andelka
8. led 2012

@zberuska já jsem sprchu nestihla, ale kapalo to asi těch 20-30minut a pohybovat by se s tím určitě dalo. Pak malého stejně častěji kontrolovali, protože to nebylo dostatečně dlouho před porodem, malej se narodil do hodiny od podání ATB. Ale je v pohodě.
Do stejné kanyly (či jak se to jmenuje, prostě to co má člověk zapíchlé v ruce a na to napojenou hadičku s lékem) mi pak dali oxytocin na porod placenty.

jetynka
10. led 2012

Já jsem měla streptokoka u druhého těhotenství a když jsem rodila cca 9h - o půl 7ráno mi odtekla voda, příjem do nemocnice cca v 8h a v 8,30h 1.dávka antibiotik do žíly pak do 2.doby cca co 4hod dávka antibiotik do žíly.
do stejné žíly jsem taky dostala oxytocin.

zberuska
23. led 2012

díky za odpovědi!
už mohu také přidat vlastní zkušenost, minulé úterý se mi narodil chlapeček 🙂
ATB jsem dostala po příjmu někdy kolem 1hod a ve 3 byl malý na světě, takže to taky 4 hodiny nebyly
o té kanyle jsem vůbec nevěděla, vůbec nepřekážela, takže v pohodě
jen mi nedovolily s ní do vany; do sprchy ano
zdravím všechny (budoucí) maminky! 😉

moonlight777
14. kvě 2012

zdravim dievcata,

mate niektora skusenosti s vysledkami testov na tohto streptokoka B? Ja som si dala urobit test privatne v UK (tu sa to bezne netestuje) ked som bola v 27tt a vysiel negativny, teraz som v 36+4 a rodit budem sekciou ked budem 38+4. Rozmyslam ze by som sa mala dat otestovat este raz tento tyzden a chcem vediet ci ste niektora pocas tehotenstva mala vysldok negativny a potom pri konci tehotenstva okolo 35-37tt bol pozitivny?
A rodila ste niektora sekciou, ak ano, ako postupovali s podavanim atb? Nasadili ich aj pri sekcii?

dakujem

moonlight777
14. kvě 2012

dievcata,

ma niektora skusenosti?

dik 😉

lucifereeek
14. kvě 2012

@moonlight777 pokud jdeš na císaře, tak je to dle mě jedno, dávají se pouze při přirozeném porodu, kdy jde miminko přímo přes ty bakterie, aby se nenakazilo, při sekci ho vezmou přes břicho, takže ke kontaktu tam nedojde 🙂

vierka0
14. kvě 2012

@moonlight777 ja som rodila sekciou a davali mi pred tym antibiotika kvoli streptokokovi..

keira
14. kvě 2012

a tie antibiotika na toho streptokoka nejako obmedzuju?

maruja
14. kvě 2012

ahoj, já jdu taky na sekci a výtěr mě dělat budou, kdyby se prej mimina ještě otočili haha 😀 jinak se to léčí kvůli tobě a ne kvůli miminu, když jdeš na sekci

keira
14. kvě 2012

ci mam to chapat tak,z e tie ATB nasazduju nejak tesne pred porodom?

kvietocek7
14. kvě 2012

@keira ano,davaju ATB do zili. 3h a potom este 1h. teda minimalne 4h pred prirodzenym porodom je potrebne-bezpecne pre dietatko-aby matka dostala atb. Ale ked je sekcia tak riziko nie je az take kedze dieta neprechadza porodnymi cestami.

kvietocek7
14. kvě 2012

@keira obmedzia alebo aspon znizia jeho ucinky. Najlepsie nech urobia test na streptokoka -tusim v 37tt- a podla toho dr rozhodne. Hlavne aby bol o tom zapis v tehotenskej knizke ci v nejakom tehotenskom zapise.

palomitacheca
14. kvě 2012

@keira V prvním těhotenství mi zjistili streptokoka, tak mi to napsali do průkazky, aby s tím v porodnici počítali. Když jsem pak přijela k porodu, tak asi ve 12 mi dali kapačku antibiotik a ve 14:59 byl syn na světě, naprosto zdravý 🙂 Jsem zvědavá, jestli budu mít streptokoka i tentokrát.

slundo
15. kvě 2012

Raději bych se testnout dala, normálně se taky chodí v 36. týdnu na stěr a pak ještě v porodnici dělají. Takže se ta mrška může objevit, ikdyž byl výsledek negativní. Ale jak píší holky, pokud nepůjde miminko přes porodní cesty, nemá se jak nakazit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru