Streptokok B v pochvě během těhotenství. Máte zkušenost?

brzobreburdovi
23. říj 2007

Ahojky,tak jsem se dnes tel.dozvěděla,že mi při kultivačním vyšetření byl zjištěn streptokok v pochvě a že mám přijít zítra do ordinace.Jsem ve 38.týdnu těhotenství. Hned jsem začala pátrat na internetu,ale raději jsem to neměla dělat, protože jsem z toho akorát vykulená. Už aby bylo zítra a mohla jsem to probrat s panem doktorem. Článek k tomuto tématu je na http://www.rodina.cz/clánek5833.htm
Pokud máte některá s tím /bohužel/ také zkušennosti,tak budu ráda,když se semnou o ně podělíte. Moc děkuji Lída

andelka
12. led 2018

Četla jsem že pokud se ATB nestihnou,je lepší nechat vodu co nejdéle,že to propláchne. A je fakt že mi voda nepraskla,ani mi ji nepichli,ale odtekla až vyloženě ke konci,že to protrhnul až malej.

linee
12. led 2018

@bzubzalka mne brala dr.ster uz kolem 27tt,protoze jsem trpela na vytoky.Nasadila macmirror preventivne,streptokok se potvrdil,dala mi to do prukazky,pozdeji to nikdo neoveroval.Ted u druheho to mam v prukazce uz od zacatku (potvrzeny uz nejak kolem 10tt)....

linee
12. led 2018

@bzubzalk mne u prvniho rekli dojit do porodnice hned po prasknuti vody.Nevim,jak je to u kontrakci,mozna se zeptej sve dr.🙂

bzubzalka
12. led 2018

@andelka mě u 1.syna praskla voda doma, než jsme dojeli do porodnice uběhli cca3hod-umyla jsem.se atd.v porodnici dali atb hned a kapacku jsem.měla 3,5hod a syn se narodil,ale to jsem neměla streptokoka potvrzeného. Uvidíme jak to bude ted....

bzubzalka
12. led 2018

@linee řekla mi po telefonu, že při prvních přiznáních jet. Jdu k ní ještě ve čtvrtek tak mi prý řekne víc+napíše do poukázky.

andelka
12. led 2018

Mně řekli že do 2 h od prasknutí vody. Při kontrakcích klasicky,že prvorodičky rodí obvykle 12 h,že je dost času,že se to stihne. No, kontrakce začaly v 19 h,ale nic moc,vana,film, balón,šla jsem spát. Po půlnoci jsem šla na wc a zjistila že krvácím tak jsme jeli. 1:30 příjem,mezi 2 a 3 kapacka a ve 4 se narodil. Nemohla jsem přijet dřív, nevěřila jsem že rodím,resp.ze je to už tak daleko.

bzubzalka
12. led 2018

@andelka no já teď budu rodit po2,a první porod od prasknutí vody trval 7hodin. Tak nevím jak to bude ted. Budu rodit po 7,5letech...

andelka
12. led 2018

@bzubzalka těžko říct. Též jsem zvědavá. Mezi 1 a 2 byly sotva dva roky,teď mezi 2 a 3 bude 6 a čtvrt.

bzubzalka
12. led 2018

@andelka tak držím palce, ať je vše ok. Vše se stihne a je miminko zdravé!

barchen
12. led 2018

@bzubzalka
Mému miminku nic nedávali, v papírech mám zmíněno, že atb nestihli, porod rychlý ale všechno v pořádku.

andelka
12. led 2018

@bzubzalka přeji totéž 🙂
Zajímavé je,že jednou jsem streptokoka měla a za 2 roky ne. Tak uvidím co tentokrát. U druhého bych nestihla nic,kdybych ho měla,porod trval 5 h, z toho do porodnice jsme přijeli ani ne hodinu před narozením.

bzubzalka
13. led 2018

@andelka tak to byl fofr. Děkuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru