Streptokok B v pochvě během těhotenství. Máte zkušenost?

brzobreburdovi
23. říj 2007

Ahojky,tak jsem se dnes tel.dozvěděla,že mi při kultivačním vyšetření byl zjištěn streptokok v pochvě a že mám přijít zítra do ordinace.Jsem ve 38.týdnu těhotenství. Hned jsem začala pátrat na internetu,ale raději jsem to neměla dělat, protože jsem z toho akorát vykulená. Už aby bylo zítra a mohla jsem to probrat s panem doktorem. Článek k tomuto tématu je na http://www.rodina.cz/clánek5833.htm
Pokud máte některá s tím /bohužel/ také zkušennosti,tak budu ráda,když se semnou o ně podělíte. Moc děkuji Lída

moonlight777
17. kvě 2012

dakujem dievcata za vsetky prispevky,

mne tu povedali ze pokial neodtecie plodova voda tak pri sekcii nepodavaju atb co sa mi zda dost cudne, ved radsej by som ich pre istotu nasadila, ale tak tu v UK je ten pristup pri porodoch a celkovo pri starostlivosti o tehotne vo vela veciach iny - podla mna o dost horsi.

takze uz mi zostava len cakat, dnes by som mala mat vysledky, ak budu pozitivne tak sa len modlit aby mi neodtiekla voda pred datumom sekcie.
vierka0, - a tebe dali atb kvoli odtecenej vode alebo len cisto pred zacatim vykonu sekcie?

dakujem vsetkym a zelam pekny den 🙂

moonlight777
17. kvě 2012

ma niekto skusenosti s rozdielnymi vysledkami v strede a potm na konci tehotenstva? Ja som ho namala v 28tt a teraz v 37tt cakam na vysledok a pevne dufam, ze bude takisto negativny, dr vsak hovoria ze sa to meni pocas tehotenstva , ze raz tam je a neskor nemusi byt a opacne.

ma niekto skusenost??

dik

palomitacheca
17. kvě 2012

@moonlight777 Mně dělali test na streptokoka jen kolem toho 36.týdne, tak vůbec netuším, kdy se mi tam objevil.

tinki
17. kvě 2012

@moonlight777 ahoj, ja som rodila na SK a Ant.mi dali 4,5 hodiny pred pôrodom a aj tak mala malá zvýšené CRP, takže jej bola začatá liečba. Niekedy ich netreba nasadiť a nič sa nestane a niekedy dajú a aj tak zbytočne. Ale detičky, ktoré tam boli to statočne znášali. Boli sme v nemocnici len o 3 dni dlhšie ako je to bežné po pôrode. A potom už bola v pohode, nemá žiadne následky. Je zdravučká. Takže neboj.. 😉

moonlight777
17. kvě 2012

@tinki

@palomitacheca
dakujem dievcata 🙂

wink5
21. kvě 2012

@moonlight777 ja som mala prve vysledky v 20 tt v poriadku a teraz v 39+1 su pozitivne na e-coli. Doky mi dal antibiotika - POLYGYNAX - vaginalne kapsuly na preliecenie. Tak dufam, ze do porodu sa to napravi.

govinda
14. čer 2012

kočky, mne teraz tiež zistili streptokoka a aj stafylokoka a lekár mi nasadil Amoksiklav - atb a Fluomizin - vaginálne čipky. Trochu sa obávam, nakoľko len dnes začínam 13 tt , ale lekár hovoril, že je to ok, tak neviem. Máte skúsenosti?

jpjajina
26. čer 2012

Ahoj maminky vidím, že zkušeností má celkem hodně rodiček s touto bakterií. Chtěla bych od vás poradit od těch, co tím prošli a vychovávají už dětičky 🙂 Pokud mi ho našli v pochvě a počítám s tím, že mi podají atb před porodem,všichni píší, že během těhu je přeléčení zbytečné, že se stejně vrátí a tak se atb podávají až během porodu. Pokud se všude píše, že se to stejně rádo vrací, tak mám strach, jak to bude až bude mimčo na světě. Pokud budu treba kojit a bakterie se vrati, tak jestli to nepujde nejak do tela mimiska. Ta sama otazka me trapi se streptokokem treba v krku, protoze na to trpim uz dlouho a i kdyz nemam potize, tak se stejne vetsinou zase objevi. A delaji u miminek jejichz maminky byli pozitivni nejake specialni vysetreni jestli k nakaze prece jen nedoslo? Je to mnoho dotazku, ale byla bych rada a prosim o nejake odpovedi. Dekuji hezky vecer

shmoulinka
4. črc 2012

Ak podaju atb tesne pred porodom, nie je potom ohrozene kojenie?

bl4nche
4. črc 2012

@jpjajina: mela jsem streptokoka, ale prelecena sem nebyla, porod byl velmi rychly. Zadna specialni vysetreni male nedelali. Jen jsem vyfasovala monitor dechu. Ale kdyby se neco delo a nezdalo, nejspis by byly opatreni vetsi.

xmalij
8. črc 2012

@jpjajina mela jsem ho taky a zvlastni opatreni se nekonalo, jen antib., tzn. neotalet a jet do porodnice drive, aby stihla kapacka vykapat. Vykapala po 4hodinach, za dalsi 4hod byla mala na svete.
Taky trpivam na streptokoka v krku a bylo mi receno, ze to nema s timhle nic spolecneho. Ani po porodu ani doted nas nikdo nehlida a to v kazde lekarske zprave je uvedeno, ze jsem ho melapozitivni, tak se niceho neboj.

dzejnyy
13. srp 2012

@jpjajina Prý jsem měla stěr také pozitivní. Ale stihla jsem porodit dříve, než jsem se dozvěděla výsledek a tak rychle, že v nemocnici nestihli nic vymýšlet (naštěstí), natož mi nechat vykapat nějakou kapačku. Malýmu je dneska přes 7 měsíců a nikdy nemocný nebyl.

belasok
19. srp 2012

Mne podobne ako tebe zistili streptokoka pred porodom (pred 5rokmi), dali mi ATB v infúzii počas porodu aby sa plod neinfikoval. Dopadlo to dobre, dcérka bola v poriadku. Len treba dietatko sledovat, aj očká, či nemá začervenané alebo červené, či noštek a pod. Poznám veľa žien, ktoré to mali a deti maju zdravé. Maj sa pekne.

jennyska
18. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 38.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 38.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/38-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

jennyska
6. pro 2013

Ahoj @palomitacheca @dzejnyy @xmalij @jpjajina @govinda a ostatní těhulky, maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Streptokokem v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/streptokok-v-tehotens... a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím a na MK hledají Vaše zkušenosti, radu, tip, podporu...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den.
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

adriko
29. srp 2014

Zdravím holky, Jsem v 37 tt a teď mi byl z výtěru zjištěn streptokok. Docela se toho obavám, protože jsem tehu podruhé a předtím jsem o tom ani neslyšela. Nemám ani žádné problémy, výtoky a pod.. Z čeho to vlastně vznikne ? Řekli mi že mi u porodu budou podáni ant. a že se nemusím ničeho bát, Chci se ale zeptat, zda to po porodu pak zase zmizí, nebo co s tím dál ??? děkuji za každou radu

sisalucas
31. srp 2015

aj mne to zistili a lekar povedal ze antibiotika mi daju do infuzky tesne pred porodom

bagrunka
17. říj 2016

@adriko kdyztak doporucuju se mrknou v tomot foru na zacatek komentaru, nekdo tam zkopiroval hezky clanek, ktery tuhle problematiku dobre popisuje.

martyw
10. lis 2016

@brzobreburdovi Ahoj Lído, už je to zkušeností hromada, ale přidám svoji. Jsem potřetí těhotná, 36 tt. a mám taky streptokoka. Čekala jsem to, u předchozích dvou mi ho našli pokaždé. Poprvé jsem rodila v 38 tt. a protože jsem brala atb na zánět dutin po punkci a nahlásila jsem co a jak dlouho beru, ani mi nitrožilně nic nedávali. Podruhé jsem přijela na poslední chvíli, otevřená na 6 cm, rychle mi dali vykapat infuzi, pak mi praskla voda a rodila jsem do 5 minut, takže od vykapání atb asi cca půl hodiny a nic se nestalo. Malá měla teda zlomenou klíční kost, ale to se Streptokokem nesouvisí 😉. Takže teď to nijak neřeším, prostě tam je a z dřívějších zkušeností vím, že není potřeba se kvůli tomu stresovat. Jo, ještě v mezidobí jsem měla zamlklý potrat a po revizi jsem dostala zánět dělohy, tak to tomu trochu přikládám, ale přežila jsem 🙂. Streptokokovi se u mě prostě líbí 🙂. Držím palce, ať je vše ok 🙂

luckavivi
22. čer 2017

Ja jsem se tez dnes dozvedela ze jsem positivni na steptokoka B...Jsem v 38tt a bude mi pri porodu podan penicilin nitrozilne...

winter
22. čer 2017

@luckavivi Tak já jsem na tom stejně, dozvěděla jsem se to včera. Měla jsem ho i u prvního porodu, který začal horečkou 38 st. Jestli horečka opravdu souvisela se streptokokem, to nevím. V každém případě jsem dostala ATB do kapačky. Bohužel ani nevím, kolik těch kapaček bylo, protože mi to prokládali Oxitocinem, protože porod nepostupoval. ☹ No, byla to nádhera...... A nakonec mi ještě dali do kapačky vitamíny, aby mě posílili (omdlévala jsem). Tak jen doufám, že i přes streptokoka bude druhý porod lepší. Že budu ale napojená celou dobu na kapačku, s tím už raději počítám předem.

bzubzalka
12. led 2018

@winter já se o streptokoku.dověděla včera, termín porodu mám za měsíc. Hrozně se o malýho bojim...

linee
12. led 2018

@bzubzalka neni duvod.Ja mela u prvniho pocas celeho tehu a ted u druheho take.Chce to neotalet s odjezdem do porodnice,aby stihli nakapat ATB.Mala naprosto v poradku. Dnes uz to ma temer kazda 3.rodicka.Neboj,vse bude dobre😉

barchen
12. led 2018

@bzubzalka Nic se nestane, nestresujte a nectete ty hruzy. To neni nic vazneho. Mela jsem ho, prenasela jsem 7 dni, porod byl prirozeny, rychly, nestihla mi dokapat ani polovina antibiotik, pak rychle na sal bez jakekoliv pripravy. Mala zdrava a vitalni...

bzubzalka
12. led 2018

@linee
@barchen holky,moc děkuji! Dávají něco pak preventivně miminkum netusite?

andelka
12. led 2018

@bzubzalka mému nedávali,jen ho častěji chodili kontrolovat,poslouchat. Já jsem měla streptokoka u prvního,a ATB mi stihli dat jednu dávku hodinu před porodem,takže to moc nemělo efekt. Malý byl a je zdravý. U druhého porodu jsem streptokoka neměla.

linee
12. led 2018

@bzubzalka preventivne urcite ne.Udava se,ze idealni je nechat kapat ty tri hodky pred porodem (aby se dostalo do obehu a k miminku).Nekdy se to nestiha,pak se kontroluje miminko,zda streptokoka nechytlo.Vetsina nic nechytne,neni to ani 1procento pripadu.Pokud preci,pak se to dale resi,ale pripadu je opravdu malo.

bzubzalka
12. led 2018

@andelka děkuji! Já u 1.syna nic takového neměla, narodil se,ale ve36tt, dali mi atb protože mi praskla voda. Snad to i ted bude ok.

gorda
12. led 2018

@bzubzalka Ja rodila ted v breznu. Streptokok je problem, kdyz s se dite nakazi behem porodu z matciny krve, ale stat se to nemusi. Je zbytecne streptokoka lecit predem, bezne se totiz stihne vratit, proto se atb podavaji nitrozilne pred porodem, kdy je v tu chvili chraneno i dite. Me stihli dat dve kapacky, treti kapala spolu s oxitocinem, ale ne cela, vypadla mi kanyla a v poradku. 🙂

bzubzalka
12. led 2018

@linee to je opravdu pozitivní..raději jsem procento nehledala😉 děkuju!😘

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru