Streptokok beta-haem. anginosus v krku v těhotenství. Máte zkušenost?

lajla
15. bře 2007

Holky prosím nemáte s tím některá zkušenost? prave mi ho nasli a jsem z toho cela vyjukana ☹ ☹

keikei
15. bře 2007

ahoj lajla 😉
ja nemám s tým skúsenosť, ale zaujala ma táto téma, lebo som tiež zistila, že som tehotná a dosť dlho ma pobolieva hrdlo. skoro mesiac. a trošku ma to znervózňuje, či to nemôže uškodiť. u doktora som ešte nebola, ale určite sa ho na to spýtam.
ty si sa nepýtala svojho doktora na názor?

lajla
autor
15. bře 2007

no mě obvodní poslala za gynekologem, tak tam za chvíli jedu, taky záleží na druhu streptokoka, musí se to léčit antibiotiky, ale je prý v těhu nebezpecný, to nevim, jestli me chtela postrasit, nebo co...jak budu vedet vice, urcite dám vědět
radsi si k dr zajdi, at ti udela vyter z krku, treba to nic nebude ale jistota je jistota

keikei
16. bře 2007

ahoj lajla 🙂
držím palce, aby ti nenašli nič vážne, čo by mohlo uškodiť bábätku.
určite daj vedieť ako si dopadla 😉
asi zájdem aj ja pre istotu, človek fakt nikdy nevie. a takto dlho sa mi to ešte nikdy neťahalo. ale keď mňa pobolieva len tak sem tam, ani nie stále. z toho som akási mimo.
tak určite sa ozvi 🙂

lajla
autor
16. bře 2007

ahojki, takze to dopadlo tak, ze mi gynekolog rekl, ze to nema na mimi zadny vliv, ze pry jenom kdyby byl v pochve,ze na dite takove ty bacily, chripka, angina,..nemaji vliv, jenom toxomplazmoza a takove ty horsi.. tak obvodni z toho byla cela vyjukana, a ja vicemene taky...protoze obvodni kterou jsem mela predtim, mi to vzdy prelecila antibiotiky protoze to pry jde na srdce a ledviny. takze jsme to nakonec udelali tak ze mi vzali krev, sedimka byla zvysena, tzv. ze v tele je neco...takze to uz obvodni nevahala a antibiotika mi dala. jinak v tehu se muzou penicilinove(penbene),a myslim makrolydi..nejak tak
takze nez aby se to dostalo do celeho tela, protoze streptokoci jsou fakt "svine" s prominutim, tak jsem si ty antibiotika vzala. i na netu jsem cetla ze by se to melo prelecit, zalezi na druhu jaky u tebe najdou
urcite si zajdi, jistota je opravdu jistota. drzim pesticky aby to bylo v poradku

janinah
16. bře 2007

ahoj, lajla, a určite choď po dobratí atb na kontrolný výter, aby si mala istotu

lajla
autor
16. bře 2007

jj urcite, doufam, ze uz to pak bude v poradku

keikei
17. bře 2007

ahoj lajla, som rada,že si ako tak dobre dopadla. hlavne teda,že to nemá vplyv na bábätko. to si ma veľmi potešila. asi behnem tento týždeň aj ja pre istotu k obvodnej na výter.
skoro sa vylieč a veľa zdravia tebe i bábätku 😉

lajla
autor
17. bře 2007

určitě si zajdi, at to hlavne dobře dopadne, i já držím pěsticky a brzo se uzdrav

nina77
18. říj 2007

Ahoj,nemáte někdo zkušenosti ze Streptokokem B v těhotenství.Prý se to léčí jen při porodu,jinak by se mohlo dítě nakazit.Mám z toho velký strach.Díky.

andy.a
18. říj 2007

nina,pri pôrode dostaneš infúziu s atb..nemusíš sa báť.. 😉

nina77
18. říj 2007

🙂 Děkuji,docela se bojím.Nikdy jsem o tom neslyšela.

brzobreburdovi
23. říj 2007

Ahojky.I mně dneska telefonicky oznámili at zítra přijdu do ordinace ,že mi při vyšetření kultivace nasli streptokoka. Jsem ve 38 týdnu těhotenství. Hned jsem začala pátrat na internetu co to znamená a raději jsem to neměla dělat,protože jsem z toho akorát vykulená..už aby bylo zítra a mohla jsem si o tom popovídat s doktorem.Dočetla jsem se ,že to má až 30% žen a že se to léčí antibiotiky až se začátkem porodu.Jsou-lipodána alespon 4h před porodem je osídlení novorozence streptokokem nízké a riziko infekce malé..ale pokud dětátko onemocní je prý průběh dramatický..
..článek je na http://www.rodina.cz/clanek5833.htm
Pokud s tím máte některá zkušenosti,budu ráda když se semnou o ně podělíte.
Děkuju Lída

brzobreburdovi
23. říj 2007

😖 asi jsem můj příspěvek zařadila do špatné kategorie..jedná se o streptokok B

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru