Streptokok v pochvě. Bude miminko zdravé?

svobodka
18. pro 2007

Ahoj maminky.
Jsem v průběhu 38tt a byl mi zjištěn v pochvě streptokok - masivně. Četla jsem o tom hrůzostrašné věci na internetu a potřebovala bych přečíst alespoň něco pozitivního z Vašich zkušeností. Měla jste některá tento problém při porodu a miminko bylo zdravé? Mám strach, že to ode mě chytí a bude mít zdravotné potíže ☹

bzuco
18. pro 2007

svobodka, neboj
ja som v sobotu prišla z pôrodnice, ale na izbe som ležala s 1 maminou, ktorá mala streptokoky a porodila dcérku tak rýchlo, že jej ani nestihli pichnúť penicilín, ked prišla do nemocky
vyštrenia ukázali, že ich má aj dieťa, ale nasadili antibiotiká a do 3 dní bolo všetko ok

tú injekciu treba podť minimálne pol hodinu pred narodením bábätka, aby sa tie látky dostali do neho, ale ona mala taký bleskový pôrod, že sa to nestihlo, hoci injekciu dostala, látka nestihla zaúčinkovať.

takže sa neboj a nech si ty aj malé v poriadku 😉

aida
18. pro 2007

svobodka neboj sa mne tiez zistili streptokoka ale doktor ma ujistil ze to neni nic vazne ze mi daju pred porodom antibiotika a keby nestihli tak to robia tak ako bzuco pise. Ked o tom vedia ze ho mas tak sa nemusis nicoho bat horsie by bolo keby o tom nevedeli.
Drzim palceky.

brundik
18. pro 2007

Svobodka, strektokok je bezne se vyskytujici bakterie, casto byva zjistena v tehotenstvi. Neleci se behem tehotenstvi, jen pred porodem se podava antibiotikum, aby se bakterie neprenesla na miminko. Ale to uz tady holky vsechno psaly. Takze zadne obavy 😉

lukajda
18. pro 2007

Také jsem měla streptokoka a všechno proběhlo naprosto v pořádku - dokonce jsem se to dozvěděla až při příjmu v porodnici, protože mi dělali vyšetření necelý týden před porodem. Pouze jsem dostala ATB, nic jiného zvláštního se nedělo.

Neměj strach, určitě budete oba v pořádku 🙂 Ber to pozitivně, je moc dobře, že se ví, že streptokoka máš a všichni k tomu podle toho budou přistupovat. Hlavu vzhůru 😉

monkula
18. pro 2007

Aj mne zistili streptokoka a pôrod sa mi rozbehol tak rýchlo, že boli radi, že mi stihli dať ATB, ja mám alergiu na PNC, takže ani neviem, čo mi dali a malá je v poriadku...

svobodka
autor
18. pro 2007

Děkuji moc za Vaše příspěvky. Četla jsem o tom jen samé špatnosti, tak mě to vyděsilo.
Teď jsem o něco klidnější 🙂

andy.a
18. pro 2007

tiež mi pri druhom tehu bol zistený streptokok..pred pôrodom som dostala v infúzii ATB a dcérka bola OK.. 😉

aj keby ti ATB nestihli podať,málokedy sa vyskytnú potom u dieťaťa/ak nie je preliečené po pôrode ATB/ také komplikácie,ako sú uvádzané.. 😉

aponchie
18. pro 2007

ja jsem ho mela streptokok agalactiae a neni to zadne drama pichla mi ATB do zily pri porodu a jen mala mela z toho trosku hnacku prvni tri tydny a obre🙂

smisela
18. pro 2007

Ahoj svobodka,ja som mala takisto streptokoka,uzivala som antibiotika v 38 tt,udajne zbytocne 😒 a pocas porodu mi boli podane aj do zily.Mala je v pohode 🙂 Mam kamosku,ktorej nerobili vyter,mala streptokoka,maly sa nakazil 😒 a viem,ze bol na hranici zivota a smrti ☹ ale vsetko dobre dopadlo 🙂 Radsej im to pri porode pripomen,istota je istota.Drzim palce. 🙂

denousek
18. pro 2007

a je to streptokok skupiny B??oni sou totiz dva ....ja mam zase kvasinky masivne dnes jsem dobrala lecivo tak snad uz je to dobre...

monaberuska1
18. pro 2007

svobodka🙂
ahojky vůbec se neboj já tedy streptokoka nemám, ale moje DR.říkala že to má v 90% těhulí🙂je to úplně normální jako když jsou v těhu kvasinky ty jsou taky často, jenom když ti to zjistili tak to znamená že bdeš rodit s antibiotiky🙂kámoška taky měla streptokoka🙂ale fakt to je´v poho, buď ti dají do pochvy antibiotika a nebo ne, ono je to celkem jedno, a ani to nezaregistruješ🙂někdy dávají prý antibiotika v kapačkách, zas podle toho kde budeš rodit, ale kámoška to nějak nezaregistrovala.🙂tak bu´d v poho🙂

vavka33
18. pro 2007

Ja som tiez mala streptokoka a pri porode som dostala v 1.porodnej dobe ATB do infuzky a nic ine sa nedialo,ani sa tym nikto nezaoberal. 😉

bibula
18. pro 2007

ahj,ja som ho tiez mala,pred porodom mi pichli dve davky pNC a bolo to,ondrik do vody clupol,ci sa napil neviem,ale problemy sme nemali....aj ja som sa bala,som pisala tu temu aj sem niekam,aj na fore mama aja je o tom pisane,sa k tomu vyjadroval gynekolog-mne to tam velmi pomohlo,,,,drzim palcce

kapulet
19. pro 2007

ahoj, taky jsem měla při prvním těhu streptokoka. Při porodu mi napíchly ATB a toť vše. Malá byla v pořádku. Neměj z toho strach a držím palce. 😉

liaa
20. pro 2007

Jen pro uklidnění mamin-i já mám zjištěného streptokoka.Protože trpím ještě na 1000 jiných(i nebezpečn)nemocí,tak už mne ani neudivilo,že by mi streptokok,,chyběl"do zbírky.Lékařka mne ujistila,že dnes už to je zjištěné u maminek celkem často a pouze dostanu ta ATB aby bylo miminko chráněné!

petulkakri
20. pro 2007

Ahojky, mě taky píchli ampicilin před porodem a vše je OK! Drž se a ať Ti to dobře dopadne, není to zas taková hrůza, myslím porod 😉

plostica2502
20. pro 2007

ahoj i ja ho mam,co to vlastne sposobuje...som aj jedla penicilin... 😒 😖

lennyna
21. pro 2007

Ahoj holčiny, i já streptokoka měla, dostala jsem při porodu antibiotika (nejlépe je mít 4hod. před finálním porodem) a pak je mimi v pořádku. I kdyby se to nestihlo, doktoři o tom vědí a nasadí miminku antibiotika hned po narození. Byla jsem ujištěna, že to není nic vyjímečného a nebezpečného. Holt máme něco navíc 🙂 držím palečky a přeju zdravá miminka 🙂

smisela
21. pro 2007

Streptokok agalactiae sa vyskytuje priblizne u polovici tehuliek a nesposobuje ziadne problemy a nie je potreba ho preliecovat. 🙂
Avsak pri porode ako babetko prechadza cez porodne cesty sa moze nakazit a to je nebezpecne.
Preto sa pocas porodu podavaju antibiotika penicilinoveho radu.Dalsia liecba by nemala byt potrebna 🙂

plostica2502
21. pro 2007

😅 ahoj zienky...to som rada,ze viac sa z toho nic nemoze vykluvat 😉 ...dik

lusiana999
4. dub 2008

Ahojte baby je tu niekto kto má skúsenosti so Streptokokom skupiny B ja ho už mám pol roka a neviem sa toho zbaviť tento problém mi vznikol po cisárskom porode už som vybrala 2 typy antibiotik aj s partnerom a stále sa v pošve drží už som bezradná a neviem čo robiť a ako sa ho zbaviť poradte mi prosím ako ste sa z toho dostali?ďakujem

mirka8429
8. dub 2008

lusiana aj ja som mala streptokoka..brala som na to 2 typy antibiotik a teraz pri pôrode mi musia dat infuzku...a kôli comu sa ho nevies zbavit...ake lieky ti davaju...no v tehu je to bezne..lebo ti klesa v posve hladina laktobacilov a tym padom sa môzu rozmnozit ine bakterie..napriklad streptokok...skus sa poradit s lekarom...ake lieky si uz brala..ja nejake v nemocke unasyn a potom nejake este uz si nespominam....

lusiana999
10. dub 2008

Ahoj mirka tak najskor som brala amoksiklav 625 a potom zanocyn 21 dnovú liečbu a streptokok som nemala cez tehotenstvo až po porode moja gynekologicka si myslí že to može byt aj z nemocnice stále ho ešte mám a už neviem ako sa ho zbaviť teraz ma poslala na imunologiu tak uvidime čo tam zistia

mirka8429
10. dub 2008

lusiana aj ja som chytila streptokoka v nemocke ked som lezala na rizikovom..ale vytok mam doteraz tak uvidim po pôrode...mne daju aj infuzku pred pôrodom prave kôli nemu...ak nahodou aby sa male nenakazilo...no co je to za haved ten streptokok ked neide tak rychlo vyliecit... 😠 ja som tiez brala az 2 typy antibiotik...a stale tam daco mam...teraz ze je to bezna infekcia ale ta...

petrunda
10. dub 2008

Ahoj, i ja jsem prodelala v tehotenstvi streptokokovou infekci, nasli ji v 16tt, pak uz se ale nikdy neprokazala i presto jsem , pri porodu..ktery nakonec, po 16hod skoncil cisarskym rezem, jsem dostala antibiotika a vse bylo v poradku.Urcite se neni ceho bat, ma to spousta maminek.

jasumat
10. dub 2008

Mne zistili streptokoka v pošve asi v 35tt. PDr. mi povedal, že mi počas pôrodu dajú infúziu s antibiotikami, ale nestihli ju, keďže sa malý veľmi ponáhľal. Našťastie sme nemali problémy ani on, ani ja.

fyalynka
11. dub 2008

Ahojte, musim povedat,ze ste tak trochu ukludnili aj mna 😉 Ja sice este nejdem rodit, ale babenko planujeme
v blizkej dobe. Problem je v tom, ze som prekonala vazne strept. ochorenie, vyse jedneho roka som brala injekcie
s ATB, kym som sa z toho dostala ☹ 😔 Bolo to uz asi pred 3 rokmi, teraz mam zatial klud, a v najblizsej dobe sa
chystam gyndu, tak sa musim dr. popytat, ci to moze nejako "negat" ovplyvnit tehu a malinke??? 😖 Pevne
verim, ze NIE 😉

gabika24
12. dub 2008

ahojte, mne pri pôrode pichli injekciu s antibiotikami a bolo všetko ok 🙂

lovey555
16. dub 2008

ahojte. aj ja mam streptokoka uz od zaciatku tehot. som v 30. tt, ale nic mi nepomohlo, ani antibiot. zaujima ma ze ako to bude s kojenim? niekde som citala ze sa moze dostat aj do mater.mlieka. kedze mi nepomohli ani antibiotika, myslite, ze staci ta infuzka 4 hod. pred porodom a bude navzdy prec?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru