Streptokok v pochvě. Bude miminko zdravé?

svobodka
18. pro 2007

Ahoj maminky.
Jsem v průběhu 38tt a byl mi zjištěn v pochvě streptokok - masivně. Četla jsem o tom hrůzostrašné věci na internetu a potřebovala bych přečíst alespoň něco pozitivního z Vašich zkušeností. Měla jste některá tento problém při porodu a miminko bylo zdravé? Mám strach, že to ode mě chytí a bude mít zdravotné potíže ☹

adenka84
19. kvě 2011

@romcovaklarka ahojky, já jsem tě pochopila hned na porvé na co se ptáš...
myslím, že nic jiného ho nezálečí než právě ty antibiotika..myslím, že ty bobule na to nemohou mít vliv....kdyby se to dalo zaléčit ničím jiným, tak by do náss přeci necpali natibiotika..
ale pokud v tom chceš mít 100% jistotu zeptej se na to svého gyndaře... asi jsi se měla na to zeptat před tím než ti dělali ten stěr... a nebo napiš dotaz nějakému lékaři na netu...už jsem se také 2x takhle na něco ptala, odpověď jsem měla hned druhý den...

smajda
22. kvě 2011

Ahoj, také jsem měla pozitivního streptokoka. ATB jsem dostala v 1,40 hod a ve 2,34 hod se naše Amálka narodila. Dneska je jí 14 dní a ťuky ťuk - jsme zdraví.

pattie
22. kvě 2011

Taky jsem měla pozitivního streptokoka a nestihli mě přeléčit, měla jsem hodně rychlej porod. Malýho ze začátku v porodnici trochu hlídali, ale už jsou mu skoro 4 měsíce a je naprosto v pořádku 😉

boobinka
22. čer 2011

holky, zajimalo by me kdyz jste meli streptokoka v prvnim tehu, jestli je pravidlem aby se vyskytl ve druhem tehu?

martija
22. čer 2011

@boobinka ja som pri prvom tehu nemala, pri druhom som mala, bolo mi povedane,ze to sa vyliecit neda, takze som ratala s tym,ze bude aj pri tretom,ale lekar mi povedal,ze vytery boli negativne,cize nebol. V nemocnici v martine mi povedala jedna sestricka,ze sa musela stat chyba, ze to sa liecit neda. No ale medzitym som rodila v ziline a nikdo nic neriesil,kedze v tehu knizke bolo,ze neg, no a vsetko ok....tak ja fakt neviem!

mkr
22. čer 2011

@erytrea pokud ti, ale dr. neudělal test, tak nemocnice automaticky dává antibiotika, ty co rodí dřív taky nemají testy a prostě nemocnice to neřeší a daj atb

boobinka
22. čer 2011

nevim jiste, ale pry ho nema cenu lecit, ze by si stejne opet objevil, kdyz uz byl jednou nalezen.... tak proto me zajima zda vam streptokoka objevili i v druhem tehu...
@martija... a zminovala jsi se v porodnici, ze jsi jej mela pozitivniho v predeslem tehu?

martija
22. čer 2011

@boobinka ja som to hlavne konzultovala s mojim gynekologom a zhodou okolonosti bol mi aj pri porode, a on mi tvrdil,ze to kludne moze byt. Okolnosti sa vsak zbehli u mna pri porode velmi rychlo (pisala som svoj zazitok z porodu do temy Porodnica Zilina versus Martin) takze ma nenapadlo to este raz riesit, resp. som prisla a behom cca 20 min som porodila. Atb som nedostala.

etuska
22. čer 2011

@svobodka
ja som mala streptokoka v oboch tehotenstvach,pri prvom babu mi to preliecili pred tehu ATB a teraz v druhom tehu vobec nic,ani ja ani babatko sme ATB nedostali a vsetko bolo OK.Maly nemal ziadne problemy

roryna
7. črc 2011

taky mam pozitivniho streptokoka, ale ja jeste k tomu mam dost silne vytoky a tady to nejak neresi rikaji presne to co vy vsichni pisete, ze se daji tesne pred porodem atb a vse bude o.k., ale ja mam strach aby prave ty vytoky nezpusobily trba predcasny porod nebo nedej boze neco horsiho, meli jste nektera podobny problem co se tyce tech vytoku? dekuji moc za kazdou odpoved

adenka84
7. črc 2011

@boobinka přesně jak píšeš sterptokoka se už nezbavíš pokud ho jednou máš..nelze vyléčit pouze zaléčit a to právě tím ATB..já vždy užíval 3x dennně Penclen, ale jen před IVF, jinak jsme to nechali vždy být...

dari
8. črc 2011

@boobinka
ja som mala iba v druhom tehu, tesne pred porodom som dostala infuzku, ale zial malu aj tak preliecili pre istotu atb, nakolko mala mierne zvysene zapalove hodnoty, v tretom tehu som streptokoka nemala.

boobinka
8. črc 2011

@dari ... i kdyby mi ho nenasli, tak se poradim u porodu. Pro jistotu 😉
@roryna ... oni to neresi, protoze i kdyz se preleci, tak se ti muze objevit znovu nez porodis, takze by te zbytecne cpali atb. Takhle dostanes jen jedny atb u porodu. Jak je ale streptokok nebezpecny vuci predcasnemu porodu nevim.

roryna
9. črc 2011

@boobinka ja vim to mi rekli ale prave mam do porodu celkem dost dlouho jsem teprve 26tt a mam strach aby se neco nestalo, no ve 28tt jdu na ultrazvuk tak se zase opet budu ptat at mi reknou co a jak tak uvidim zatim diky moc za odpoved.

sarinka
24. bře 2012

Holky jak se streptokokem dá nakazit? odkud se ten sajrajt bere?

isabel11163
24. bře 2012

Ahojte dievčatá,
streptokok v pošve počas tehotenstva sa vyskytuje naozaj pomerne často.. váš gynekológ to poznačí do tehotenskej knižky a pri prijme v nemocnici si to poznačia do ich dokumentácie.pred pôrodom 4 hodiny vám dajú stiecť ATB väčšinou PNC.. 6 hodín po pôrode sa bábätku berie krv kde sa kontrolu CRP ( zápalový faktor) a krvný obraz kde sa posudzujú najmä leukocyty.. a od výsledku závisí či bude bábätko potrebovať taktiež ATB.. občas sú leukocyty vyššie a vtedy sa bábatku podávajú ATB (ampicilin) 3 dávky.. po 3 dávkach sa bábatku berie kontrolný krvný obraz ale po týchto 3 dávkach je väčšinou už všetko v poriadku a nie sú potrebné už ďalšie dávky.. som sestrička na novorodeneckom oddelení..takže žienky netreba sa ničoho báť a hlavne veriť že všetko bude dobré 🙂 prajem len a len krásne zážitky z pôrodu 🙂

iwuska7
13. říj 2012

ja sa chcem spytat, je mozne ze sa ten streptokok objavi u babatka v neskorsom veku? ze sa mu to moze prejavit, aj ked mu budu podane antibiotika, zazili ste to niekto?

dzejnyy
13. říj 2012

Měla (mám) streptokoka, dozvěděla jsem se to až po porodu, protože jsem porodila v úterý a ve středu jsem si měla jít na gynekologii pro výsleky. Žádné potíže jsem já neměla. Porod byl rychlý, nevěděli, že streptokoka mám a jsem moc ráda, že to bylo tak rychlé, že mi nestihli antibiotika napumpovat "preventivně"... Malému nic nebylo a ani není.

zamilovanadonej
4. pro 2012

Já měla taky streptokoka, při porodu mi dali antibiotika kapačkou a bylo. Mně ani malému nebylo nikdy nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru