Streptokok v pochvě. Bude miminko zdravé?

svobodka
18. pro 2007

Ahoj maminky.
Jsem v průběhu 38tt a byl mi zjištěn v pochvě streptokok - masivně. Četla jsem o tom hrůzostrašné věci na internetu a potřebovala bych přečíst alespoň něco pozitivního z Vašich zkušeností. Měla jste některá tento problém při porodu a miminko bylo zdravé? Mám strach, že to ode mě chytí a bude mít zdravotné potíže ☹

lienockaa
17. dub 2008

fyalynka- hlavne sa nestresuj, nie je streptokok ako streptokok, je ich veľa druhov, ten, ktorého Ti liečili vyše roka ATB, určite nebol ten istý, čo sa často nachádza v pošve tehuliek..pretože ten je S.agalactiae..normálne neškodný, môže obývať tráviaci trakt a vôbec nič tej žene nespôsobuje, problém nastáva až keď chceš porodiť bábätko cez takto osídlenú pošvu, pretože pre bábätko je nebezpečný..vtedy nastupuje postup ATB infúzie pri pôrode a je všetko ok..ATB majú na tohto streptokoka len krátkodobý účinok, preto sa neodporúča preliečovať tehule ATB pred pôrodom, on sa zasa rýchlo vráti na svoje miesto- do pošvy..bohužiaľ..infúzia pri pôrode má tiež krátkodobý efekt, ale stačí to na tú dobu, pokým prejde bábo pôrodnými cestami, aby bol práve vtedy streptokok vyhubený..

osobne som toho S.agalactiae tiež mala, ani som o ňom nevedela, až v 35tt tehotenstva, podali mi ATB, malý je ok..a kojím, takže určite nie je pravda, že žena nesmie kojiť, nikto mi to nezakázal..

radost
18. dub 2008

ahoj, já to měla během prvního těhu taky. Během porodu mi nasadili lékaři antibiotika přímo do žil, aby nedošlo přenosu onfekce na mimi, po porodu se dítě sledovalo. Lékař mě ujitil, že dnes nejde o nic vážného, propuštené jsme byly z porodnice jako ostatní maminky a s kojením to vůbec nesouviselo.

lovey555
8. pro 2008

už prešlo pár mesiacov, ja už som dávno po porode a chcem vám napísať skúsenosť mojej kamarátky. mňa zo streptokoka vyliečili ešte pred pôrodom, čomu som veľmi rada. ak sa ho neviete zbaviť, na farmakologii povedali, že treba podať antibiotiká minim.10 dní. ja som brala duomox 12dní a som z toho vonku a mám zdravú dcérku. lenže kamarátka dopadla horšie. ona streptokoka podcenila ako vačšina z vás. malý sa nakazil pri pôrode. našťastie mal len soplíky, ale 10týždnov nevedeli čo mu je. potom bral antibiotiká a stále sa mu to vracalo. ako dvojmesačný vybral tri antibiotiká, až potom sa zistilo, že ona ho má v mlieku. chudáčik sa stále vyliečil, lenže znova sa nakazil z mlieka. takže je to možné a ja by som sa radšej dala preliečiť pred pôrodom.

khakika
27. bře 2009

Ahoj, otevírám znovu tuhle diskusi, protože si nevím rady, byl mi při kultivaci zjištěnej stafylokok, prý to je taky druh streptokoka, už jsem v skoro ukončeným 38. týdnu, takže porod za dveřma a nevím si rady. Dostala jsem globule Macmiror coplex, ale bojím se jestli to zabere a nemůže to dostat miminko, nemáte s tím některá zkušenost? Diky moc za radu

ava
28. bře 2009

khakika - pokud ti zjistili něco takového, buď ráda, že se na to včas před poodem přišlo. Teď máš léčbu (také jsem Macmiror brala na začátku těhu) a do porodu budeš zdravá, jistě ti po dokončení léčby provedou kontrolní stěry. Neboj se toho. Jak píše lovey, že se dítě nakazilo při porodu, tady u nás je to vyloučeno, protože každá žena jde kolem 35tt na stěry a pokud je GBS pozitivní, tak při porodu dostane infuzi s ATB a na dítě se to nepřenese. Mimochodem, mám i kamarádky, které měly tak rychlý porod, že jim tu infuzi nestihli dát a dítě nakaženo nebylo, takže žádnou paniku a hlavu vzhůru!

khakika
28. bře 2009

ava: Díky za uklidnění, budu rodit už podruhý a u prvního porodu jsem žádný problémy neměla, tak se bojím, abych hlavně ten Macmiror stihla dobrata a pak aby ten porod nebyl moc rychlej, aby kdyžtak ty antibiotika stihly zabrat. Snad to proběhne všechno hladce... 🙂

ava
28. bře 2009

pokud by byl porod hodně rychlý a nestihli ti je dát, tak je to v pohodě, riziko nákazy dítěte je naopak dlouhým porodem.

aluskas
28. bře 2009

Já mám se streptokokem špatnou zkušenost...ve 33.týdnu mi praskla plodová voda, okamžitě mi nasadili antibiotika, ačkoli všechny zánětlivé markry byly v pořádku. Mathiásek se přesto nakazil, zjistili, že jsem streptokoka měla nikoli v pochvě, ale v močových cestách a Mathias se tedy nakazil asi ještě před porodem.
Týden měl antibiotika, naštěstí je zcela v pořádku.

eps
28. bře 2009

ahoj svobodka. Já měla taky streptokoka, porod v pohodě, Madlenka úplně zdravá. Doktorka mě upozornila, že pokud praskne nejdřív voda, tak jet do porodky hned, aby nasadili antibiotika (dávají se co 4 hodiny do žíly, je to rychlovka), mě nepraskla, takže až byly stahy, jeli jsme, dostala jsem ATB jen jednou, do 4 hodin byla malá venku... Obě dvě jsme neměly sebemenší problém.... Takže neplaš zbytečně...

eps
28. bře 2009

Jej, moc se omlouvám, svobodka už to asi číst nebude, ale ostatní snad pozitivní zpráva potěší 😉

sarianah
28. bře 2009

aj ja mam streptokoka..pred porodom mi dali infuziu a o.k.

gabika53
24. dub 2009

kočky ahojky, nebojte, ja som to mala tiež, v noci mi praskla voda a keď sme prišli do pôrodnice, nestihli mi podať antibiotiká, lebo malá sa do 10min narodila 🙂 a bola úplne v pohodke, zdravá 😉 a bolo tam moc maminiek so streptokokom, vraj to má každá piata tehotka, tak sa nestresujte, lekári pomôžu a aj keď nestihnú, nemusí byť bábätku nič alebo má trošku zapálené očká, to sa lieči framykoinovou mastičkou...neboli tam nijaké vážne prípady, aj ja som o kadečom čítala pre pôrodom a pekne ma to vystresovalo...niekedy je asi lepšie nečítať, lebo som mala stres pri pôrode, čo som sa tak bála...

janika7
24. dub 2009

Ahoj, ja mela taky streptokoka-gbs a jeste nejaky dva jiny. Dostala jsem antibiotika a maly se narodil za 20 minut. Jen ho vic hlidali, ale nic mu nebylo. Sestrenice mela podobne rychly porod jako ja, antibiotika mu nestihli zabrat a dostal hned spalu, nicmene to ustali bez nasledku...

deathy
27. dub 2009

Ahoj, já taky měla streptokoka, dali mi asi 2x kapačku (vše stihli, protože mi malou vyvolávali), porod byl naprosto v pohodě, malá taky naprosto zdravá a ani jí nijak nehlídali. Takže žádný strachy 😎

johannka007
1. kvě 2009

A zas ten streptokok. Ja koncim 38tt mam tiez streptokoka agalactiae. Moj porodnik mi povedal ze mam uz skrateny a zmaknuty krcok a som otvorena na 1cm a ze kedze mam streptokoka tak mi daju pri porode atb do zili aby sa babatko nenakazilo. Lenze ja mam teraz stresy ci sa nemoze nakazit uz teraz kedze som na 1cm otvorena. Nemoze sa tam nejako ten streptokok dostat ? Sorry ak je to hlupa otazka ale chyta sa ma panika. Dik za odpoved.

ditka1
1. kvě 2009

johanka...aj ja som bola otvorena a tiez som ho mala a maly sa nenakazil-NEBOJKAJ SA 🙂 antibiotika zaberu pri porode,potom ked budete cikat aj ty aj male tak budes citit tie antibiotika taky zapach nezlakni sa potom.ale hlavne urcite to teraz nemoze dostat,spytaj sa svojho lekara,mne potom o 10dni skor aj porod vyvolavali v
39t-ale to hlavne kvoli opuchaniu...urcite sa netrap. 🙂

mneme
1. kvě 2009

johannka, babatko je chranene plodovym vakom, ktory drzi pokope plodovu vodu - aj ked si trochu otvorena, nema sa tam infekcia ako dostat. myslim, ze to je hlavny dovod, preco sa odporuca po prasknuti plodovej vody neodkladat odchod do nemocnice
ja ma inu otazku, na baby, co uz maju po porode - riesili ste este potom pritomnost na streptokoka alebo vobec nie? viem, ze zene nesposobuje ziadne problemy, len by ma zaujimalo, ci tam uz zostane "naveky"

peta.cz
1. kvě 2009

Mneme, já jsem měla streptokoka při prvním těhu a po porodu jsem to nijak neřešila - druhý porod za dva roky - po streptokokovi ani památka...jinak mi stihli dát antibiotika v při porodu v pohodě, ale já od příjezdu do porodnice porodila až za 12 hodin..

katka1981
3. kvě 2009

Kocky mna by zaujimala taka vec. Minuly tyzden mi robili kultivaciu na streptokoka, dajme tomu, ze vysledok bude negativny. Co ak nahodou dostanem streptokoka neskor o tyzden alebo o 2 a nikto to nezisti? Ved kultivacia sa robi v 36.tt., mne robili na konci 35.a do porodu je este niekolko tyzdnov.

jasumat
3. kvě 2009

Mne diagnostikovalo streptokoka v 36tt a kázali mi pri pôrode podať ATB do žily. Nestihli, lebo Tomáško sa veľmi ponáhľal- teda ani žilu mi nestihli napichnúť. Tak som zostala bez ATB a chvala Bohu sa nič nestalo🙂 tak žiadna panika-

icejane
5. kvě 2009

Ahojte...ma niekto skúsenosť s podaním ATB pred pôrodom? Koľko hodín pred pôrodom ho treba podať....lebo aj mne vyšiel pozitívny a chcem to stihnúť do pôrodnice tak nech viem kedy vyraziť.

zifka
5. kvě 2009

minimalne styri hodiny pred porodom a potom kazde styri hodiny az do porodu...

sebestka
8. kvě 2009

Ahoj holky, i mně před porodem zjistili streptokoka. Gynekolog mně říkal, že je to normální , má to kdekdo a obnáší to jen to, že mně těsně před porodem dají kapačku s antibiotiky, aby to malá, až se bude drát na svět nedostala a zbytečně jsme ji nevystavili infekci. Nakonec to dopadlo tak, že porod byl tak rychlý, že mně nestihli ani pořádně vyšetřit, natož píchnout kapačku s antibiotiky. Malá se narodila zdravoučká, takže není řečeno, že i když má maminka streptokoka, že ho bude mít i miminko, je to fakt jen preventivně.

petaradilova
21. kvě 2009

Ahojte holky, me tak yzjistili minulej tejden streptokoka B. Nevim co mi čeká při porodu ani po něm. Hlídají nějak speciálně prcka po porodu nebo ne??? Dík za odpověď

magdal1
21. kvě 2009

ahoj petaradilova, pri 2.porode som tiez mala v tehotenskej knizke napisaneho streptokoka, pocas tehotenstva sa nelieci (tak mi povedali v porodnici, ked som sa pytala), podali mi infuziou antibiotika, lekarka vravela, ze tak 5 hodin pred narodenim dietatka je to fajn, aby to zaucinkovalo, dcerka sa narodila do 6 hod. po podani lieku, takze v pohode, nic nemala. Ako dieta sleduje neviem, len som sa pytala o par dni, ci je v poriadku, bola. Pokial by to dieta dostalo, nasadia mu antobiotika.

petaradilova
21. kvě 2009

Díky, kdybych aspoň věděla že už všechno bude v pohodě, ale o tom pochybuju. Ještě včera ráno sem byla v pohodě a věřila že všechno bude naprosto bez problémů a teď už ničemu z toho nevěřim. ☹ Bojim se, hlavně o prcka.

jaynee
21. kvě 2009

ahoj petaradilova, ja mám sice stěr negativní, ale v porodnici na kurzu nám říkali, že toho streptokoka má až 50 procent rodiček, že je to strašně časté, a že není třeba se nějak děsit, pokud to budeme mít taky. že to opravdu znamená několik hodin před narozením děťátka podat rodičce antibiotika a to je všechno, vlastní porod ani miminko to pak už nijak neovlivňuje. tak nebuď smutná, všechno bude v pořádku! 😉

wsmoulinkaa
21. kvě 2009

ahoj....včera přišly testy z krve a mám neco špatně...výsledky CRP - vyšší sedimentaci, tak mi brali včera ještě znovu tu krev a zítra si jdu pro výsledky jestli tam něco je nebo nevím!! streptokok to být může, ale uvidím zítra! 😒

hpaja
21. kvě 2009

petaradilova, já jsem měla streptokoka taky a když mě přijali do porodky, dostala jsem infuzi s tím, že za 4 hodiny mi dají druhou a bude to OK... tu druhou infuzi mi už nestihli dát, protože jsem porodila 🙂 (15 min. před plánovaným podáním). A i tak byl malej v pohodě 😉 Když mě dr. na příjmu vyšetřoval (byla jsem už na 4 prsty, když jsme dojeli), tak říkal, že i kdybych byla otevřená míň, že by si mě tam už nechali, právě aby stihli dát ten penicilin...
a jaynee má pravdu, streptokoka má spoustu rodiček, tak se tím zbytečně nestresuj, všechno bude v pohodě 😉

petaradilova
21. kvě 2009

A prcka pak nějak speciálně hlídali jestli se nakazil nebo ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru