Streptokok v pochvě. Bude miminko zdravé?

svobodka
18. pro 2007

Ahoj maminky.
Jsem v průběhu 38tt a byl mi zjištěn v pochvě streptokok - masivně. Četla jsem o tom hrůzostrašné věci na internetu a potřebovala bych přečíst alespoň něco pozitivního z Vašich zkušeností. Měla jste některá tento problém při porodu a miminko bylo zdravé? Mám strach, že to ode mě chytí a bude mít zdravotné potíže ☹

lentilka11
21. kvě 2009

peta, ta antibiotika se matkám přece dávají, aby bylo chráněno miminko;

samozřejmě pokud uplynou od podání první dávky do porodu méně než 4 hodiny, je riziko nákazy nepatrně větší, ale doktoři obyčejně dělají buď stěry z placenty, nebo výtěry z ucha novorozeněte a posílahjí to na kultivaci, jestli tam ta bakterie vyroste nebo ne..taky se sledují z krve zánětlivé markery (CRP, bílé krvinky) - pokud se něco děje, miminko se hned zaléčí

tak neboj!!

petaradilova
21. kvě 2009

Njn bude mít ten začátek života trochu složitější. Právě se bojim toho aby to nechytnul aby hned od narození nemusel mít antibiotika. A kolik dávek toho antibiotika mi před tim porodem dají?

lentilka11
21. kvě 2009

to záleží, za jak dlouho porodíš..první dávku dostaneš s nástupem pravidelných kontrakcí nebo když přijdeš s odteklou vodou, tak hned
dávají se po šesti hodinách (někde dávají druhou dávku po čtyřech a ty další už po šesti) - vzhledem k tomu, že máš rodit potřetí, tak to už asi bude fičák, ne?

petaradilova
21. kvě 2009

No já doufam že jo, první porod trval 12 hodin, druhej 9 tak snad teď to bude ještě rychlejší. ale zase ne tak rychlý aby mi stihly dát ty ATB.

sixtine
10. zář 2009

Baby, som v 14tt a kultivacie mi vysli pozitivne na streptokok agalactiae a streptokom pyogenes. O tom prvom som nasla vela info, ze v zasade sa lieci az pred porodom, ale mate niektora skusenosti so streptokokom pyogens v tehotenstve??? Velmi som sa vyplasila...

pralinkaaa
25. říj 2009

ahojte baby - mám streptokok agalactiae. všade sa píše že sa to behom tehu nelieči, iba mi pri pôrode podajú atb.
avšak mne to už raz liečili tabletami do pošvy antibiotikami a teraz mi iná lekárka zuasa dala vaginálne masť antibiotiká. som už v 38tt a pripadá mi zbytočné si to zasa dávať, tak som si to zatiaľ nedala. máte niekto skúsenosť, žeby vám to pred pôrodom liečili???

nechcem dávať ant dieťatku stále...

kralicinka
25. říj 2009

ahojky.tohole má asi většina maminek.jenom tě přeléčí atb. 🙂 preventivně to ochrání miminko před všemi těmi hruzami.já ho mám taky.dostaneš při porodu infuzi a to je vše. 🙂

sunea
27. říj 2009

Ahoj Pralinkaaa, ja som tiez mala toho streptokoka (resp. mam), pred porodom (par hodin) som dostala jednu flasku roztoku s penicilinom, asi 2 hodiny pred tlacenim druhu flasku a ziadne problemy nenastali. Neboj sa, lekari to maju podchytene.

manika77
27. říj 2009

streptokoka pred porom ma vraj 50 percent mamiciek ..aj ja som mala..kazde styri hodky som dostavala antibiotika priamo do zil a vsetko ok..

bershka
12. pro 2009

ja som streptokoka mala pred porodom. nic mi nepichli aj napriek mojmu upozorneniiu... malej nic neni

leniko
13. pro 2009

ja som mala streptokoka, potom mi ho preliečili, ďalší ster vykázal neg. nález. Po pôrode(rodila som cisárskym) mi malého zobrali na JIS, s diagnózou streptokoková sepsa!!! Kričte pred pôrodom a pýtajte si ATB! Malý sa z toho dostal do 10 dní, ale nestojí to za risk. Dodnes nechápem...zrejme tie stery nie sú 100%-né. Vraj pri nasledujúcom pôrode mi ATB aplikujú bez ohľadu na streptokokové vyšetrenie.

petaradilova
26. pro 2009

Ahoj holky, já sem streptokoka měla a jediný co mi na to dali, tak při porodu ATB. Jinak to nijak nepřléčovali, rpotože sem na netu četla že v 75% se pochva osídlí znova i po přeléčení takže to je celkem zbytečný.

lila794
27. pro 2009

U nas ATB davaju automaticky pred porodom pri kazdom streptokokovom naleze.

vodicka75
2. dub 2010

ziram, ake temy clovek na konikovi najde 😕 🙂
suhlasim s leniko, ATB si v kazdom pripade vyziadajte, mne nestihla ranna smena podat ATB /a nocna sa na mna vykaslala/, dcerka sa narodila o 8 hod. a nasli jej ho v usku a pupku a museli jej davat ATB, 2x denne jej pichali do nozicky injekcie 5 dni a mne trhalo srdce ked pri tom plakala, myslim uplne zbytocne, ked sa dalo tomu predist 😠

sacramento
3. dub 2010

leniko, streptokoka ti pocas tehotenstva preliecovat nemali, nema to vyznam, a tympadom by ti tie ATB pri porode aj dali a nespoliehali by sa na neg.vyter po prelieceni...

mamina
4. dub 2010

Sacramento,to co píšeš je ale pěkná blbost! 😠 Streptokok se MUSÍ přeléčit co nejdřív! Kdyby ho nepřeléčili,nechtěj ani vědět,jaký by byly možný komplikace! 😠 Ano,antibiotika se na sále dávaj,ale pouze v případě,že se nestihlo onemocnění přeléčit před porodem.Čím dýl by mamina měla infekt,tím víc by byla ohrožená ona i mimčo.A mohlo by to skončit i smrtí obou! Vážně si myslíš,že by to bylo lepší??? 😕

denduska
4. dub 2010

jej no co sa tu clovek nedocita 😀 strept.agalactiae patri k BEZNEJ flore nielen tehotnej zeny, a vyskyt sa udava az do 40% zien...ak sa aj preliecuje, nema to vyznam, po par tyzdnoch je tam naspat. Pre zenu nie je nebezpecny, nebezpecny je pre dieta.

andelka
4. dub 2010

mamina: No já nevím, ale streptokoka má skoro 60% těhulek, je to dost běžná věc, taky se výtěr na zjištění výskytu dělá automaticky všem v 36tt. Takhle pozdě se to dělá nejspíš proto, že přeléčovat to nemá význam, během krátké doby dochází k návratu. Ale je to důležité při porodu (který běžně bývá až po 36tt), dávají se antibiotika aby se mimi nenakazilo při průchodu porodními cestami. Takže opravdu netřeba zbytečně stresovat.

gabap
4. dub 2010

ja mela streptokoka a porodila jsem tak rychle,ze mi atb nestacili dat a syn byl a je v poradku 🙂

kosta123
5. dub 2010

mamina - máš pravdu mne ked na to prisli hned to v nemocnici riešili a hlavne Liečili,mohla som sa začať otvárať ževraj, no a to som bola v 5.mesiaci takže isto vieš co by z toho bolo 😒

monik76
5. dub 2010

gabap, ja to mela uplne stejne, taky jsem mela streptokoka a mela jsem tak rychly porod, ze mi ATB taky nestihli dat a vse v pohode. Takze bych taky zbytecne nestresovala.

danulka0011
5. dub 2010

cakam tiez babo, tiez mi nasli toho streptokoka, som este aj alergicka na penicilin.
Dufam ze si s tym poradia.. Ja sa len obavam, ze nestihnem dobehnut.. kadeco som o tom precitala.

latvia
5. dub 2010

danulka, poradia si s tym, neboj 😉 pri alergii na penicilin sa davaju ine antibiotika, tym sa netrap... a ATB ti stihnu dat, toho sa neboj, aj v krajnom pripade, aj keby nie, tak babatko bude poriadne sledovane.....klasicke streptokokove sepsy novorodencov su dnes uz velmi zriedkava zalezitost

miriamkam
4. kvě 2010

mám streptokoka...... čo s tým? tak som na všetko dbala, aby sa nám nič nestalo a teraz toto? čo som spravila zle.... ach jo....

fiallinka
4. kvě 2010

miriam, co blbneš, dy´t toho streptokoka má přirozeně v sobě spousta ženských, žije v normální symbióze - možná ho máš dlouho, on se ani nedá moc vyléčit - prostě budeš rodit s kapačkou 🙂

miriamkam
4. kvě 2010

Fiallinka,

dakujem. no som taka rozcitlivena. doteraz som riesila ine veci a teraz som doma sama s myslienkou na porod..... uz aby sa narodila a ja som nemala cas mysliet na blbosti. citala som rozne fora a tak ma to trosku vystrasilo....

andelka
4. kvě 2010

miriamka: Mně ho taky našli - on v těle normálně je a člověku nijak nevadí, jen při porodu by mohl udělat neplechu. Tak holt dostanem kapačku s ATB a bude to.

janula28
4. kvě 2010

ahojky, já už mám porod za sebou, také jsem měla streptokoka a před porodem, když jsem ještě neměla moc silné kontra a mohla jsem ležet, tak mi nechali vykapat kapačku, trvalo to asi 15min a bylo to, pohoda a malej je ok, tak žádný strach 😵 😵 😵

brisilda
4. kvě 2010

kocky mne ho zistili v 28 tt no doki mi potom robil este 2 krat kultivacku a uz bolo vsetko negativne antibiotika co som uzivala ho zlikvidovali myslite si ze mi v nemocnici pred porodom pre istotu aj tak daju antibiotika ???

jajak
4. kvě 2010

no ja som mala tiez streptokoka, rodila som prirodzene a 4 hodiny pred porodom mi dali do zili penicilín, dost ma to stipalo ale tak vydrzali sme to, aby bola mala zdravucka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru