Streptokok v pochvě. Bude miminko zdravé?

svobodka
18. pro 2007

Ahoj maminky.
Jsem v průběhu 38tt a byl mi zjištěn v pochvě streptokok - masivně. Četla jsem o tom hrůzostrašné věci na internetu a potřebovala bych přečíst alespoň něco pozitivního z Vašich zkušeností. Měla jste některá tento problém při porodu a miminko bylo zdravé? Mám strach, že to ode mě chytí a bude mít zdravotné potíže ☹

brisilda
5. kvě 2010

jajak a co robia ked mamicka pride neskoro do porodnice a porodi skor ? 😀 😀 😀

manika77
6. kvě 2010

brisilda potom pichnu antibiotika priamo detickam ak sa to nestihne podat mamicke 😉

ivika18
6. kvě 2010

brisilda, mně sice stihli dát antibiotika, ale ne ty 4 hodiny před porodem, protože to šlo dost rychle, tak pak 48 hodin po porodu malému co 3 hodiny měřili teplotu, a myslím tep a saturaci, kdyby náhodou. Antibiotika mu nedávali.

mirka907
6. kvě 2010

Moja mala pri porode chytila streptokoka a tak ju supli na jisku a tri dni dostavala antibiotika...povodne ich mala dostavat 5 dni, ale kedze mala dobre vysledky, tak tri stacili.

lura
6. kvě 2010

Já jsem také měla streptokoka. Po tom, co mi to doktor oznámil jsem zasedla k počítači a po přečtení různých stránek na internetu jsem také propadala zoufalství. Dokážu se vžít do toho, jak se asi cítíš. Každý doktor se na to tvářil, že to nic neznamená a je to normální věc, ale v různých článcích jsem se dočetla doslova děsy. Jako prvorodička jsem byla pěkně vyplašená. Když mi doma začaly bolesti volala jsem do porodnice a hned jsem jim oznamovala, že se bojím, aby mi včas stihli dát antibiotika. Ještě navíc mám na jeden druh antibiotik alergii, tak jsem to měla napsané i v těhotenské průkazce. Po příjezdu do porodnice jsem to raději oznamovala všem - asi bych to řekla pro můj klid i uklízečce, kdyby tam byla 🙂 - jen aby se o tom prostě vědělo. Tak mi je napíchli a vše dobře dopadlo. Držím palečky a přeji pohodový zbytek těhotenství a bezproblémový porod🙂...

andelka
22. kvě 2010

Tak já už mám porozeno se streptokokem, byla jsem zrovna ten případ, kterému to opravdu nestihli napíchnout 4 hodiny předem. Kapačku s penicilinem mi dali na porodním pokoji, někdy krátce po 2:30, nějakou dobu trvalo než to dokapalo a v 4h byl malý na světě. V papírech jsem pak měla napsané, že antibiotická profylaxe byla nedostatečná. Malému pak dva dny chodili 3x denně poslouchat srdíčko. Je v pořádku.

jaroe
22. kvě 2010

mne dali ATB menej nez hodinu pred porodom /a to som bola v porodnici uz dva dni pred porodom, lebo mi vyvolavali/ a vsetko ok nastastie. Nevsimla som si, ze by malu nejako specialne kontrolovali alebo jej nieco davali. Ale zas voda mi odtiekla tesne pred porodom, aj to asi zavazi. Riziko infekcie je potom nizsie.

andelka
22. kvě 2010

jaroe: No já jsem ani dřív do porodky dojet nemohla, já jsem nevěděla že už rodím 😅 Myslela jsem, že nás pošlou zpátky. Voda mi odtekla až během tlačení. Asi má na to vliv více faktorů.

maminka76
22. črc 2010

ahojte tehuľky, trochu ste ma upokojili po dnešnom zistení u gynekológa, že aj ja mám streptokoka. čo tu ale žiadna z vás nespomínala, či mohol byť aj v takom prípade pri pôrode manžel a či si niektorá nechala urobiť odber pupočníkovej krvi. dajte vedieť. dík, Marcela

lena27
23. zář 2010

já jsem měla také streptokoka v 1 těhotenství. ATB jsem dostávala po 3 hodinách den před porodem. Malý byl v pořádku. při druhém těhu mi byl zjištěn na začátku v moči. dostala jsem ATB a při vyšetření ke konci těhu tam nic nebylo. i tak mi bylo řečeno, že ATB při porodu musím dostat. nastoupila jsem ráno na vyvolání a dostala ATB, pak jetě jednou během porodu. Davídem měl bohužel nález pozitivní a dostával 6 dní ATB. naštěstí ten test dělali 2 hodiny po porodu a hned se to zachytilo. malej je úplně v pořádku. až dnes mi moje sestřenice - staniční na novorozencích, řekla jaký o něj měla strach.
přeji všem ať to dopadne dobře a prckové jsou zdraví

domidomi
8. říj 2010

Ahojte baby, zistili mi v pošve streptokoka typu A , viem že nebezpečný je Typ B, ale chcela som sa spýtať či sa musí liečiť aj tento typ A. Máte stým niekto skúsenosť?

aevka
9. říj 2010

@maminka76 ahojky, nevím, jestli je to ještě aktuální a jestli už nemáš drobečka doma. Já jsem taky měla streptokoka, těsně před porodem jsem dostala v infusi ATB. Manžel byl u mě u porodu celou dobu, právě i při odběru pupečníkové krve. Rodila jsem v ČR 🙂

zulok
17. lis 2010

ahojte tehulky, idem ukludnit.. ja som mala tiez streptokoka... no, do porodnice sme len tak tak stihli prist, hned sa slo rodit.. no a antibiotika nestihli podat.. drobceku nic nebolo, sledovali ho a aj mu brali krvicku na zapalove parametre a nastastie vporiadku..

maminka76
7. led 2011

@aevka dík za reakciu, ale naozaj už mám miminko doma, Nelinka sa narodila 9.9. a všetko malo hladký priebeh, len som musela vydržať hodinku odkedy mi pichli antibiotiká. manžel bol pri mne po celý čas a celkovo to netrvalo ani 3 hodiny. som šťastná, že to mám úspešne za sebou a že mám doma zdravé bábätko. zároveň môžem poďakovať personálu humenskej nemocnice, zvlášť MUDr. Kunášovej. ĎAKUJEM!!!!!!!

jankavivien
20. dub 2011

Ahojte. Som v 37t.t. a môj gynekológ mi ešte nerobil vyšetrenie na streptokoka ako sa to vyšetruje berú výter, krv alebo z moču..lebo moč mám v poriadku stále ho kontrolujú je neg. krv ani výter mi nerobili tak neviem či mám si to vyšetrenie sama vyžiadať...čítala som, že sa to ukáže aj v moči je to pravda? Aj že to vyšetrenie sa robí okolo 35t. do 36t.t. nieje už neskoro? Ak by som ho mala prejaví sa to nejako namne? Idú veľkonočné sv. a po nich už budem v 38t. ak mi potom vezmú krv alebo výter ako dlho sa čaká za výsledkom? Ďakujem 🙂

jankavivien
20. dub 2011

Ahojte. Som v 37t.t. a môj gynekológ mi ešte nerobil vyšetrenie na streptokoka ako sa to vyšetruje berú výter, krv alebo z moču..lebo moč mám v poriadku stále ho kontrolujú je neg. krv ani výter mi nerobili tak neviem či mám si to vyšetrenie sama vyžiadať...čítala som, že sa to ukáže aj v moči je to pravda? Aj že to vyšetrenie sa robí okolo 35t. do 36t.t. nieje už neskoro? Ak by som ho mala prejaví sa to nejako namne? Idú veľkonočné sv. a po nich už budem v 38t. ak mi potom vezmú krv alebo výter ako dlho sa čaká za výsledkom? Ďakujem

helulela
20. dub 2011

@jankavivien na streptokoka se dělá výtěr, výsledky kultivace tipuju do 5 dní určitě. Ten doporučený termín bude nejspíš takhle kvůli tomu, aby to bylo co nejblíž termínu porodu, ale ještě se to všechno v pohodě stihlo. Po Velikonocích ti to dr. určitě udělá, ale kdyžtak se připomeň. Pokud máš streptokoka pozit., projevy mít žádné nemusíš.

adenka84
20. dub 2011

Ahoj holky, také mám streptokoka...
Jsem po IVF...vždy jsem byal jen před ET zaléčena antibiotiky, bylo mi řečeno, že sterptokok nikdy z těla nevymizí, že se vyléčit nedá pouze zaléčit..ale není prý se čeho bát, před porodem dostanu prý antibiotika, jak tu všechyn píšete a dítě se tím prý vůbec nenakazí anebude ničím ohoroženo...

crca
20. dub 2011

Mě zjistili streptokoka při kontrole,mám dvojčátka po IVF a jen mě dali při císaři antibiotika a děti jsou zdravé 😉 narodili se v ukončeném 38tt 😉

drnduliak
20. dub 2011

@jankavivien urcite ti toto vysetrenie musia spravit, aj moja doktorka si davala riadne nacas, uz som chodila do poradne k doktorovi u ktoreho som chcela rodit (posledny mesiac) a strasne sa divil, ze mi to este nespravila. vraj sa to robi v 35.-36. tyzdni. mne ho robila v 37. aj to som sa musela pripomenut 😠 ..ako neviem, ci na mna zabudla alebo co. a mala som ho samozrejme pozitivny, tak mi potom pred porodom (cca 4 hodiny) pichli v infuzii atb. tak som bola aj napalena na tu moju doktorku, ze vsetko nechavala na poslednu chvilu, ved v 39. tyzdni uz mozes kludne rodit a je dolezite to vediet. vysledky trvali tyzden, kym som ich dostala. a ma to vraj az 40% zien, takze je to pomerne bezne. prejavy nemas ziadne, ty s tym ani nemusis mat ziadny problem, len babo sa moze nakazit, ked sa tlaci porodnymi cestami. tak posur p. doktora... 😅

jankavivien
20. dub 2011

@drnduliak Dakujem Ti velmi pekne 🙂 Ja tiez uz chodim do prodnice na CTG a tam mi ani bezne vysetrenia nerobia len moc mi kontroluju ale moj Dr. mi povedal ze ked budem mat 2CTG tak mu ich mam prist ukazat pre istotu..hoc k nemu uz nemusim vobec chodit od 36t. ale ked tam pojdem tak si ich vyžiadam 🙂 Ešte raz diiik

dahra
22. dub 2011

Ahojte,
tiez som mala streptokoka, vedela som o tom uz 3 mesiace pred porodom. Nasli mi to pri vysetreni na urologii. Moja gynoska mi s tym nic nerobila, mesiac a pol pred porodom mi dala macmirror, no nezabral. Par hodin pred porodom mi dali infuzku. Maly sa narodil spontanne, no hned mal vysoke zapalove hodnoty v krvi, takze nejakych 10 hodin po narodeni zacal dostavat amplicilin - injekcie kazdych 8 hodin do svalu. Chudatko ☹ No 3 dni stacili, aby sa vsetko dostalo do normalu. Odvtedy sme lekara nepotrebovali, chodime len do poradni a sem-tam na kozne.

erytrea
22. dub 2011

vzdy ked niekde precitam slovo STREPTOKOK tak ma mrazi po celom tele. Kvoli lajdackemu pristupu mojho gynekolga, ktoreho som hned po porode zmenila sa stalo to ze mi neurobil vcas kultivaciu a kedze som streptokoka mala a nevedela som o tom tak sa mi maly pri porode 38tt nakazil a tiez musel brat chudatko antibiotika hned po porode!!!!! Nikomu neprajme prezit to co sme si vytrpeli v nemocnici my ☹ preto si na to dajte pozor a dbajte na to aby ste to mali cim skor vysetrene.....

andelka
24. dub 2011

Mně našli v 36tt streptokoka taky, strašně jsem to řešila, co se jako bude dělat, ale říkali na kurzu, že se mám chovat normálně až začnu rodit, že tam nemusím být hned od počátku, že mi ATB určitě stihnou dát, že jako prvorodička neporodím hned po příjmu...no a porodila jsem za 1,5 hodiny po příjmu na porodní oddělení - dokud mě tam nevyšetřili, tak jsem ani nevěřila že rodím, tipovala jsem poslíčky nebo teprve začátek porodu. Takže mi ATB dokapala asi hodinu před samotným porodem, ze zprávy jsem se pak dozvěděla, že opatření nebylo účinné, ale malej že je OK. Chodili ho pak akorát první dva dny častěji kontrolovat, poslouchat.

robi
30. dub 2011

Ahoj,
taky mě dokapaly atb asi 1,5 před tím než malej vylezl, takže mu 2x za den sestry měřily jestli nemá zvýšenou teplotu. Ptala jsem se, jestli může mít infekci, ale prý tím, že se to aspoň stihlo dokapat, tak to bylo lepší. Byla se mnou na pokoji mamina, které to dokapat nestihlo a malá byla taky v pořádku.

tinki
13. kvě 2011

@erytrea
@andelka
@robi
ahojte, ja viem, že ste sa o tom bavili už dávno..ale to s tým streptokokom nie je až také jednoznačné..Ja som brala antibiotiká aj počas tehotenstva a to dvakrát..pretože mi streptokok spôsoboval aj krvácanie a predčasné otváranie a tiež pred pôrodom. dostala som 4 hodiny pred pôrodom a bohužial malá bola chorá. Tiež dostávala antibiotiká..bolo to strašné, infúzie do hlavy, injekcie do nôžky..ale chvalabohu sme to zvládli. Mne bolo hrozne, pozerať sa na ňu. Ale odvtedy je všetko ok..Mne aj na detskom odd.hovorili, že kedysi, keď sa tieto testy nerobili, na streptokoka a u dieťaťa po pôrode CRP, tak sa ani nevedelo, že sú deti nakazené a po mesiaci, po dvoch boli deti v nemocnici so zápalom očí alebo zápalom pľúc..a to sa nevedelo, že je to kvôli streptokoku, ktoré si prevzalo od matky. Teraz sa aspoň prelieči ešte v pôrodnici a domov príde zdravučké.... 🙂

andelka
13. kvě 2011

@robi To mi myslím taky říkali, že hlavně že to stihlo dokapat. Ale jako fakt těsně, dokonce ty ATB podezřívám z toho, že vyrobily porod. Protože předtím pohoda, ležela jsem, povídala si s mužem a jen to dokapalo, začaly takové bolesti, že jsme hned volali PA a už začala druhá fáze. 😅 No jsem ráda, že je malej v pořádku, i když taky jsem se bála.
@tinki určitě je dobré, že se ty testy dělají a pak se dostanou ATB. to jsem ani nevěděla že streptokok může už v těhu způsobovat to co tobě. 😕

romcovaklarka
19. kvě 2011

Ahoj, můžu se zeptat někoho, kdo tomu rozumíte, jestli se nemůže stát, že v tom 36tt bude streptokok negativní a přesto při porodu tam pak bude? Já na doporučení Dr beru čas od času boraxové globule, teď jsem byla už předaná do poradny do porodnice kde mi udělali stěr a nevím, jestli ty borax. globule nemůžou streptokoka dočasně vypudit, způsobit negativní výsledky při stěru a pak se zas streptokok vrátí a doktoři v porodnici o tom neví 😒 Omlouvám se, jestli to zní zmateně, snad to chápete. Díky.

adenka84
19. kvě 2011

@romcovaklarka sterptokoka nemůžeš mít negativního..buď ho máš a nebo nemáš..aby se ti zaléčil, musela by si brát antibiotika konkrétně Penclen..pak ti na nějakou dobu vymizí, ale zase se ukáže...streptokok nejde vyléčit, pouze zaléčit..jestliže si nositelka sterptokoka tak už ho budeš mít stále...

romcovaklarka
19. kvě 2011

@adenka84 Ano. Buď ho máš, nebo nemáš. A když ho máš, jsou výsledky pozitivní. No když ho nemáš, tak jsou výsledky negativní, ne 🙄 On se samozřejmě léčit dá, akorát se za pár dní zase vrátí. A já se jenom ptám, jestli ty boraxové globule nemůžou způsobit právě toto "dočesné" vyléčení, tzn. že v době testů se tam nevyskytuje a tudíž doktorům ty testy vyjdou negativní, on se mi pak vrátí, takže ho mám, ale doktoři o tom nevědí... už je to jasnější? Jestli ho ovlivňují jen antibiotika, tak by to mělo být asi v pohodě a ty boraxové globule by neměly vliv... ale radši se ptám...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru