Streptokoky a výtok při porodu. Jak to léčit? Máte s tím zkušenost?

sarkal
10. říj 2008

Ahoj holky.Mám dotaz.Dost mě to trápí.....Celé těhu mám výtoky,bohužel to nejsou ty těhotenské,ale kvasinkové a jiné mršky.Měla jsem je i před těhu.Dr.mi na to vždy něco dá a na chvíly je pokoj,ale pak se to zas vrátí.Před čtyřmi lety mi byl při stěrech nalezen streptokok B,tenkrát dr.říkal,že je to nevýznamné a nijak to neřešil.Od té doby jsem se několikrát léčila na výtoky a to i ATB.Před asi třemi týdny mi dr. dělal stěry jak se dělají okolo toho 34týdne na streptokoka a v té době jsem měla i výtok a pět dní před stěrama jsem dobrala Macmiror(měla jsem jen vaginální krém,který jsem si po dobu asi pěti dnů každé ráno zaváděla).Stěry na streptokoka byli negativní a nic jiného dr.neřešil tak nevim.Tak mě napadlo jestli ten macmiror třeba toho streptokoka nepřeléčil,tudíž stěry vyšly negativní,ale do porodu se třeba vrátí a nebude se vědět,že ho mám a mimís se odemě nakazí.Myslíte,že by pětidenní užívání macmiroru a to pouze toho krému mohlo streptokoka vyléčit a že by se toho během pěti dnů nevrátilo?Já jsem totiž četla,že se vrací třeba tři dny po přeléčení a to po přeléčení antibiotiky tak si říkám jestli by na něj ten macmiror zabral.Zase když jsem ho měla již před čtyřmi lety,ale od té doby jsem toho brala hodně i ty antibiotika tak třeba se ho podařilo vymítit 😒
A ještě jedna otázka,co když bych dostala třeba týden před porodem výtok a nestihl by se vyléčit,hrozně se prostě bojím aby se něco nepřeneslo na mimíska.myslíte,že když to v porodce řeknu,že mi dají antibiotika!Já je skoro chci,protože nevěřím,že tam do porodu ňejakou mrchu mít nebudu a nevím zda výtok při porodu vadí,ale určitě jo!
Poraďte holky,máte někdo zkušenost s výtokem při porodu a s tím streptokokem?

adulik16
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarkal
autor
10. říj 2008

Si mě trochu uklidnila,mě se to taky pořád vrací...Mám s tím prostě problémy,dr.mi vždy něco dal,ale na poslední poradně právě také nic.Teď to mimču určo neublíží,ale co při tom porodu?No každopádně v pondělí v poradně mu to opět řeknu..Streptokoka mám taky negativní,ale to právě nevím jestli to mohl ten macmiror vyléčit.Chjo.Ale když pak v porodce řeknu,že mám jako výtoky a že ho možná mám i teď tak snad to nějak zabezpečí nebo něco,já z toho mám fakt hrůzu,že by se to mohlo přenést na malého,bych to npřežila ☹

blanulinka
10. říj 2008

Ahoj sarkal 😉 ,
já jsem měla u obou dětí výtoky i Streptokoka, pokud je 14 dní před plánovaným termínem, nějaký takovýhle problém, i když ti dají třeba nějaké "vnitřně"užívané léky, automaticky tě před porodem napíchnou na kapačku právě proto, aby mimísek nic nedostal. Takže se určitě neboj, oni si tohle pohlídají 🙂
Držím palečky a přeji hodně zdravíčka tobě i tvému mrňouskovi 🙂

adulik16
Autor odpověď smazal
Zobraz
audreyd
10. říj 2008

ahojte, ja som ku koncu tehu mala tiež kvasinky 😖 candida non albicans... dostala som tiež lieky na preliečenie a v poho to prešlo. malinká sa narodila zdravá,a le na nejaký druhý tretí deň sa vyhádzala na brušku 😖 kvôli tomu sme pobudli v nemocnici o deň dlhšie, pokým sa to nezlepší... vraj to mohlo byť aj z tej candidy, ale aj nemuselo...
ale určite trvajte na tom, aby ste sa pred pôrodom preliečili! candida oslabuje pošvové steny a neliečená kvasinková infekcia spôsobí väčšie pôrodné zranenia (viac sa natrhnete a horšie sa to potom hojí 😔 ) tak pozor na to. na bábenku sa to môže prejaviť aj napr. výskytom tzv. žaby (soor) v pusinke, tiež to spôsobuje candida,a le to sa dá v poho liečiť...

sarkal
autor
10. říj 2008

Holky díky MOC.V pondělí to doktorovi řeknu a i když mi dá něco na přeléčení tak to raději řeknu i v porodnici,že sem jako měla výtoky a že prostě nevím zda už je vyléčen či ne a jestli by nebylo jistější napíchnout mi ty antibiotika tak snad vědí co dělají a postarají se o to aby bylo mimčo ok!

konja
10. říj 2008

sarkal: určitě to řekni v porodnici při příjmu lékaři, on už bude vědět co s tím 😉 Já sice neměla streptokoka,ale v porodnici mě při příjmu naměřily teplotu přes 38. Z ničeho nic,vůbec jsem nebyla nemocná, ale dr mě radši preventivně dala kapačku s ATB aby mimo bylo v bezpečí.Po produ jsem už teplotu neměla,do teď nevím z čeho jsem ji mohla mít.

sarkal
autor
10. říj 2008

Taky mi toho streptokoka nezjistily,ale ty výtoky.Určitě jim to řeknu....Chjo už to chci mít zasebou a vědět,že je malej zdravej.

geegee
10. říj 2008

ja som streptokoka mala. Vedela som to, mala som to aj v knizke zapisane, no porod bol taky rychly, resp. personal pomaly, ze mi ATB nestihli dat. Teda dali, ale tielki len 2 minuty a babo bolo na svete. Nastastie sa nenakazil 😔

spetra
10. říj 2008

já jsem dostala nějakou mykozu v TP, ode dneška mažu... prý to mimču ale nevadí....

sarkal
autor
11. říj 2008

geegee to je dobře,že bylo mimčo ok,hodně jsem četla,že holkám nestihly dát atb nebo je měly jen chvíly a mimčo bylo ok.Tak snad budeme také ok!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru