Vliv stresu v těhotenství na miminko

kaii
23. bře 2018

Ahoj všem,
chci se zeptat jak moc velký vliv má stres na miminko. Jsem v 15TT a poslední dobou se doma hádáme. Jsem ve stresu a skoro furt naštvaná. Většinou v těchto náladách ztrácím chuť k jídlu, ať mám hlad jakýkoli prostě mi v hlavě přepne a z jakéhokoli jídla mi je zle. Nebo mě občas i pobolívá bříško.
Mám trochu strach, přemýšlím, jestli nebude lepší na nějak čas vypadnout a uklidnit se. 😞 K Dr. jdu v úterý tak mu to taky řeknu.
Děkuji za vaše názory.

mrav
23. bře 2018

Určitě si odpočin. Stres, ani hádání se na tebe nepůsobí dobře a na tvé mimi taky ne. Tvůj přítel, nebo partner by se měl nad sebou zamyslet. Copak chce mít dítě neurotika? Při nejhorším bych navštívil partnerskou poradnu. Tak at se nestresuješ a at je mimi zdravé.

svetlanalana
25. bře 2018

Ahoj, je mi líto, že se hádáte, určitě nikomu stres nepřispívá ke zdraví, obzvlášť těhotné mamince a dítěti... Dávej si na to pozor. Pokud by pak dítě mělo nějaké zdravotní problémy, stejně nikdo nepřijde na to, jestli to bylo způsobeno stresem nebo nikoli. Když jsem byla těhotná, také jsme se s manželem hodně hádali, bylo dost problému, do toho hormony a zklamání, že muž se chová jinak, než jsem čekala, že bude se chovat, pocit zklamání, samoty, strachu, proplakané noci a dny. Ale dopadlo to dobré, i když malý měl určité problémy, byl i na operaci, ted zas má opožděný motorický vývoj, ale jestli je to následek stresu, těžko říct, každopádně kdybych se mohla vrátit do minulosti, nedovolila bych tento stav, zaměřila bych se na sebe, na spánek, dobré jídlo a odpočinek a konfliktům a dohadování bych se vyhýbala, nejdůležitější je zdraví a nejdůležitější jsi ted ty a děťátko. At se daří.

odula
26. bře 2018

@kaii ahoj, hele, stres určitě neprospívá a hlavně ne tobě, včetně toho nejedeni. Dítě si vezme co potřebuje,nedostatek budeš mít zejména ty. Lupni si aspoň nějakej doplněk. Stresový hormony nějak děcko ovlivňují,určitě, ale aby to melo nějakej větší vliv atp. tak by to musel být extra stres,trauma (ztráta blízkého třeba). Prosím tě hlavně se nenervuj ještě z toho, že se nervujes;) mluvila jsi s partnerem taky o tom že těhotenství s sebou přináší změny nálad, vnímání věci, změnu potřeb atd.? Jestli ti to pomůže určitě si dej voraz,ale mozna by stalo za to si s partnerem promluvit. Hormony nekdy zmeni chovani partnerky opravdu hodně (jinak reaguje, jiný věci ji vadí atp.) A chlap se může cejtit nejistej a zmatenej (zvlast jestli je to vase prvni) a nevi jak reagovat. Tak reaguje blbě.hodne stesti každopádně🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru