Střevní chřipka v těhotenství. Mám se obávat?

denousek
10. lis 2007

holky pomoccc....na meho muže asi něco leze včera jsme přijeli z večere a on ji vyzvracel,pak mel prujem,celou noc se převaloval a stonal,myslite že jde o strevni chripku??co to muze znamenat pro me a pro miminko??muze se miminku neco stat ??mam sileny strach to si ani nedokazete predstavit,sdilime spolu domacnost,nejde se tomu vyhnout... mam se neceho obavat??...poradte prosim ☹

cihulda
10. lis 2007

Ahoj Peťko (jestli si to dobře pamatuju). Dle mého názoru se nemusíš ničeho bát. Třeba snědl jen něco špatného. Taky jsem si prošla střevní chřipkou, dva dny nedělala nic jiného než se horem -dolem vyprazďnovala a nebyla schopná vypít ani vodu. Bylo to v začátečním krizovém období a zvládli jsme to. Třeba to ani nechytněš. Myslím, že miminko to už ohrozit nemůže a "v nejhorším", pokud bys to přeci jenom čapla, by se třeba uspíšil porod. Neboj. Snažte se dodržovat maximálně hygienu, pokud budeš po manželovi uklízet,tak jen v rukavicích nebo si pořád myj ruce. To mi říkal tenkrát doktor,protože jsem to čapla od prcka. Prý jak jsem uklízela atd. Tak držím palečky 😉

denousek
autor
10. lis 2007

cihuldo moc dekuji 🙂 jojo pamatovaka mas dobryho 😀 ja mam termin na 24.12. takze to je prvni den 38tydne ale teda jeste bych fakt rodit nechtela ☹ to je pravda na me jen tak neco neprijde uz jsem nebyla strasnych let opravdu nemocna!ale vis jak to je zakon schvalnosti....ja jsem mela spis strach aby to nechytl jen malej to se stat nemuze ze me bude fajn a on neco chyti??uz jsme tak daleko,jeste musi vydrzet min.do prosince...

cihulda
10. lis 2007

Tak to máme termín skoro stejně.Takže bylo by to dřív,ale zas taková tragédie by to už nebyla. A chytit to prcek myslím nemůže.Tak se zbytečně nestresuj. 😉

denousek
autor
10. lis 2007

no jo... ☹ tak sem v pohode....pohoda je dulezita ja nacpu manzilka endiaronem 🙂) myslim ze to bude ok no spis doufam....no a taky doufam ze uz budeme na vanoce treba doma 😎

gilotek
14. lis 2007

ahoj denoušku, já jsem střevní chřipku chytla asi před 3 týdny, měla jsem průjem a teploty a bolel mě hrozně žaludek, nemohla jsem ani nic sníst....doktorka mi dala jen paralen při teplotě vyšší než 38 a jinak ležet a držet dietku. No a přešlo to a vůbec ničeho se prý těhulky bát nemusí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru