Střevní chřipka v těhotenství

eva.konczynova
24. bře 2008

Ahoj holky, potřebuju se poradit. Vypadá to, že naši rodinku zachvátila střevní chřipka - šílený průjem a zvracení, chytil to tchán, kde jsme byli včera na návštěvě, dneska můj manžel... tak si říkám co můžu preventivně dělat proto, abych to nedostala? Máme doma akorát tak SMECTU - myslíte, že si můžu preventivně dát? Manžel říká že je to úplně příšerné a že si nedokáže představit kdybych to dostala ☹ 😕 Můžete poradit?

betina
24. bře 2008

ahoj Evi,

jediná rada, snad to nechytneš a pokud můžeš, utíkej klidně na hotel a než to u vás bude dobrý, buď tam. nejde ani o ten průjem a zvracení, ale byla bys hrozně vysílená a to není dobrý.
nejsem doktorka, ale vzala bych nohy na ramena a na pár dní bych šla na hotel nebo ke kámošce nebo kamkoliv.

Jinak, kdyby tě to opravdu chytlo, tak si tu Smectu vezmi!

Hodně štěstí, budu na tebe myslet, aby jsi to nechytnula

A i kdyby, už psalo hodně maminek, že tím prošlo a neboj se, miminko i ty byste to zvládli!!!!

majula009
25. bře 2008

Ahoj, SMECTU si určite nadávaj.... Vraj sa nesmie v tehotenstve.
Ja som mala črevnú chrípku, alebo možno to bol len pokazený žalúdok, síce nemala som ho mať z čoho a mohla som akurát len dietu. Prvý den som musela ísť na infuzie na pohotovosť...tie mi pomohli pretože som bola úplne slabá, a ani tekutiny somnevedela už prijímat, všetko išlo von. Po troch infuziach na pohotovosti...jedna viem že bola glukoza dalšie tusím fyziologicke roztoky, sa mi uplne ulavilo, akoze fakt som odtial odchádzala a bolo mi lepšie...potom som už mohla len čierne uhlie a dietu..za pár dní to prešlo...ale viem že smectu mi zakázali.... Na teplotu som mala paralen- detsky sirup ale dala som si len raz--- Držim palce.

a.n.d.
25. bře 2008

Ahojky,

já jsem si v těhu prožila již 2 střevní chřipky - jednu přes Silvestra - ta byla strašná ... od manžela maminka je zdravotní sestra - tedy jsem ji bombardovala telefonem, že už to nemůžu vydržet - vyzvracela jsem i vodu. A Radila mi hořký čaj - malinko cukru a malinko soli - velmi studený a po lžičkách po 10 minutách... Smectu mi také nedoporučovala - když už - tak se v druhém trimestru může ojediněle paralen. No, ten ale střevní chřipce moc nepomůže.... Co mi celkem proti zvracení pomohlo - zmrzlá cola - také po lžičkách. Důležité je pít hodně tekutin a hodně studených ....ledových.... Strašně to vysiluje - a když už to trvá delší dobu, je lepší zajít na pohotovost, aby se vyhlo případně dehydrataci....Hodně štěstí..... říkej si - to určitě nedostanu 🙂 ...nastavající maminky prý mají silnější imunitu.....

clair.be
25. bře 2008

Ahojky, já jsem tuhle příšernou střevní chřipku měla minulý týden. Celý den jsem jenom zvracela, nemohla jsem ani nic vypít. Bylo to fakt hrozné. Domů to donesl manžel, chytl to od rodičů. Myslela jsem, že to bude můj konec. Po lžičkách jsem si dávala vychlazenou odstátou colu a zapíjela jsem to vodou. Za ten jeden den jsem zhubla 2 kg.
Druhý den jsem už nezvracela, ale dva dny jsem z toho byla totálně oslabená. Hrozně mě bolely nohy a svaly. Gynekolog mi řekl, že to mimču nijak ublížit nemůže. A Smecta se v těhotenství užívat může. Jeden pohárek jsem vypila, ale šlo to hned ven, nedokázala jsem to v sobě udržet, ale doktror říkal, že uškodit nijak nemůže. 😉

skrecok
25. bře 2008

Ahojte baby, ja mam od vcera crevnu chripku 😢 - teploty 38°C, bolesti svalov, zvracanie a hnacky...Bolo to strasne... Dnes je mi lepsie, ale bojim sa aj pit vodu. Lekarka mi odporucila dat si aj Smectu, Paralen na znizenie teploty (uzila som si iba jednu, dalsiu uz nepotrebujem). Ako som citala, ze Smecta sa nesmie uzivat v tehotenstve, normalne som sa zlakla a rychlo som si precitala pribalovy letak a tam bolo napisane ze je vhodne aj pre tehone a dojciace matky. 😒 Takze fakt neviem co si mam mysliet o tom...
A aky horky caj si mam dat? Moze byt ovocny bez cukru?

barbiek
25. bře 2008

ahojte, ja som prekonala tiez crevnu chripku, mala som ju vyse tyzdna, a brala som kvapky na hnacky a smectu, ktoru mozu aj tehotne aj dojciace matky, ved tam je tonapisane v pribalovom letaku, ze to mozu aj tehotne, lebo to je liek na prirodnej baze, a pomohol mi, tak vela stastia 😉

skrecok
25. bře 2008

Barbiek, tak to si ma hned ukludnila... Ja som tiez precitala pribalovy letak, ale ked som si precitala tieto prispevky tak som dostala strach.

barbiek
25. bře 2008

sak ja tiez som zostala na pochybach po precitani, ale snad ti,ktori vyrabali smectu vedeli preco tam pisu ze tehotne a dojciace zeny to mozu uzivat, a po dalsie aj lekarka mi to poradila aj vlekarni farmaceutka, takze snad pohoda, lebo aspon ja co som mala crevnu virozu, bez tychto pripravkov neexistuje, aby som sa iba s ciernym cajom a dietou z toho dostala, aspon u mna to nezaberalo 😖

mausi
25. bře 2008

Ahojky,
ja jsem taky chytla od naseho maleho nejaky ten zaludecni virus, ale porodni asistentka, co se o me stara v tehotenstvi, me uklidnila, pry je miminko dobre chraneno. Teploty jsem nemela. V zasade ale vim, ze vysoke teploty v tehotenstvi by se mely lecit tim paralenem, protoze jsou jinak nebezpecny. A co se tyce zaludku, mam receptik, co jsme dostali od detskeho pana doktora pro naseho maleho, kdyz ho ten virus trapil. Sama jsem to pak taky pila, myslim, ze to nemuze nijak uskodit:
200 ml cerneho caje, 200ml pomerancoveho dzusu, 600 ml vody, 1 vrchovata lizce cukru a spetka soli. To vsechno smichat a dat hodne vychladit do lednice. Nejdriv jist po lzickach a pit pomalinku, pak pozdeji v prubehu dne lze pit normalne.
Jinak z me zkusenosti pomuze vzdycky spis studene nez teple a vzdycky spis sladke (hodne) nez horke.
No ale berte to jako rady laika, mluvim jenom ze zkusenosti, lepsi vsechno zkonzultovat s dr. 😉

ketka
25. bře 2008

Tak já jsem v těhu střevní chřipku prodělala a naštěstí jsme to zvládli já i mimi, ale bylo to teda hrozný. Měla jsem vysoký horečky, každkých 10 minut jsem byla na záchodě a měla jsem takový křeče v břiše, že jsem 3 noci nespala. Nakonec jsem byla tak vysílená, že jsem se probudila v posteli a vůbec jsem si nepamatovala jak jsem se tam ze záchoda dostala 😖 Byli jsme u Apolináře, tam mi natočili monitor, prohlídli mě a všechno bylo naštěstí ok 🙂
Doktorka řekla Paralen a živočišný uhlí.

majula009
25. bře 2008

Neviem mne povedali ze smectu nie v lekárni...ale asi to je jedno, ak je to na prírodnej báze tak to nemože uškodit...Ja som pre istotu brala čierne uhlie a pila čierny čaj...dúfam že už črevnú chrípku do konca tehotenstva a ani nasledujúcich 100 rokov mať nebudem. Je to niečo hrozné....Držím palce všetkým choručkým maminkám nech im to rýchlo prejde....

ramzesa
26. bře 2008

Ja som nieco podobne zazila pocas druheho tehu,nikdy viac. Ako prvy grcal skoro dvojrocny syncek, dalsi den som celu noc pregrcala na zachode, minimalne styrikrat 😝 (dokopy som na wecku stravila skoro celu noc)a manzel to chytil tiez,len trosku slabsie,bolo mu "iba" zle a dalsi den sme mali cez 38 teplotu a drobec bol uz OK takze to bolo zaujimave :-P. To bolo cez vikend a cely nasledujuci tyzden ma bolel cely clovek a ledva som sa hybala 😒 . Nastastie brusku sa nic nestalo. Ale keby som vedela co ma caka,tak radsej sa izolujem,len my sme to museli chytit niekde vonku s drobcom 🙄 .

mywiel
26. bře 2008

Eva skus homeopatiu Influenzinum 30CH to je prevencia proti chripke mozno aj crevnej neviem, alebo Occilococcinum, moja mama je lekarnicka tak to beriem tiez. 😉

mywiel
26. bře 2008

A hlavne umyvat casto ruky a zeleninu, ovocie, velmi sa netulkat. 😉

mywiel
26. bře 2008

a.n.d. dobre pise ze pomoze coca cola, ale paralen by som si teda nedala. 😒

skrecok
26. bře 2008

Ahojte, vcera som podvecer bola na kontrole u gynekologa a hovoril mi, ze v klude si mozem dat paralen na znizenie teploty a Smectu - ved je to aj pre tehotne a dojciace matky a ATB. Horsie by bolo, keby som nic nebrala a trpela dalej, ale to plati pre tie ktore su po 12.tt. Takze si davam iba Hylak kvapky a sem-tam Smectu, hlavne dostavam infuzie a je mi ovela lepsie. Suseda mala tiez v tehotenstve crevnu chripku trvalo jej to tyzden, brala aj ATB a ma syna zdraveho ako buk.

mausi
26. bře 2008

Mywiel, ja jsem taky strasne moc proti praskum v tehotenstvi a v zivote jsem si nevzala ani ten paralen. Radsi jsem trpela (bolesti hlavy). Ale na druhou stranu jsem nemela vysoky teploty. Kdybych je mela, asi bych premyslela jinak, protoze dle myho dr. je pri vysokych teplotach nebezpeci krvaceni atd.

smudlinka2
25. kvě 2008

Holky ahoj, tak jsem moc ráda, že je tu založené toto téma, protože aspon mohu posbírat rady a zkušenosti.Na víkend u nás totiž byla moje ségra s dětma a ted volala že mají střevní chřipku, takže si myslím, že jí určitě dostaneme i my ☹ Já tedy strašně doufám, že se mi to vyhne, ale mám strach.Už jsem desinfikovala záchod a koupelnu a snad vše co se dá a musím doufat že se mi to vyhne 😒 Ale mám z toho děsný strach.Ted jsem aspon zdlábla 2 pomeranče a jablko a doufám, že aspon nějaké vitamíny v těle mám, které zabojují 🙂

knobloska
27. kvě 2008

Já jsem jí v těhu měla a hned jsem raději šupajdila do nemocnice. Dali mi kapačku a přes noc mi bylo líp. Nebezpečná je ta dehydratace, jinak to miminku nevadí. Já si nejsem jistá, že je to přenosný vzduchem, mě řekli v nemocnici, že " orálně fekální cestou", takže hlavně si pořád mýt ruce ( nebezpečný jsou třeba peníze )a mít čistej záchod. 😉

petule.h
27. kvě 2008

holky, paralen můžete celé těhu.já jsem te´d dostala před 14 dny opravdu obrovský zánět dutin a dostala jsem antibiotika po 8 hodinách na 10 dní..jinak by mi hrozili punkce.nicméně antibiotika od určitého týdne těhu můžete, protože je v nich penicilin a ten dostávají i malé děti v porodnici..pokud by jim něco bylo, takže opravdu doktorům věřte...oni by vám nic škodlivého nedali...na mě žádná homeopatika nikdy nezabírali, takže jediné co já v těhu porušila za léky jsou kapky do nosu..

luucia
27. kvě 2008

Já sem střevní chřipku v těhu taky měla, hned na začátku 😒 ještě když si na to vzpomenu, tak mi je zle! Teplota, křeče v břiše, zvracení, průjem á půl hodiny 😝 za 2 dny jsem zhubla 4 kg. Léky sem na to žádný nebrala, jen sem pila hořkej čaj, byla sem ráda, když se aspoň ten v žaludku udržel 🙂 Na štěstí to po 2 dnech přešlo samo a mimi to taky zvládlo, ale strach sem teda měla 😖

petule.h
27. kvě 2008

ono záleží, kdy ta nemoc dorazí...v jakém trimestru, protože v každém smíš něco jiného...

jitulka1985
27. kvě 2008

Ahoj holky, já měla střevní chřipku taky úplně na začátku těhu (někdy v 7tt) a nejdřív jsem si myslela že to jsou nevolnosti, které k těhu patří 🙂 ale pak jsem začala mít i teplotu a šílený průjem.Pomáhal mi na to také hořký čaj a ledová Cola.Naštěstí to trvalo jen 1 den, ale bylo to šílený 😒

evulinkab
2. lis 2008

Ahojky holky,
mám strach, dostala jsem asi střevní chřipku, už včera mi bylo divně od žaludku, k tomu prujem...dnes se citim ale fest nemocna.Zimnice, prujem a celková slabost.Normálně bych si vzala endiaron, ale ted v těhu žádné prášky nechci, nehledě na to, že se některé nesmí...a mám strach o mimi ☹ 😢 Co mi poradíte?Jak na horečku?Mám jen zvýšenou...snad se to nerozjede..snad není tohle pro mimi nebezpečené

murynka
2. lis 2008

evu paralen se snad může a proti střevním potížím můžeš určitě Hilac 😉 píšou to i v příbaláku a mě to dr.napsal sebou na dovlenou a byla jsem na začátku těhu 🙂

ygreen
2. lis 2008

evulinkab: já měla ve 4 otravu jídlem a dva dny jsem pros... 😖 na průjem pomůže smecta, která se v těhu může myslím bez omezení, ten Hylak se dává i kojencům na průjmy.
Na teplotu můžeš paralen, ale třeba do 38 bych nic nebrala.
A dlabej suchary a Coca colu v pokojové teplotě a bez bublinek.
A neboj se, v tomhle tt už mimi nic nehrozí - myslím kvúli práškům, ale stejně bych být tebou raději mazala k doktorovi.

jasminka
4. led 2009

ja som dostala crevnu chripku v 38tt, ale netusim z coho... na zachode som stravila celu noc, vracala som hadam aj 20x, az som mala pocit, ze mimco porodim cez usta...nadranom sme isli na pohotovost, dostala som infuzku a bolo mi lepsie, dr. nakazal najprv cierne uhlie a vela pit, potom hylak..dalsi den som mala aj teplotu 37,8, ale uz som nevracala a mimi bolo asi tiez oslabene, lebo sa v brusku neblaznilo ako vzdy..jedine, coho som sa strasne bala, ze v takom stave dostanem kontrakcie a nebudem vladat babo vytlacit...

barca3979
7. dub 2009

Já teď prodělala střevní chřipku,jsem ve 20 tt a doktor mi povolil smectu,černé uhlí,hylac. U smecty je to i napsáno v příbalové informaci,že ji mohou těhotné a kojící ženy.
Moje tříletá dcera s tou chřipkou marodila týden! Já pouze 3 dny,strašně mi pomohly probiotika. Jsou to lactobacily,které udržují střevní mikroflóru a je jich široká škála volně dostupná v lékárně,stačí se jen zeptat,které jsou vhodné pro těhotné a to většinou jsou všechny,protože jsou na přírodní bázi.

iveta74
20. dub 2009

HOJKY VŠICHNI, PREVENCE PŘED STŘEVNÍ CHŘIPKOU, JE TAKY LAKTOBACILUS A KYSANÉ ZELÍ, ABY SE VIR MĚL ŠANCI CO NEJMÍN UCHYTIT,SAMOZŘEJMĚ PO TAKY, KDYŽ UŽ PŘIJDE ZVRACENÍ ,TAK JE DOBRÝ LÉK Z NÁZVEM ,,KULÍŠEK,, (K DOSTÁNÍ V LÉKÁRNĚ) POPÍJET PO TROCHÁCH SE SLABÝM ČERNÝM ČAJEM , UKLIDNUJE ŽALUDEK , CHCE TO VYDRŽET NĚKOLIK DÁVIVÝCH ZVRACENÍ ,A ZA NĚJAKOU DOBU BY SE TO MĚLO ZKLIDNIT ,PAMATUJTE PREVECE JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NIKDY NA NÍ NEŠETŘTE ,VE STŘEVECH JE 70% IMUNITNÍHO SYSTÉMU ,TAK JAK BUDOU VYPADAT VAŠE STŘEVA TAKOVÝ BUDETE MÍT PRŮBĚH NEMOCÍ , TAKŽE LAKTOBACILY ,CELOZRNÉ PEČIVA,LUŠTĚNINY, LNĚNÉ SEMÍNKO, A UZENÉ JEN OJEDINĚLE TO JE TO NEJHORŠÍ ,I KDYŽ CHUTNÁ SKVĚLE , MY BY JSME SE UŽ BEZ CELOZRNNÉHO NEOBEŠLY ÚPLNĚ JSME SI ODVYKLI JÍST RAFINOVANÉ VĚCI (BÍLÁ MOUKA ,BÍLÝ CUKR ),TAK HODNĚ ZDARU,SNAD VÁS TO POVZBUDÍ PAPA HEZKÉ DNY BEZ NEMOCÍ

mado1
2. srp 2009

ahoj děvčata, obnovuji toto téma, neboť to vypadá, že jsem něco chytla.celou noc jsem zvracela a měla průjem.dopoledne se to klidnilo, naordinovala jsem si dietu - rohlík a hořký čaj, akorát mě pořád při každém doušku horzně bolí břicho. Spíš žaludek. už jsem přemýšlela, že pojedu na pohotovost, ale nevím, zda by mi nějak pomohli. nevíte, zda teď něco řádí nebo mám nějaký jiný problém? ale jaký? jsem v 16 tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru