Střevní srůsty / zánět v těhotenství. Máte zkušenost?

nicol2010
28. zář 2011

Ahoj holky, jsem ve 14tt a asi od 8tt mám bolesti střev, nadýmání, zácpa. Do této doby jsem to neřešila, protože si myslím, že to k těhu patří. Teď se ale situace zhoršuje, vyprazdňování je bolestivější čím dál více, až u toho někdy brečím, každý pohyb ve střevě je provázen kolikovými stavy. Během dne třeba až 5x. Před otěhotněním jsem si vyžádala kolonoskopii, ale stál se zázrak, já otěhotněla přirozeně dříve než jsem na vyšetření šla. Bolesti jsou nesnesitelné a nenašla jsem nikoho, kdo by měl podobný problém. Nevím, zda v těhotenství je takový problém vůbec řešitelný a zda to neohrožuje mimčo. Pokud se bolesti mají zhoršovat a zatím tomu vše nasvědčuje, nevím jak zvládnu dalších 6 měsíců. Mátě nekdo zkušenosti?

blanka.k
28. zář 2011

Ahoj, a udělali ti aspoň jiná vyšetření,kerá jdou v těhotenství? Rozbor krve , UZ střev, vyšetření na krvácení z tráv.traktu??? Aby se fakt vyloučilo, že to není zánět. Já mám od mala diagnostikovanou ulzerozni kolitidu (zánět tl.střeva), ale osledních 10 let je v klidu "vyléčen", a můžu říct, že jsem skončila už v asi 7-8tt v nemocnici s takovýma bolestma, že jsem na WC řvala bolestí. To, ž ejsou to střeva jsem po X letech těžkého zánět střev poznala (mudr. se mě ptal, jak poznám, že to není menstruační bolest 😝 To taky asi poznám, když menstruaci mám už 20 let ) a nakone cmmi moje obvodní poradila, ať prostě jím úplně minimální porce jídla, co zvládnu, abych neumřela hladem 😉 A fakt to pomohlo! Byl ot boj, prootže třeba půlku rohlíku jsem jedla 2 hodiny, vždyckyjendo sousto, a 10 min.nic, pak další....po pár dnech jsem se cítila líp a za měsíc už jsem do sebe cpala vše v XXXL dávkách 😀 JInak většina mých známých, co se léčí také na gastru (kolitida, Crohnova nemoc, celiakie), tak říká, že jim v těhu bylo spíš líp 😉
Jinak mudr. mi řekla, že ty křeče v břiše od střev prý dítěti neublíží (že je mrňous a má okolo takové vody atd...)

nicol2010
autor
28. zář 2011

@blanka.k ahojky, moc děkuji za reakci. Zatím mě posílají na vyšetření UZ/sono, nevím jak přesně se tomu říká v případě, kdy zkoumají střeva. A pak se uvidí. Zítra si mám volat, na kdy mně primář objednal. Přesně jak říkáš, na záchodě jsem řvala bolestí a cítíla se tak zoufale, že to ani neumím vysvětlit. Snažím se jíst pomalu, zeleninu ( kvůli mimcču ) si dávám aspon lehce spařenou, aby nebyla tak těžce stravitelná a až tak malé porce jak ty říkáš, jsem zatím nezkusila. Ke každému jídlu si dávám fenyklový čaj, jím probiotika v tabletách a piju acidofilní mléko. To , že tvým známým bylo v těhu líp mě trochu uklidnilo, na druhou stranu si říkám, co to sakra je, že to tak moc bolí. Ať se ve střevu pohybuje potrava nebo vzduch, vždycky přesně vím, kde to je, protože to bolí. Nejvíce to bolí, skoro na konci tlustého střeva, asi esovitá klička. Tak hlavně, že mimču nic nehrozí, to radši ať to trápí mně, než aby mimčo bylo ohroženo.

werunajerabkova
12. srp 2018

@nicol2010 Ahoj, vím, že to je příspěvek z roku 2011, ale třeba se mi podaří obnovit diskuzi. Mám totiž přesně takový problém jak popisuješ. Nemám to teda každý den, ale docela často. Zrovna dnes v noci od půl 10 až do 5 ráno- strašné bolesti střev, do toho zvracení a průjem(ale na ten teda čekám vždy jak na smilování protože trošku uleví od bolesti. Poprvé jsem s tím jela do nemocnice, vzali mi krev a moč, ale nic nezjistili. Dali mi Magnosolv a Espumisan že mám brát. Nevím jestli bych to bez toho měla méně častěji, každopádně když to začne tak je to fakt strašný. Jsem 27tt. Zajímá mě jak jsi to nakonec vyřešila? Našli něco na utz? Mimčo bylo v pořádku? A měla jsi to až do konce těhotenství? Děkuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru