Svědění pokožky ve III. trimestru. Máte zkušenost?

pepina271
19. led 2012

Holky, maminky...chtěla bych se Vás zeptat, zda nemáte některá zkušenosti s mým problémem. Od 34t těhotenství mě začalo děsně svědit tělo, nejvíce břicho, prsa, paže, nyní už i stehna. Je to už k nevydržení, pořád se škrábu. Tělo už mám úplně doškrábané...Nic mi nepomáhá, snad jen na půl hodinky mi uleví sprcha. Byla jsem u doktora, dělal mi jaterní testy, které však vyšli v pořádku...ufff aspoň že tak...ale co s tím svěděním? Nemáte některá nějakou zkušenost, co Vám pomohlo? 🙂

Moc děkuji 🙂

malineta
19. led 2012

Ahoj, určitě trvej na dalších jaterních testech, problémy se mohou zhoršovat a i výsledky jaterních testů mohou být týden od týdne odlišné. I když je fakt, že když je problém s játry, většinou svědí chodila a dlaně, z vlastní zkušenosti mohu říct, že je to mazec... Chce to hodně promazávat, nosit volné oblečení, např. manželovu košili, která se Ti moc nedotýká těla. Co píšeš, by mohlo znamenat i napínání kůže, ale jak jsem psala, určitě trvej na dalších jaterních testech, klidně s opakováním co 14 dní. Držím palce!

pepina271
autor
19. led 2012

@malineta
děkuji za odpověď. V pondělí jdu na další kontrolu, tak si nechám znovu udělat ty testy. Právě mě dlaně ani chodidla nesvědí...ale zbytek je opravdu šílený... ☹
Čím jste si to promazávala? Já jsem zkoušela už krémy jemné Dove, krémy proti striím, měsíčkovou mast a ani jedna se mi neosvědčila...:-/

jabluncanka
19. led 2012

Nasaď si B-komplex forte tak 2 dražé 3x denně...

sariky
19. led 2012

@pepina271 mě takhle nesnesitelně začla svědit pokožka po celém těle hned na začátku II. trimestru, tak jsem se začla každý večer po sprchování promazávat (pupek a prsa si mažu těhotenským olejíčkem saloos, zbytek těla tělovým mlékem pro těhotné z drogerie DM) a ono to funguje 🙂 tak třeba ti to také pomůže 😉

biibaa
19. led 2012

@pepina271 Mě začala děsně svědit kůže asi ve 20TT, měla jsem i vyrážku a kožař mi řekl, že je to těhotenská dermatóza, dostala jsem antihistaminika. Pak mi zjistil z krve hypofunkci štítné žlázy a prý to s tou kůží taky souviselo, začala jsem brát léky na št. ž. a zklidnilo se to. Ale většinou u tak pokročilého těhu to souvisí s funkcí jater, jak píší holky, chce to kontrolovat jaterní testy.

evabelk
20. led 2012

Já bych taky řekla, že to souvisí s játrama v tak pokročilém těhotenství...mě takhle svědilo celé tělo v 1.trimestru, ale to souviselo zase nesjpíš s atopickým ekzémem, který mám jinak mírný jen na rukách. Promazávám se do těď nějakou míchanou mastí z lékárny, i když zjevně mám kůži dobrou, ale svědí. Možná bych se zkusila zeptat na nějaká ta antihistaminika. Třeba to souvisí s nějakou alergií, něco ti nesedlo-jídlo, kosmetika...., i když jinak alergik nejseš. V těhotenství se dějou věci 🙂 že by jeden nevěřil...

ladie
20. led 2012

@pepina271 pokud jsou testy v pořádku, tak mazat, mazat, mazat!!!! Mě prcek od sedmého měsíce dokonce budil i v noci, že chce namazat pupek.

Takže pokud ti pomůže sprcha, tak se pak neutírej, ale mokrá se namaž olejem (do mokré kůže krásně vsákne a promastí. Doporučuji Kokosový olej od Saloosu nebo olej DM Babylove za pár kaček). Jinak během dne kdykoli ucítíš potřebu, tak se namaž jakýmkoli mlékem (ono je celkem jedno, jestli to je drahé "těhotenské" nebo obyčejné za pár korun. Službu to udělá stejnou. Hlavně ať je hydratační. Žádné speciální gely proti striím apod.)

A snaž se doma nosit co nejméně oblečení, aby jsi kůži nedráždila - já lítala jen v kalhotkách a bolerku 🙂

A hlavně neškrábat!!!

crca
20. led 2012

Mě tohle začalo kel 33tt,jaterní testy v pořádku,od 32tt jsem ležela v nemocnici(čekala jsem dvojčátka tak pro sychr)sice to byli jen stehna a lýtka,ale i tak ¨se to to vždycky v noci až slilo,svědělo to šíleně!!!!!! 🙄 Nejdříve jsme si mysleli,že mám alergii na nemocniční prádlo,tak mě dovolili si přivézt z domu svoje,ale nepomohlo ☹ Už jsem se děsila každé noci,nejdříve mě dávali leniensku(dětská mastička),ale nic nezabíralo,skončila jsem na kortikoidovém roztoku,který to aspoň utlumil a nesvědělo to tolik.V 38tt jsem porodila a jako když utne,ale dlouho jsem měla takové krupičky na stehnách 😅 Do teď nevím co to bylo 😅 Takže nezbývá nic než vydržet nechat si dělat ty testy,pro jistotu 😉 Mě na chvilku pomáhalo vždycky otřít vodou,ale to bylo tak na půl hodiny ☹

petrajah
20. led 2012

Zdravím, u mě to byla hepatopatie ve všech těhotenstvích a u mých dvou sester taky. Měla jsem zvýšené jaterní testy, ale jenom zvýšené.Je to u nás asi dědičný, nevíme. První těhotenství se díky hepatopatii ukončilo ve 34 týdnu, kdy jsem nespala několik nocí, protože se vyplavovaly toxiny a způsobovaly svědění, a další těhotenství se podchytilo medikamenty, kdy mně předepisovaly driáky a revizní lékaři mně schvalovaly léčbu. Malá se narodila ve 38 týdnu a malej za dva roky taky a všichni jsou v pořádku. Ty toxiny jsou nebezpečné pro plod, proto plánované porody.Po porodu všechno zmizelo.Vizuelně se nic nedělo, žádná zvýšená pigmentace, žlutá barva nic, vše v pořádku. Ale to svědění bylo úmorný, šílený, ležela jsem jako lazar a běda, jestli se mně noční košile dotkla kůže!!!!!!!
Držím palce a dej vědět, jak ti je! 😵

petrajah
20. led 2012

jo a začalo to skoro až ve 30tt.

pepina271
autor
21. led 2012

děkuji Vám všem holky za Vaše tipy a rady...🙂 jsem moc ráda, že to není snad nic vážného. Dnes jsem měla obzvlášť špatnou noc, kdy jsem to už nevydržela a i pořádně namazaná se škrábala a škrábala, čímž to bylo ještě horší, už mám krupičku i na krku☹ Musela jsem v noci i pro mokrý ručník, ten mi trošku pomohl....doma lítám jen v tričku a kalhotkách, ale jdeme odpoledne na oslavu a ta představa ...že se musím víc obléct ..brrrr. Zítra skáknu pro olej, co mi tu doporučujete a hned po koupeli budu poctivě mazat...

mickey06
21. led 2012

Souhlasím s mazáním. Tam, kde jsem se mazala už od úplného začátku GS mamastrie mám kůži pěknou, ale zanedbávaná místa jako jsou prsa, zaden, stehna a boky mi ruply, sice maličko protože jsem hned začala mazat ale myslím, že ty nohy už nezachráním, hodně jsem přibrala....s tím souviselo i svědění kůže....mě svědí pokaždé když se vykoupu, i před těhotenstvím ale žádný exém nemám....v těhotenství mi pomohl olej od Hipu je drahý ale tak voní že vás to láká se mazat a mazat a olej Babylove z dm....na mokrou kůži po sprše a pak je to pohoda, jinak se mažu i 3X deně...pokaždé když ucítím že mi pne nebo svědí kůže....chce to být pořád v jakém si obale hydratace. také se mi udělala kopřivka ale jen na levé ruce kolem lokte a přikládám to ale antibiotikům které jsem brala a nebo magnesiu....nevím.....každopádně hodně štěstí, já to mám už za pár....

petrajah
25. led 2012

tak hodně štěstí, toto je fakt lepší varianta, to zas neznám já, nenamazala jsem si ani špičku nosu,
no problem....

misula.g
17. bře 2012

Já jsem teď ve 30. týdnu a taky mne začala šíleně svědit pokožka. Ne na břiše, tam to mažu poctivě, ale lýtka, stehna, krk, ruce. Je to šílené, k doktorovi na odběry jdu za týden, tak uvidím, co mi k tomu řekne.

luckyhoney
17. bře 2012

@misula.g nech si udělat jaterní testy !

misula.g
19. bře 2012

@luckyhoney Ano, to určitě, jen nevím, zda mám počkat na odběry, nebo jít hned. Pokud by jaterní testy dopadly špatně, je to něco vážného?

misula.g
19. bře 2012

@luckyhoney Byla jsem dnes u obvodní lékařky, prý i kdyby mi udělali jaterní testy, tak mi stejně léky v těhotenství dát nemůžou :-/ a že to musím vydržet do porodu

luckyhoney
19. bře 2012

@misula.g Já měla špatné jaterní testy až od 36 tt a dostala jsem na to přírodní lék essentiale a to beru stále... takže si myslím že by ti to taky mohli dát... a taky jsem musela a stále musím držet jaterní dietu. Porod mi pak v 38 + 0 vyvolávali právě kvůli játrům. Nebylo to už dobré ani pro mě ani pro mimi.

misula.g
20. bře 2012

@luckyhoney To je mi líto, snad už budeš brzy v pořádku. Dnes mi gynekolog ty odběry na jaterní testy udělal. A napsal mi Dithiaden a Lipovitan. Ten Dithiaden se mi moc nechce brát a Lipovitan jsou jen vitamíny.

kristipa
20. bře 2012

ahoj, mě začala kůže svědit týden před porodem (ruce, nohy), na internetu jsem našla že to můžou způsobit právě játra, hned jsem se nacpala do porodnice na odběr krve (už jsem chodila na kontroly tam) a i když na mě nejdřív hleděli co si to vymýšlím tak ejhle, hned odpoledne volali, že je to špatné a nástup do porodnice na vyvolání porodu-naštěstí ty hodnoty nebyly tak špatné abych musela na císař takže jsem nakonec porodila normálně, taky jsem brala essentiale, po propuštění z porodnice jsem musela na testy k obvodní a už to bylo v pořádku. ale varovali mě že u dalšího těhotenství se to s největší pravděpodobností objeví zase.

misula.g
21. bře 2012

@kristipa Tak to jsi měla štěstí. Já mám do porodu 10 týdnu, tak uvidíme, jak mi testy dopadnou :-/

aneta21
11. pro 2012

Dobrý den mám stejný problém jako většina z Vás ... začalo mě svědit tělo (dlaně, nohy,ruce, bříško,pod prsami i na prsou(.. je to strašné, byla jsem u doktorky na jaterních testech a zjistily že jsou zatížené docela hodně ... doktorka mi nasadila léky Essentiale , které beru asi zhruba 2 dny...a také mi nasadila dietu.... chtěla bych vědět co mě čeká zda se to zlepší nebo nastoupím do nemocnice popřípadně jestli bych neměla vyvolávaný porod... Jsem 34 týdnu a termín porodu mám v lednu 23. děkuji ....

medulynka
10. led 2013

Dobrý den, mám 14 dní po porodu, malá se měla narodit až zítra,ale porod byl vyvolávaný ve 38tt kvůli zhoršeným jaterním testům, taky mě asi tři týdny svědělo celé tělo, bylo to děsný, v noci jsem nemohla spát, a hned ten den, co mi vzala dr. krev a zjistil se výsledek, jsem šla na vyvolávání. Mimčo je v pořádku a jsem ráda, že už to máme za sebou. Taky jsem po porodu brala Essentiale v porodnici a dělali mi několik kontrolních jaterních testů, než bylo vše téměř OK. Dnes jsem byla u obvodní dr., zase mi brala krev a snad už to bude OK. Tož to moje zkušenost🙂 Aneto21, držím palce, ať je všecko OK.

ined77
3. dub 2014

Dobrý den maminky a těhulky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Svědění kůže v těhotenství https://www.modrykonik.cz/svedeni-kuze-v-tehote....
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s tímto těhotenským problémem. Vaše rady a tipy na úlevu od svědění jistě ocení i ostatní těhulky, které třeba zrovna teď s něčím podobným bojují.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂 .
Pěkný den všem 🙂 .
Denisa
@medulynka @aneta21 @misula.g @kristipa @luckyhoney @petrajah @mickey06 @pepina271 @crca @ladie @evabelk @biibaa @sariky @jabluncanka @pepina271 @malineta ... a další 🙂 .

ehh
19. čer 2015

Ahoj ,obnovuji tuhle diskuzy. Poraďte kdo má zkušenosti. Svedi me okolo pupíku a pod prsy mam vyrasku . Dost se mi zvetsila v tehotenstvi Prsa a k tomu ty vedra ale ted vedra nejsou a je to horší a hlavně večer pak už se drbů cela. Záda v tříslech na hlavě.. Nevíte co na to. Na kožní jdu az za dva týdny . Co me ještě čeká. Už počítám dny do porodu jsem ze všeho už unavena . Pořád něco ,Já bych už brečela

cica002
19. čer 2015

Mne trochu ulevila sprcha s gelem z DM Balea Med Ultra Sensitive.Mazala jsem Bioilem nebo kokosovym olejem.Proste co nejmene pokozku zatezovat chemii.

ehh
19. čer 2015

@cica002 dala jsem ted rybalku. Uvidím jakej bude víkend a pondělí někam zajdu . Ja se udrbu už ted . Ch jo.

cica002
19. čer 2015

@ehh Drzim pesti,at to prestane a preji krasny porod a zdrave miminko.

mandarinkka
19. čer 2015

@ehh Já jsem měla taky tyhle problémy a doktorka mi doporučila excipial hydrolotio mastičku a pomohla hned, tak kdyby tě to nepřešlo po rybilce, tak to můžeš zkusit🙂

qz
19. čer 2015

Bioderma, ale je draha...zadne!oleje ani levna telova mleka, nic parfemovaneho. Ja to mam ted tak blbe, ze si me chteli nechat v nemocnici. Tak jsem doma s kortikoidy (mam volno do pondeli, skvele stravene), ale ja si rekla, zese toho zkusim uplne zbavit a prvni den prochazim lecbou chytrou houbou. Prestalo to svedit, to je prvni vec. Ted je to zas trochu cervene, ale za prvni den to tedy aspon nesvedi. Tak uvidime.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru