Svědění pokožky ve III. trimestru. Máte zkušenost?

pepina271
19. led 2012

Holky, maminky...chtěla bych se Vás zeptat, zda nemáte některá zkušenosti s mým problémem. Od 34t těhotenství mě začalo děsně svědit tělo, nejvíce břicho, prsa, paže, nyní už i stehna. Je to už k nevydržení, pořád se škrábu. Tělo už mám úplně doškrábané...Nic mi nepomáhá, snad jen na půl hodinky mi uleví sprcha. Byla jsem u doktora, dělal mi jaterní testy, které však vyšli v pořádku...ufff aspoň že tak...ale co s tím svěděním? Nemáte některá nějakou zkušenost, co Vám pomohlo? 🙂

Moc děkuji 🙂

melis7
19. čer 2015

@ehh A co jaterni testy.Ty mas v poradku?Vysoke jaterky se taky projevuji svedenim kuze a je to dost zavazna komplikace.

ehh
21. čer 2015

Tak rybalka asi pomohla a víkend dobry . Párkrát to zasvedelo
@mandarinkka tak kdyby něco tak ji zkusím.

ehh
21. čer 2015

@melis7 zítra jdu k doktorovi, tak se zeptám. Četla jsem o tom. Ale spíš to bude nějaka mykóza pod téma prsy ,ale když me to chytne tak me svedi všechno. .

jabluncanka
27. čer 2015

@pepina271 Zajdi na gyndu a nechej si udělat jaterní testy... občas se to objeví... 😉

zo_ja
27. čer 2015

@ehh Kůži po mytí usušit do úplnýho sucha - nejlíp fénem. Hooodně větrat, na vzduchu - dle možností v ložnici v noční košili, nenosit prádlo doma, když to není nutné, a pokud, tak bavlnu, bambus atp. přírodní. Ničím nemazat - pak se to v těch kožních řasách leda zapotí a je to pak ještě mnohem horší.
Zkusit může odvar z řepíku - omývat nebo i do vany třeba. Ten je super. A pak nechat tam a jen osušit.

ehh
27. čer 2015

v pondeli zjistím jak dopadli výsledky a na ty Prsa mi dal masticku a ta pomohla to ostatní svedi jen večer . Snad to nic nebude asi to k tomu těhotenství patří. Už ta kůže je tak napnuta ze zachvilku prasknu😀.

lenkas1982
23. lis 2015

Ahoj holky, chci se podělit o svou zkušenost a hlavně napsat, ať svědění rozhodne nepodceňujete. Před par dny jsem hledala info, protože se mi svědění kůže taky objevilo, v podstate všude. Nic extrémního, kvůli čemu bych třeba nemohla spát, ale přece jen. I na základě téhle diskuze jsem si radši zasla na odběry a dnes verdikt těhotenska hepatopatie. Hodnoty jaterních testu jsem měla tak vysoké, ze to doktora docela vyděsilo a okamžitě mě poslal do nemocnice. Tak tu teď lezim, zítra mi budou dělat ráno další odběry a s největší pravděpodobnosti se bude vyvolávat. Jsem 38-39tt, takhle jsem si to nepředstavovala, chtěla jsem přirozený rozjezd porodu, ale co nadělám.

wgolova
30. pro 2016

ahojki.maminky me brisko zacalo svedet ve 36tt a to jen kolem pupiku pak postupne cele bricho doktori mi rikali ze se napina kuze at mazu.mazu.mazu ale.ted sem ve 39tt a svedi me vsechno.stehna boky zada ruce uz treti noc.nespim sprcha na chvili pomuze ale jak sem.to tady cetla tak se zitra seberu a jdu do spitalu na testy tak.uvidime no

tinaprofi
31. pro 2016

@pepina271 zrovna včera mi tchýně vyprávěla, jak když čekala kluky měla rozškrábaný nohy do krve 🙂 stane se, já při prvním synovi svědění neměla, ted jsem 32 týden s dvojčaty a mám brutální svědění břicha, ale k doktorovi s tím nejdu, ví o tom, ale já zas vím, že je se to holt někdy stává v těhotenství 🙂 takže jo...řekla bych, běžný problém 3 trimestru...už aby to bylo za námi

monni88
9. bře 2018

Ahoj, obnovuji diskuzi. Jsem v 39 tt, čekám druhé dítě, u prvního jsem nic takového nezažila. Včerejší noc mě dost svědily dlaně a chodidla, mohla jsem se uškrábat. Dnes to pokračovalo víceméně i přes den. Nějak jsem to neřešila, až teď mi to začalo být divný, když už mě svědí i tak různě zbytek těla a ty nohy a dlaně zase čím dál víc, tak koukám na net co a jak, jestli to mají i ostatní a je to normální. Trochu mě vyděsilo, co si tu čtu. Nechci aby se něco stalo dítěti a zároveň zase nechci plašit. V pondělí mám poradnu, kdyby se opravdu jednalo o problém s játry, myslíte že bude velký hazard čekat přes ten víkend? V sobotu mi krev asi stejně nevyšetří. Nevím jak se zachovat, jestli to řešit okamžitě zítra ráno třeba nebo to nechat na to pondělí.

camillaq
9. bře 2018

@monni88 Ja bych na tu pohotovost zasla, necekala bych. Max ti reknou, at prijdes az v pondeli. Ale pokud te svedi dlane a chodidla, tak to vypada na jatra a podle me ti vemou krev hned. Mela jsem to taky, strasne svedeni chodidel a dlani, postupne me svedilo vsechno, v noci to bylo nejhorsi a byly to jatra. Mela jsem strasne velkou hodnotu, nechali si me v nemocnici a 38+0 zacali vyvolavat.

veverkamaminka
27. čer 2018

Ahoj vůbec nemůžu spát. Svědí mě už druhou noc celé tělo nejvíce chodidla a pak zbytek těla. Měla jsem to v prvním těhotenství před porodem 1.7.2015 a teď mám rodit 4.7.2018 císařem plánované datum, předchozí miminko normálně hlavičkou. Jsem 38+3 asi se do rána zblázním než z práce přijde manžel a mě tu spí tříleté dítě.
Snažím se to zaspat. A dotoho mi odtéká hlenová zátka. Bože miminko se už moc nehýbe..... měla jsem v prvním špatné jaterní testy asi tam zítra běžím

veverkamaminka
27. čer 2018

No jenže já mám holky příjem 3.7. v 17:00 a kuchnou mě druhý den, snad mě neděste, že už ještě tento týden 😨😱☹️🙁😞 nemůžu teď budit malé dítě tak musím do 6:00 nebo 5:00 alespoň vydržet to už se tak občas budí. Někdy spí déle 😏😜

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru