Svědění těla, malé pupínky. Co vám pomohlo?

fish
1. únor 2008

Ahoj těhulky,chtěla jsem se zeptat,jestli někdo nemáte podobný problém.Asi před třemi dny mně začaly svědit různá místa na těle a tam,kde to začne svědit a začnu se "drbat" ,se pak vyhodí malý pupínek,něco jako malé štípnutí.Vím o těhotenské žloutence,ale to bude něco jiného.U žloutenky se nedělá vyrážka,spíš jen svědí celé tělo.Za tři dny jdu do poradny,tak se zeptám,ale četla jsem,že takové problémy se v těhu můžou vyskytnout.netrápí to taky některou z vás?A jestli ano,co vám na to pomohlo?Díky. 😒

fish
autor
1. únor 2008

😝 Tak jsem strčila do pračky všechno z postelí,napadlo mně,že jsem prala povlečení v nějakém vzorku aviváže,kterou nepoužívám,tak třeba to bude z toho.i když tomu moc nevěřím. 😖

martinka79
1. únor 2008

já to mám občas také spíše na břiše a promazávám to mastí na strie. Občas nohy mne svědí,a le předpokládám, že je to cilivou pokožkou v těhu. vadí mi různé materiály oblečení. mažu se a je většinou po problému. 🙂

fish
autor
1. únor 2008

martinko a taky se dělají pupínky nebo tě jen svědí pokožka?Zkusila jsem to potírat odvarem z heřmánku a zdá se,že to trochu pomáhá.Tak uvidíme,natřela jsem to teprve dneska ráno. 😝

paolin
1. únor 2008

treba to bude nedostatek nejakeho vitaminu 😉

fish
autor
1. únor 2008

paolin,je to možné,ale to si nemyslím.Beru vitamíny a ještě se dost cpu ovocem a zeleninou.

martinka79
1. únor 2008

také mívám takvou drobnou krupičku na tom daném místě. Doktorka nepoznala nic neobvyklého, takže už to jen mažu a peru v prádle pro mimi. Používám ho pro dceru, ale teď pro nás všechny. 🙂

fish
autor
1. únor 2008

marti,já nemívám krupičku,jen vždycky jeden pupínek na tom daném místě a pak se začnu drbat někde jinde a zase jeden.No v pondělí se na to zeptám dr,pokud to nepřestane. 🙂

paolin
1. únor 2008

no, me to dela obcas taky. svedeni, pak vyskoci pupinek, ale jak ho rozskrabu, tak se mi tam udela ekzem. pomaha mi na to vapnik. ale ja jsem ekzematik, tak to bude neco jineho 😒

caira
1. únor 2008

fish tak na to pozor, na tohle me upozornovala svagrova { je PA} ted nevim jak se to jmenuje ale to svedeni s vyrazkou je to nejaka vec, ktera se ma urcite konzultovat s doktorem. musi se na to brat nejake leky....takze si radeji zavolej doktorovi...

JInak klasicke svedeni je ok, je to tim, ze se napina kuze... ale nemelo by to byt po celem tele a porad...

matysikovad
25. črc 2016

Zkusim otevrit tohle tema - mam presne to same,co tehdy zakladatelka a k dr se dostanu za tyden- ma dovolenou. Muzete mi poradit, co s tim? Snad to neni nejak skodlive ve 24tt

ajjik
15. led 2018

Můžu se pokusit opět otevřít toto téma a zeptat se co zakladatelce @fish a @matysikovad bylo? Už týden mě zlobí stejné svědění a pupínky ☹.

matysikovad
16. led 2018

Nic to nebylo - dle dr alergie na nejakou potravinu,ktera se přechodně projevila pouze v tom vyšším tydnu těhotenství . Tak vysledovat

ajjik
18. led 2018

@matysikovad Tak to je dobře, že to nic nebylo. Já dneska vyrazila k doktorce a už dlouho jsem se necítila tak trapně jako dneska u ní. Svědění už mám přes týden a už mě to začíná omezovat i v práci a hlavně se mi sami tvoří modřiny, což mě dost děsí.... Ale podle paní doktorky mám vynechat aviváž a vyznělo to tak, že příští s takovou kravinou neotravovat ☹.

matysikovad
18. led 2018

@ajjik safra a nebo to byla avivaz? Tak ted fakt nevím už. Chlapec uz ma 14 měsíců

hojda
18. led 2018

Nemůže to být problém s játrama? Kamarádka měla v těhu něco podobného a bylo to od těch jater.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru