Svědění těla v těhotenství, čím se mám mazat?

alulu
1. říj 2012

Jsem ve 30tt asi 10týdnů mě svědí celé tělo je to hrozné hlavně večer chodila jsem po doktorech zkoušeli namě všechno co se dá ale stále to neustupuje dělali mi i játerní testy na začátku byli v pořádku tedka je trochu lepší ale pořád to není ono. Chci se zeptat dostala jsem ditiaden ten to zklidníaspon beru 1/2 tabletky doufám že to neublíží mimču jak dlouho ho můžu brát. musím se objednat na kontrolu na kožní znovu na jaterní testy opravdu jsem zoufala čím to mazat aby to nesvědilo poradte zatím děkuji za příspěvky. 😢

bobovci
2. říj 2012

ahoj alulu, tak ja som 29tt a mám to rovnaké ako ty, cez deň je to docela ok, ale večer to začína. Mne pomáha keď si poriadne nakrémujem brucho a vezmem volné pyžamo. Nohy som krémovať neskúšala, ale pomože mi keď si dám dole kalhoty. K lekárovi mi nenapadlo ísť, ale dúfam, že to po porode prejde. Ale niekedy je to fakt hrozné. Ak by si prišla na niečo čo viac pomáha tak budem rada ak dáš vedieť. 🙂

tehulka12
3. říj 2012

@bobovci k lékaři by jsi jít měla,protože to může být od jaterních testů- mohou být zvýšené,to se někdy v těhotenství stane.To pak může ohrozit miminko,když se nekontrolují a hodně vzrostou.Dokonce by jsi k němu měla jít hned a ne třeba za měsíc. Pokud budou ty testy zvýšené ,tak musíš držet jaterní dietu a brát léky na podporu jater.
Samozřejmě to být nemusí,ale fakt tam zajdi!!!Přeju,ať to dopadne dobře.
@alulu čím mazat?No, to je složité,ono pomůže každému něco jiného.Je to velmi nepříjemné,to chápu.Mě taky svědilo tělo,ale jen občas,když jsem se neškrabala,tak mě to přešlo samo.Naštěstí!

bobovci
3. říj 2012

@tehulka12 to si ma docela vystrašila, našla som si niečo vo vyhľadávači a zistila som, že to nie je žiadna sranda, niekedy vraj vyvolávajú i predčasne porod. Na pravidelné vyšetrenia chodím, tak ma to docela zaskočilo. U gynekológa som tieto problémy nespomínala, lebo som si nemyslela, že je to niečo závažné. V tehotenstve tieto testy normálne nerobia? Ak chcem spraviť testy tak mám zájsť za gynekológom, alebo za svojim všeobecným lekárom?
Vidím, že i ty si s tým mala menšie problémy. Brala si nejaké lieky, alebo mala nejakú diétu? Ako to riešil lekár u teba?

jana804
3. říj 2012

Ahoj, nemůžete mít alergii na nějaké potraviny nebo potravinu, ono v těhotenství vyskáče ledaco. Taky jsem měla svědění, dost se to zlepšilo, když jsem omezila sladkosti - v těhotenství jsem na nich hodně ujížděla, ale možná už to máte vyzkoušené... přeju hezký den.

bobovci
3. říj 2012

@jana804 ahoj, tak ja musím mať tiež sladké každý deň. Skúsim to obmedziť a uvidím či to prejde, keď nie, tak sa asi objednám na testy. 🙂

tehulka12
5. říj 2012

@bobovci kočko ,masti k tomu doktorovi na odběr krve.Fakt to není sranda,kdyby byly ty jaterky zvýšené,když se s tím nic nedělá a hodnoty jsou fakt vysoké,může miminko i umřít.Řekni mu co tě trápí.Ty odběry se myslím standartně nedělají,takže jen při obtížích a ty nemůže tvůj doktor vědět,když mu to neřekneš.Dělá to gynekolog,ta nemoc se jmenuje těhotenská hepatopatie a vztahuje se to k těhotenství.
Samozřejmě to ono být nemusí,ale může.Je lepší to vyloučit a to se může jen tím odběrem krve na jaterní testy.Leší je být v tomhle případě za ufňukanou těhotnou,než za hrdinku co se léčí sama a uhnat si nějakej průšvih.Moc ti držím palce,ať je to nějaká jiná blbost,ale URČITĚ!!!!!! běž ke svému gynekologovi a všechno muřekni,co tě trapí.

tehulka12
5. říj 2012

@bobovci Koukala jsem,že jsem neodpověděla na všechny otázky.Takže mě sice tělo svědilo,ale jaterky byly dobrý,takže nic jsem nedržela nebo nemusela držet.Když jsem se ale o tom zmínila,tak mi paní doktorka hnedle odebrala krev.Já teda chodila do nemocnice do HK, do poradny,ale spíš malinko z protekce,protože jsem trošku pošahanej zdravotník a kámoška mi to tam domluvila a můj původní gynekolog - no nějak jsme se nemohli spolu domluvit po mém prvním těhotenství,které nedopadlo dobře.
Já to svědění měla jen troch a obřas,tak se to dalo vydržet.Když jsem se neškrabala,tak to vždycky samo přešlo.
Ještě jednou,přeju ti,ať ty jaterni testy jsou v pořádku a je to jen svědění,ale určitě si je nechej udělat.

bobovci
5. říj 2012

@tehulka12 ahoj, tak včera mi to nedalo a musela som sa objednať. V pondelok idem na testy, tak snáď to bude len zlý poplach 🙂 ďakujem za informácie, inak keby som to tu nečítala tak by som ani netušila že to može byť tak vážny problém. Len potom nechápem keď je také veľké riziko, že to nerobia každej tehuľke.

tehulka12
5. říj 2012

Preju ti,at je to jen plany poplach.Nedelaji to vsem,protoze to neni zase tak casto,ale byva to.Jednim z hlavnich priznaku je prave to svedeni.Kdyz te svedi telo,tak by ti to meli udelat.Tak at je to jen nejaka prkotina.Mej se a dej vedet,jak to dopadlo.

bobovci
9. říj 2012

@tehulka12 ahoj, tak výsledky dopadli dobre, ani játra a ani ledviny to nie sú, tak som rada, že to tak dobre dopadlo 🙂 doporučenie od lekára je premazávať celé telo krémom, síce mi to nepomáha, ale aspoň to nie je nič vážne 🙂

tehulka12
10. říj 2012

@bobovci tak to ti gratuluju.Hlavně,že to nic není.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru