Svědění těla v těhotenství - co vám pomohlo?

verry
9. pro 2012

Holky, poradte prosím. Už se tak týden jen škrábu a škrábu... Dělali mi testy, ale játra mám v pořádku. Gyndař mi řekl, ať prostě mažu hodně krémem tělo, že mám suchou kůži(koupila jsem si v lékarne Excipial, a střídam to s hydrat. mlékama co mám doma). To sice dělám, ale i tak se v noci vzbudím a drápu se.. nohy rozedřeny, už nevím co by mi na to pomohlo.
Máte nějakej osvědčenej tip???

maylis
9. pro 2012

Mě trochu pomáhá olejíček do koupele - mám grepovej, jinak pak obyčejná indulona a doufám, že to po porodu přejde. Taky se někdy meju přírodním mejdlem bez chemie a je to po něm lepší.

eloana
9. pro 2012

mela jsem to od 35tt, ale bylo to diky zhorsenym jaternim testy pomohly mi kapacky... a pak vyvolani porodu ve 38tt plus neco.....
testy nebyly nejak desive,ale svedeni bylo silene...je na to nejaky specialni sprchovy gel...uz nevim jmeno

dana3262
9. pro 2012

Ja mam hodně velký problémy s kůži a při zhoršení (kdyz tam nemam zanet samozřejmě) používám synderman. Ten ti umychaji g lékárně. Je to mastovy základ. Je hodně mastný, ale pokožku mi vždycky zjemni a zvlacni a to mi pomáhá na svědění. Ostatní másla a masi (i sádlo) mi pokožku namasti, ale je napovrchu mastna a na dotek hrubá a jakoby strukturove suchá. Synderman mi ji vždycky zvlacni.

victress
9. pro 2012

a nejsi na něco alergická? nové oblečení, nový prací prášek, nový krém atd.? možná by pomohlo nejíst sladkosti, ty ve velké míře způsobují svědění...

alexyn
9. pro 2012

Mě svědila kůže vždycky v zimě v mrazech na stehnech, byla málo promaštěná a moc tenká, měla jsem úplně červené pupínky, pomohlo mi pouze intenzivní mazání několikrát denně modrou Niveou, taky pozor na drsné oblečení - nesnesla jsem rifle, ty mě rozdíraly.

xsenova
9. pro 2012

bioderma ma hyper-alergenne pripravky - nam to doma pomohlo 🙂 Konkretne Bioderma modre klasicke mydlo - moc fajn. Po vykupani nevyschne pokozka ale vytvori sa na nej film

atreides
9. pro 2012

taky jsem to měla skrz špatné jaterky a to svědění bylo opravdu úmorné, nejvíc mi pomáhalo natřít se Alpou 😉

zamilovanadonej
10. pro 2012

Co zkusit konopnou mast? Je snad na všechny běžné kožní neduhy.

vladla
10. pro 2012

Olivový olej nalít do vany.Stačí lžíce! 😉

kachnik10
15. únor 2013

Jednou denně jsem si dala bobulku na alergie a měla jsem klid, taky jsem musela překročit doporučené dávkování hořčíku, brnělo a svědilo mě ve stehnech. Teď mám pár dní do porodu a skoro měsíc mám pokoj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru