Syndrom mizejícího dvojčete - a jak to dopadlo?

cekatelkadvojcatek
16. lis 2013

ahojky holky, jsem teď v 11. týdnu s dvouvaječnými dvojčátky, ale včera mě dr na utz vyděsil, protože to druhé je o týden menší. Obě mají krásnou srdeční ozvu. Prý by se mohlo jednat o syndrom mizejícího dvojčete. Setkala jste se taky nějaká s tím? a Jak to dopadlo? nemůžu vůbec spát, jsem z toho hotová...díky

moniii121
16. lis 2013

Ahoj, nemluvím z vlastní zkušenosti, ale blízká kamarádka to také měla - že je těhotná zjitila velmi brzo, asi ve třetím týdnu a asi v 5tt šla k dr. , také tam byly dvě, stalo se to myslím v 8.tt ... něco jsem o tom jednou četla a dočetla se, že je to velmi častý jev u vícečetných těhotenství, dokonce se o tom prý mnoho těhotných ani nedozví, protože se to stane dříve, než stačí zjistit, že jsou těhotné nebo než dojdou k dr., tím tě nechci vystrašit, stát se může cokoliv, ale 11. tt je už dost, tak snad se udrží obě miminka a kromě toho, že je jedno menší než druhé je podle mě běžné, můžeš to tak mít i celé těhotenství, vím, že máš strach, ale nestresovala bych se, to je pro tebe a i miminka nejdůležitější

mondulka21
23. lis 2013

No podle mě, když mají obě srdíčka a hezké odezvy, tak to bude ok, nemusíš se vůbec strachovat... U mě je to jiný, u druhého se srdíčko nevyvynulo (jednovaječná dvojčata), bohužel ale je napojené na placentu toho zdravýho a srdíčko toho zdravýho maká tak za obě, (žene krev do obou) takže budu muset na zákrok aby to špatný( je z něj jen koule) odfikli od tý placenty...

hancazivocich
23. lis 2013

a nepomohlo by ti třeba tohle? Dvojvaječná dvojčata vznikají oplodněním dvou vajíček (která dozrála v jednom či obou vaječnících) dvěma spermiemi. Zvláštním, a ne tak častým, případem vzniku dvojvaječných dvojčat je tzv. dodatečné oplodnění. Znamená to, že jedno již oplozené vajíčko se začíná uhnizďovat a přesto dojde k další ovulaci, při které může být i toto druhé zralé vajíčko oplodněno (tím dojde k početí dvou jedinců v různých fázích menstruačního cyklu, nebo dokonce během dvou cyklů). Přestože se pak dvojčata narodí v jeden den, je jedno z dvojčat vlastně o několik dní či týdnů starší než druhé.... Našla jsem to..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru