Syndrom neklidných nohou. Máte s tím v těh. zkušenost?

sophie1
30. bře 2010

Ahoj, mám dotaz na tzv. syndrom neklidných nohou. Před těhotenstvím mě tahle nepříjemnost ( brnění, mravenčení nohou, potřeba s nimi pohybovat, cuknout atd.) přepadala jen občas - třeba v klidu večer u televize. Teď (Jsem 37 tt) už asi 14 dní se stav radikálně zhoršil - nohy mi cukají i večer v posteli, nemůžu kvůli tomu spát, je to strašně nepříjemné. Máte s tím některá v těhotenství zkušenost? Zlepší se stav po porodu? Co by na to mohlo pomoct?
Předem moc díky!

novynka
15. pro 2015

@m_o přes den ne, jen v noci ;)

breberka82
15. pro 2015

@m_o u mě to funguje tak, že čím víc jsem unavená, tím silnější ten syndrom neklidných nohou je. Tak v praxi, začne to v noci - při usínání, kvůli tomu začnu špatně spát a tím se rozšíří syndrom i na denní odpočívání a sedění a končí to tím, že mě to budí v noci a mám ho neustále, u televize apod. a skoro nespím, protože už jsem tak přetažená, že zkrátka nemůžu - a to se mi stalo v těhotenství.

breberka82
15. pro 2015

@novynka no to je na prd, to já bych ho měla taky, kdyby vedle mě někdo ležel a nemohla bych se pohnout, asi to bude chtít nějak vymyslet jinak s tím spaním se synem, třeba přirazit jeho postýlku k posteli a aby měl každý svůj prostor....

evkadol
15. pro 2015

Tohle mám už od mala. Podědila jsem to asi po mamce 🙂 Večer mě to začne a musím si jít lehnout do postele. To mě vždycky pomohlo. Přišlo mi to, že mi tělo říká, že chce spát. Ale teď v těhotenství je to masakr. Několikrát za noc se vzbudím a pořád musím kroutit kotníkama a nevím co s rukama. Nejradši bych si je uřízla 😀

m_o
16. pro 2015

@breberka82 ja jsem vubec nevedela, ze takovy syndrom vubec existuje, az me to zacalo trapit, tak jsem hledala na internetu a nakonec koukam, ze to ma dost zen hlavne v tehotenstvi :-/
Tak to nezavidim, ja vzdycky na konec nejak usnu.

janawei
20. led 2016

Trpím na to docela dlouho. V těhotenství se k nohám přidaly i ruce a bylo to hrozné, nevěděla jsem, co s nimi. Přesně, jak píše evkadol. Zhruba od 4. měsíce jsem pravidelně užívala hořčík a dost se to zlepšilo. A vzhledem k tomu, že mám problémy s křečovými žilami, tak jsem chtěla preventivně ošetřovat nohy i pro tento případ a od toho 4. měsíce až do konce jsem je masírovala Venadoronem od Weledy. A nevím, jestli to byla jen shoda okolností, ale problémy s "neklidnými" končetinami skončily. Ke konci těhotenství se ještě párkrát objevily, ale po namasírování tím Venadoronem mě to přešlo. Překvapivě jsem neměla během těhotenství ani trochu oteklé nohy. Po porodu jsem začala ze zřejmých důvodů s masáží nohou lajdačit a občas mě to znovu trápí. Ale jen u nohou, ruce zajímavě ne. Budu si muset Venadoron zase objednat, manžel si stěžuje, že ho v posteli někdy kopu 🙂 .

nechcikonika
13. únor 2016

Všichni píšete, že s tím máte problém, ale máte řešení?

mika251
13. únor 2016

@nechcikonika ja na to trpím občas večer, keď si ľahnem. Pomáha dať nohy vyššie, v horších chvíľach ich opieram o stenu v 90 stupňovom uhle. Alebo sa ešte večer idem prejsť - stačí na pár minút a pomáha to.
Ale jediný zaručený spôsob je to zaspať. Je to fakt hrozne nepríjemné :(

lu777
13. únor 2016

ahoj,

neklidné nohy jsou způsobené disbalancem v ledvinách 😉
můj muž na to bere byliny a taky Bachovy esence a je to podstatně lepší 🙂

breberka82
15. únor 2016

@lu777 a Bachovky jsou na psychiku, nebo ne?

lu777
15. únor 2016

@breberka82 ano, Bachovky jsou na psychiku, ale všechny emoce se odrážejí v našem těle...

každý orgán má emoci, která ho nejvíc poškozuje (např. játra - vztek, frustrace apod.)...
může to být i hodně potlačované, takže člověk si toho není vědomý při každodenním shonu...

do těla se nám přes různé stresy ukládají bloky a ty pak způsobují nejrůznější potíže, někdy jen lehké (únava, nepříjemný pocit v určitých oblastech těla), jindy už silnější (to už vznikají klasické nemoci)

ono klasická medicína nás rozdělila na takové malé sektory, ale jsme jeden celek 😉

samaber
15. únor 2016

@sophie1 nikdy jsem o tom neslysela ale asi to mám. Když si večer lehnu do postele, tak mám neustále potřebu nohu natahovat a krčit, je to dost nepříjemné, ale už jedu 36tt

lu777
15. únor 2016

@breberka82 jinak je dobré omezit sůl a kofein a zvýšit přísun železa...
někomu pomáhá sprchování teplou a studenou vodou...

obecně jde ale problém buď oslabených ledvin nebo stresu (což spolu velmi souvisí! 😉 )

mh85
15. únor 2016

Dobrý den.Já jsem teď ve 28.týdnu druhého těhotenství a už týden zažívám peklo....Mám neskutečné křeče od zad vyloženě až nad zadkem.To mi šlo první jen pod zadek a teď už přes lýtko až po kotník.Celé lýtko mám jako umrtvené a chodidlo mi brní. Vydržím sedět tak 10 minut a ležet vůbec. Takové křeče jsem nikdy nezažila.V prvním těhotenství jsem takové problémy vůbec neměla.Prochodím 22 hodin ze dne, protože to jediné mi pomáhá.Děsím se večera, celou noc chodím, lehnout si můžu maximálně tak na 10-15 minut a když nad ránem vyčerpáním náhoudou usnu, tak pak lezu po čtyřech.. ☹ Trvá to týden, už mě bolí i druhá noha, jak tomu pořád uhýbám....Na pohotovosti mi dali min,týden kapačku magnesia a jinak si mě pohazovali mezi sebou jako horký brambor.Nikdo se mnou nechce nic mít, protože jsem těhotná.Mám si dávat Paralen a polehávat, i přesto když říkám, že ležet nemůžu.

breberka82
15. únor 2016

@lu777 děkuji za odpověď! Bachovky jsem už jednou brala a asi jim dám ještě šanci. Už jsem po porodu, tak se to syndrom neklidných nohou zlepšil, ale v těhotenství to byla noční můra. Třeba týden jsem nespala, nebo jenom dvě hodiny.... určitě je psychika propojená s tělem, mám ještě roztroušenou sklerozu a věřím, že všechny tyto potíže jsou propojený s mojí úzkostlivou povahou ...

lu777
17. únor 2016

@breberka82 ono v těhotenství to je dost záběr na ledviny, takže se to právě buď zhorší nebo nově objeví 😉 napíšu zprávu 😉

katkavichovagmailcom
19. čer 2016

Ahoj. Mám ten samý problém :( Jsem už v třetím trinestru a nástupy divného tlaku v nohách ukončené cuknutím pro úlevu mě obtěžují čím dál tím více. Mimo těhu jsem na to trpěla myslím kolem 15 věku a pak jen ojediněle. Nyní každý den a už pláču zoufalstvím. Nevím co s tím. V lékarně mi železo vymluvili, že bych měla akorát zácpu. Asi nechápou že nejde o obyčejné křeče v nohách. Je to tak otravné a vyčerpávající. Mimčo v bříšku mám momentálně asi taky rozmrzelé, pěkně sebou mele. Ndmihu spát, nahřátí teplou vodou pomohlo na chvílu, usnout jsem nestihla. Lékarnu zkusím znovu, takhle to nejde a infirmací o tom je dost málo. Vysvětlovat tento problém lékářům je taky náročné.

breberka82
23. čer 2016

@katkavichovagmailcom to je jak popis mého těhotenství, prostě noční můra ☹ nepomohlo nic. V noci, přes den, pořád syndrom neklidných nohou, prakticky jsem nespala. No po porodu se to zlepšilo, ale to zase člověk nemůže spát kvůli miminku 🙂 dávám se dohromady až teď - 10 měsíců po porodu... to jsem tě asi nepotěšila.. já jsem si potom asi 2x vzala ze zoufalství Neuroll, abych se aspoň jednou vyspala - mimčo je zdravé.

katkavichovagmailcom
24. čer 2016

@breberka82 Tak já včera vyzkoušela sprchu teplá/studená a pak nohy namazala Francovkou a POMOHLO TO! Nohy se parkrat o škuby pokusily, ale zaspala jsem to 🙂 Každopádně si nechám udelat novy krevni obraz abych vedela jak jsem na tom se zelezem.

breberka82
25. čer 2016

@katkavichovagmailcom no tak dobrý! Snad to vydrží! Píši si - koupit Francovku 🙂 🙂

katkavichovagmailcom
1. črc 2016

Dobrý den. Jen se chci podělit o nové poznatky k syndromu neklidných nohou. Můj krevní obraz je v naprostém pořádku, takže o nedostatek železa či jiných látek nejde. Zůstává tedy záhadou. Nejedná se asi tedy o chybějící živiny v životosprávě, ale asi to celé bude o dopaminu. Takže v budoucnu navštívím neurologa...

bachovy_esence_poradna
1. črc 2016

@katkavichovagmailcom ono záleží na tom jak podrobné testy jsou... já mám také např. železo v normě, ale když jsem brala přírodní minerály kde je i železo, tak mi postupně vymizelo mnoho příznaků nedostatku železa 😉

jinak většinou jde o oslabení energetického okruhu ledvin a může mít příčiny i v psychice.....
ale velmi často jde o chybějící hlubokou výživu těla 😉 ideální jsou pro to živé enzymy, přírodní minerály apod.... sama jsem si mnohokrát ověřila, že "záhadné" a "nevysvětlitelné" obtíže se dají řešit 🙂

breberka82
1. črc 2016

@katkavichovagmailcom tak dej prosím vědět, abychom byli také chytřejší....

breberka82
1. črc 2016

@bachovy_esence_poradna a v jaké formě minerály? Mám doma Schindeleho minerály...

bachovy_esence_poradna
1. črc 2016

@breberka82 ty jsou taky vcelku dobre...idealni jsou v tekute forme..kdyztak mi napiste

bachovy_esence_poradna
1. črc 2016

Jinak se da podporit vstrebavani zmenou zivotospravy

maizee
20. bře 2017

Ja s tim mam problem cely zivot. A nic na to moc nepomaha, jedine to ze si dekou svazuji nohu nebo rucnikem. Pred tehotenstvim jsem to pocitovala jen pri velke unave ale dnes jsem v 6 mesici a trpim na to nonstop. Zkousela jsem na to ruzne medikamenty ale vubec nic nepomohlo a kdyz uz tak jen na chvili

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru