Tantum Verde v těhotenství, máte zkušenost?

blessedmary
17. dub 2013

Dobrý den, dnes jsem byla u své obvodní lékařky, protože mě šíleně bolelo v krku a ráno jsem měla mírně zvýšenou teplotu. Ta mi ale řekla, že spíš než že bych měla angínu mám plnou pusu a krk aftů. Předepsala mi Tantum verde na kloktání, kde je v letáčku napsané, že smí používat jen po dohodě s lékařem. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Tvrdila mi, že to miminku nijak ublížit nemůžu, ale je to moje první těhotenství, takže mám strach brát jakékoliv léky.. ☹

lv
17. dub 2013

@blessedmary takže to je po dohodě s lékařem..no já jsem ho doslata druhý den po porodu, při kojení taky..jinak běžné a neškodné jsou pastilky Septisan.

kajalka
17. dub 2013

@blessedmary Mně moje gyndr. řekla, že můžu brát všechno, co je volně prodejný, ale s mírou a rozumem.

ange_de_la_morte
17. dub 2013

já bych se toho nebála , když to bude s mírou 🙂

blessedmary
autor
18. dub 2013

akorát že nevím, jestli to paní doktorka odhadla moc dobře, protože večer jsem do toho dostala i teplotu 😒 je mi divné, že bych to měla jen z aftů. Ale jinak děkuju, zatím kloktám, snad to pomůže...jestli se to zhorší naklušeme znova.

denousek
9. únor 2016

ahoj...myslíte že mi ublíží tantum verde jeden na noc?včera jsem měla a ulevilo se mi jinak šplíchám bioparox ale po tantumu se mi večer ulevilo jen by ho těhule neměly... tak snad jeden denne neublíží co myslíte?

hojda
9. únor 2016

@denousek Na stránkách dr. maxe je příručka, jaké léky mohou kdy těhotné.

denousek
9. únor 2016

@hojda no to joo mám i jiné ale proste to jsou všechno bonbony a jen po tantumu se mi ulevilo i když mi v lekarne něco prodaji tak mi nic většinou nepomuze proto se ptám přímo na ten tantum

margot_ka
9. únor 2016

Tehu by se nemelo,ale vzdy fungovaly nejlip,takze kdyz se mi onehda zacal rozjizdet zanet,tak jsem jednu pastilku vycucala a byl klid. Az takova traga to nebude 😉

denousek
9. únor 2016

@hojda nevite kde to je nemohu to najit

denousek
9. únor 2016

@margot_ka já už včera jednu měla 😒 a prave bych si ji zase vzala na noc...

hojda
9. únor 2016

@denousek Bylo to tam někde dole, něco jako příručka, ale možná už to tam nemají.

denousek
9. únor 2016

no asi nee.... ale v letau je ze po porade s lekarem není primo napsano že se nesmí....nesmí ho kojici ta ještě si jeden večer vezmu ...

hojda
9. únor 2016

@denousek Měla jsem I tištěnou z dr. maxe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru