Těhotenská cukrovka, co mám jíst, ať nehubnu?

pavlinkaaaaa
7. srp 2013

Holky já to nechápe před tím než mi zjistily těhotenskou cukrovku měla jsem 69,2kg pak jsem začla držet dietu, 1 chleba ráno s šunkou, v 10h jablko, oběd malý, svačina opět 1 chleba se sýrem nebo šunkou se zeleninou a na večeři 1 chleba zeleninu a dietní párek. Na druhou večeři hrnek mléka, cukr na glukoměru mi vycházel perfektně ale trpěla jsem hladem a váha i šla dolu během pár dní ne 66,8kg. Dnes jsem si řekla že budu jíst přesně podle jídelníčku co mi dala lékařka a ráno si dala 2 chleby s šunkou tedy 80g chleba jak je to tam napsané a šup cukr 8,1. Od devíti se prý už zvažuje inzulín, nechápu to nemá se trpět hlady a nemá se hubnout tak co mám jist at nehubnu a at nemám vysoký cukr ☹ budu tedy jíst jako na začátku ale co dělat at nehubnu???

berenika39
7. srp 2013

ahoj, koukni sem
http://www.tehotenskacukrovka.cz/ukazky-z-jidel...
je to tam dobře popsané. strašně moc záleží na každém, co nezvýší glykemii jedné, může zvýšit tobě. chce to zkoušet, co ti sedí. Hladem trpět nemusíš, to není dobré, ale neplechu dělají třeba i mléčné výrobky - sýry, a uzeniny je peklo, není tam z masa skoro nic. Rozděl si jídlo na hodně malých porcí, po dvou hodinách třeba, at nemáš hlad. ta hladina se musí udržovat jakoby stejná, špatně jsou výkyvy nahoru dolů. A i když váha klesne, miminku to nevadí, ono si vezme, co potřebuje, nemělo být samozřejmě nějaké drastické ubývání, ale dvě tři kila jsou ok. Nakonec jídelníček, který se při těhu cukrovce doporučuje, je zdravý. Pozor na ovoce.
držím palce, taky jsem si to "užila" a za pár týdnů se s tím naučila pracovat. Fajn je domácí glukometr a zkoušet, které jídlo ti sedí a podle toho se zařídit.

pavlinkaaaaa
autor
7. srp 2013

@berenika39 Ahojky děkuju moc, něco z toho jsem jsem si už četla. Snad to nějak zvládnu a děkuju za podporu 🙂

datela
7. srp 2013

@pavlinkaaaaa Ahojky,já jsem taky hubla a nešlo to ovlivnit.ALe je dobré si zjistit,které jídlo cukr rapidně nezvedne.U mě dělaly neplechu brambory,kukuřice,ovoce,smažené,tučné,bílé pečivo.Ale třeba rýže jsem mohla hodně a v pohodě.Potom cukr neobsahuje maso,ryby,vejce,takže můžeš taky větší porce a přílohu si navážit.Ono ta cukrovka je zrádná v tom,že čím vyšší týden,tím se zhoršuje :-/.Potom jsem jedla neomezeně salátové okurky,zelené papriky,rajčata,salát hlávkový,kedlubna,brokolice,cuketa,avokádo a taky v pohodě.Mléčné výrobky byl problém.To mi tu hladinu zvedlo a drželo třeba i dvě hodiny.Ten hlad je na začátku,ale pak si tělo zvykne,že máš menší porce a za 2 týdny ti to příjde normální.Chutě jsem zaháněla odváženým množstvím ořechů a nebo kvalitní čokoládou s vysokým podílem kakaa.75% a výše.Dělají i bez cukru.Dala jsem si 1-2 čtverečky denně.Ještě nějaké informace pohledám a klidně napíšu do IP,pokud budeš mít zájem.Přeju pěkný sluníčkový den

pavlinkaaaaa
autor
7. srp 2013

@datela Ahojky jasně to by jsi byla moc hodná 🙂 jaké oříšky máš na mysli? Děkuji moc!!!!!

marrei
7. srp 2013

Mě nejvíc zvedal glykémii právě chleba, vyměnila jsem za knäckebroty (pravé žitné!!!) a po nich pohoda, mohla jsem sníst, kolik jsem chtěla... ale zhubla jsem taky, za celé těhu jsem nabrala 5 kg 😅 A Dr. mi taky vyhrožovala, že už nesmím hubnout, jinak mi zvýší jídlo a nasadí inzulín.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru