Těhotenská cukrovka, jak se vám držela hladina glykemie?

lakukacka
4. zář 2012

Ahoj,
chtěla jsem se jen zeptat, těch co mají těhotenskou cukrovku (a nemusí si píchat inzulín), jak se vám držela hladina glykemie?
Přišli mi na těhotenskou cukrovku, byla mi doporučena dieta a měření hodnot hodinu po jídle.
Ovšem, dietu moc nedodržuji. To víte, chuťě jsou chutě. Nebo když jedeme na víkend pryč, nedá se jíst tak uplně podle diety.
Vždy vám vycházely hodnoty do 5,5 na lačno a do 7,3 hodinu po jídle? Nebo když to občas usteřelí, nezboří se svět? (zatím nebyla glykemie nikdy ani 10,0)
Díky

llluckaaa
4. zář 2012

Ahoj, já jsem dietu až na pár vyjímek dodržovala a několikrát jsem hodnoty glykémie po jídle převýšila.
Svět se určitě nezboří, ale záleží na tobě, jestli chceš kvůli chutím riskovat zdravotní problémy svoje a hlavně miminka. Nikdo ti žádnou záruku, že rozkolísaná glykémie nezpůsobí komplikace, dát nemůže.

werumka
4. zář 2012

Tak záleží, co chceš slyšet 😀 Ale vždycky Ti každý řekne, že nejlepší je, aby se to drželo v hranicích normy. Druhá strana věci je ta, že každému hodnoty občas vystřelí. Nejčastěji mezi 30.-34. týdnem těhotenství, kdy hormony placenty pracují nejvíc. To, jakým způsobem to ale vadí, či nevadí, se vždycky ukáže na tom, jak přibírá dítě, zda mu na ultrazvuku prosakují tkáně, zda rychle nestárne placenta. To Ti dopředu nikdo nepoví. Ale pokud tyto parametry lékaři sledují (což by těhotným diabetičkám dělat měli), tak se není čeho obávat. Z hlediska dítěte ty tři měsíce těhotenské cukrovky nikdy nejsou takový průšvih, jako by to mohlo být v důsledku pro Tebe. Protože špatnou kompenzací si člověk vždycky koleduje víc o to, že bude mít diabetes i po porodu.

oli26
4. zář 2012

Já to dodrzovala, protože někdy to vylitlo i po normálním jídle. Občasna zvýšena glykemie sice nevadí ale nemeris se porad tak nevis, kdy ti zrovna vylitne. Já bych to nepokousela, přeci jen nejde o tvoje zdravi, ale o toho drobecka v brisku 😉 Navíc pred porodem se cukrovka zlepšuje a uz projde témeř vse, me tak týden pred porodem zmizela uplne a ted uz je dle hodnot také pryč, takže mimo se brzy přihlásí 🙂 Za me tedy vydržet.

berenika39
4. zář 2012

Taky jsem to hlídala tak, aby hodnota glykemie nekolísala moc, protože právě ty prudké výkyvy nejsou ok. Na výletě o víkendech se dá vzít jídlo do krabiček, přenosnou chladničku do auta a je to. A rozumně se dá najíst dneska skoro všude, tahle výmluva moc nefunguje. nehledej, jak to jde obejít, ale jak to udělat, aby to bylo ok. držm palce, at ti cukrovka nedělá problémy, nic to není, jen trocha přemýšlení u stravování🙂.

pinonka3
23. říj 2012

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste si některá měřila glykémii doma a jakým přístrojem. Měly jste srovnání , jak je přístroj přesný? Mám totiž doma dva...x-meter arkray a one touch ultra a každý mi ukazuje hodnotu jinou...a to o dost. Tak jsme z toho taková zmatená. Na profil jdu až příští týden, to si to zkusím psát a pak podle výsledků uvidím...

elnika
2. srp 2014

Holky prosim nevite jak je mozne nebo cim to je,ze mam na lacno dneska 5,7.Je to vecerni veceri nebo pozdnim merenim?

jija
2. srp 2014

Dieta se da drzet i na vyletech, je to pitomost ze neda. Jinak ja bych treba doporucila sledovat ktera jidla jak zvysuji glykemii, ja treba musela omezit pecivo a dat si k veceri jenom jeden rohlik misto dvou a treba zavest pozdejsi veceri, protoze jinak jsem mela rano glykemii 3.

nataliehanikyrova
17. zář 2019

@jija a glykemie 3 je špatná? Jakoze už je moc nízká? Já mám vždycky nalacno 4,1 max 4,2 .. prozatím tedy jsem v 26 tydnu

jija
17. zář 2019

@nataliehanikyrova jako je to už dost nízké, každý to má jinak chce to ba sobě vypozorovat, mě se při 3 klepaly ruce. 4,1-4,2 na lačno ještě jde, normál je 5 tak to není tak daleko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru