Těhotenská cukrovka, potřebuji poradit s jídelníčkem

pavlinkaaaaa
4. srp 2013

Holky prosím mám cukrovku před vypitím té sladké vody 5,33 a po dvou hodinách 8,75 lékařka má bohužel dovolenou a jelikož se o malé bojím začla jsem držet dietu jim 6x denně, vysadila jsem cukr a dole mám za 3dny asi 1,5kg. Jim po dvou hodinách, jelikož jsem na invalidním duchodě vstávám až v kolem 7h tak snídám v 8h. Ráno si dám chleba se šunkou nebo vajíčko na měkko a čaj na svačinu jablko a pak oběd vařené maso a brambory se zeleninou at se vlezu do 200g, maso nevážím. Pak na svačinu pomeranč( dnes si chci dát 2dcl mléka a chleba se sýrem, k večeři jeden dietní patek, zeleninu a jeden krajíček chleba nebo (těstovinovy salát a ktery si taky navážím aby neměl víc než 150g a maso) . a na druhou večeři pak kousek chleba (asi pul krajíčka chleba) se šunkou. Svačinu mám poslední v 6h a pak trpím hlady myslíte že si pak mužu dát ještě kolem 8h zeleninu? taky bych chtěla vědět váš názor dělám vše dobře že už mám během tří dnu dole 1,5kg? Moc děkuji za odpověd s budu rada zda by jste mi napsaly jaký jídelníček máte asi vy předem mockrát děkuji

rebelie
4. srp 2013

@pavlinkaaaaa Změnu váhy po 3 dnech bych nebrala až tak vážně, může to být jen nějaký výkyv, zadržení vody, nebo tak něco... ideál je vážit vždy za stejných podmínek (např. po vyčůrání, před snídaní, ve spodním prádle), jednou týdně... A hlad bys mít neměla. Ale co a jak, ti poradí lékař. Ne tvoje gynekoložka, ale na diabetologii. Každopádně si myslím, že pokud budeš jíst zdravě, pestře a nebudeš jíst moc sacharidů, tak se nemusíš bát... ono je to taky dost individuální, co se pamatuju od holek z termínovky, tak jedné strašně zvedaly glykémii brambory, jiná mohla brambory v pohodě... Pokud se nepletu, tak dobrým zdrojem informací byly tyto stránky http://www.tehotenskacukrovka.cz/, ale ty už jsi asi navštívila... A možná bych byla opatrnější s tím ovocem na svačiny a raděj to vždy doplnila nějakými bílkovinami (když si dáš k cukrům = jablko, kousek bílkovny = jogurt, plátek sýra, zbrzdíš tím to, jak rychle poroste glykémie). Každopádně nejde o to jíst málo (!), ale přijímat přiměřené množství sacharidů a tento příjem mít v průběhu dne pravidelně rozložený...

rebelie
4. srp 2013

A ještě kopíruju z toho webu:
Druhá večeře:
= malá svačinka před spaním a obsahu max. 30 g sacharidů
- může to být mléko či jiný neslazený mléčný výrobek a kousek pečiva či plátek knackebrodu
- méně vhodné je ovoce, zcela nevhodné je samotné ovoce (nesplní účel druhé večeře)

adrianka1712
4. srp 2013

@pavlinkaaaaa Ja si myslim, ze ten tvoj jedalnicek je v poriadku, teda ak nevyskakuju po hodine velke hodnoty. Kazdemu sadne nieco ine, mna napriklad vyskocia hodnoty aj na 10 ked si dam sunku. Na druhu veceru sa mi osvedcilo jablko, ked si dam len krajec chleba, tak rano mam v moci ketony, a to miminku tiez skodi. V mojom pripade je to tak, ze ked sa chystam behat po meste alebo robit namahavejsiu robotu, mozem zjest naozaj cokolvek a hodnoty po hodine mam okolo 5,6. ale ked lezim doma pred telkou, aj nesladeny mi vie vycarovat 8,2 ☹ netreba sa tym asi nejako moc stresovat, kazdy glukomer meria inak a je to len informativne. Skusala si si pichnut dvojite meranie? najskor skus z jedneho prstu a hned na to z ineho, a uvidis, ake rozlicne tie hodnoty budu. a aj stres vraj zvysuje glykemiu.. V piatok som bola na CTG a malicka sa nehybala, tak ma doktorka poslala do bufetu, dat si nieco velmi velmi sladke. vie, ze mam cukrovku, tak keby to bolo az take vazne s tou tehot. cukrovkou, asi by mi nieco take nepovedala...samozrejme, dietu treba dodrziavat, ale klud, ziadne stresy 🙂

adrianka1712
4. srp 2013

nesladeny...caj..som mala na mysli 🙂

rebelie
4. srp 2013

@adrianka1712 Ona pavlinkaaa asi nemá doma glukometr, když jí zatím vyšel jen pozitivní OGGT test a ještě nebyla u doktorky... Jestli jsem to pochopila dobře, tak má jen výsledky z laborky, ale ještě nebyla o dr, dietu si nasadila sama.

rebelie
4. srp 2013

@pavlinkaaaaa Ještě jednou k té dietě http://www.tehotenskacukrovka.cz/dieta Dole je i zmínka o hubnutí.

adrianka1712
4. srp 2013

@rebelie Aha, to mi asi uniklo 🙂

speedygon
4. srp 2013

@pavlinkaaaaa po takovémto výsledku Tě dr pošle na diabetologii, kde Ti poradí a možná dostaneš domů i potřebné "náčiní", aby sis cukr hlídala sama...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru