Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

barbarkaaa
10. kvě 2015

@hakalinka jojo zmizla, i když jednou jsme s přeměřila dvě hodny po jídle a nic moc teda. Ale je fakt že porád nějke něco zobu, piju. Pokud bych to nechala na 5 jidel denně tak se ted nenajím. A hlavně je pak hladový mlíko asi, prtože pak má pořád kači hlad. Já kolikrát zjistím, že když je dosednu, že se nasnídám, že už má být pomalu oběd.

macinek
11. kvě 2015

@aanicka Snad už ti bude líp, ono je to těžký se v tomhle stavu stravovat ☹ , mě od včerejška pro změnu bolí v krku v kombinaci s pylovou alergií a tím že mě půlku noci bolelo břicho fakt super 😒 , dneska naštěstí nemusím nic a nikam, takže se budu prolívat čajem a odpočívat

@barbarkaaa Mě říkala doktorka že může trvat až půl roku než se ten cukr po porodu ustálí, tělo se potřebuje dát dokupy komplet a starání se o novorozeně a ještě další děti to je taky značně náročné 😀

jajinka25
11. kvě 2015

chjo holky lačné měření většinou 5.4 i dnes 😒 a po snídani dnes 9.9 to číslo jsem ještě neviděla 😕 a to jsem snídala rajče chleb s pomazánkou tvarohovou a bylinkovy čaj 😖

evcann
11. kvě 2015

@jajinka25 tak to jsi jak ja, rano nalacno 5,4 a snidane stejna jako jindy a najednou dnes 9

jajinka25
11. kvě 2015

@evcann jsem zvedava po obede :-/ taky to snídám normálně nechápu chtěla jsem zkusit nový test ale asi by to bylo stejny tak jsem to nechala 😖

evcann
11. kvě 2015

@jajinka25 no ja se taky divila, ale myslim, ze novy test by nepomohl, ja to taky nechapu, nekdy si dam fakt neco po cem by mi to melo vylitnout a nic, mam krasny hodnoty a pak temer nic neskodneho a tohle, taky jsem zvedava na obed

macinek
12. kvě 2015

Holky asi nějaká špatná konstalace či co, já dneska teda nalačno 4,9 a po snídani 8,8 ale přisuzuju to dvou špatným nocím a docela hnusnému bolení v krku, včera ani dneska mi není zrovna nejlíp 😒 , zkusím testovat po obědu, to bude myslím v pohodě

jajinka25
12. kvě 2015

@evcann jinak včera jsem měla po obědě 6.7 a po večeři 6.4 jestli to nebylo po snídani fakt proužkem :-/ nebo rajcetem bylo docela sladké testovat budu zas zítra 😉 a jak jsi dopadla ty???
@macinek taky nechápu proč to po snídani včera vylitlo:-/ a to jsem fakt nehresila ☹

macinek
12. kvě 2015

@jajinka25 Mě hodnoty u snídaně zvedá právě zelenina, tu už k snídani nejím a rajče je prevít 😀 , zkoušela jsem měřit teď po 15 minutách a už to bylo 8,0. U mě to bude tím nevyspáním a nachlazením 😒

jajinka25
12. kvě 2015

@macinek tak nohy hore a odpočívej 😵

a.n.d.y
12. kvě 2015

@jajinka25 rajčata jsou zrádná 🙂 Já je od zjištění cukrovky měla dvakrát. Pak už jsem je raději ani nejedla 🙂

@macinek to budeš mít tím nachlazením a špatnou nocí 😖 Já dneska taky nespala nejlépe a i když nemám zas tak příšerné hodnoty, tak jsou prostě oproti jiným dnům vyšší.

macinek
12. kvě 2015

@jajinka25 Odpočívám 😉 , mám tu paní na úklid dneska umývá okna 😀

@a.n.d.y Bylo mi už před snídaní jasné, že to bolení v krku to ovlivní, měřila jsem v pátek včetně capucina a úplně v pohodě 🙂

mimar
12. kvě 2015

ahojky včera jsem měla měřící den a hodnoty lačná 4,3, po snidani 5,7 po obědě 5,4 a po večeři 6,7. to je dobré nebo ne?

jajinka25
12. kvě 2015

@mimar super 😉 a moc nemachruj 😵 takové hodnoty nemám ani zdaleka

macinek
12. kvě 2015

@mimar To jsou super hodnoty 😵 , teda takovou hodnotu po snídani bych taky brala 😀

evcann
12. kvě 2015

@jajinka25 jako ja se drzim okolo 5 coz jako parada, ale dnes jsem nestihla obed tak jsem si dala jen chleba s trochou pastiky a je teda fakt, ze kafe late no a najednou 16,9. Docela mazec :/

jajinka25
12. kvě 2015

@evcann mmm late bych si taky dala 😉 ale asi bych ho musela mít v den kdy nemerim 🙂 aby to nevyskocilo

macinek
12. kvě 2015

Mě kafe vychází dobře, minulý týden jsem si zkusila dát domácí capucino k snídani + chleba s taveňákem a 7,3, máme doma presovar takže denně mám minimálně jedno kafe - cca 2dcl našlehaného mlíko + presso do toho 🙂 , takže takové střední latté to je

macinek
12. kvě 2015

A kafe si teda dávám v rámci svačiny. Tak po obědě už v pohodě 6,9, asi teď v rámci nemoci najedu na dělenou snídani a pak se uvidí

hakalinka
12. kvě 2015

Holky, mně to taky teď pořád leze přes 7. Jako přes 7.8 ne, i do 7,5 se vejdu, ale i tak mě to štve. Ale je fakt, že si za to můžu sama, protože občas už dám nějakou menší sušenčičku, nevážím a tak...

mimar
12. kvě 2015

když mám 7,5 a dále tak mě to štve také a jsem z toho nervozní a bojím se že za to dostanu že to nedodržuji.
Jinak občas si dám třeba můsli tyčinku odpoledne ale pak si říkám že jsem blbá ale když se po večeři změřím tak mi to vyjde krásně tak nevím zda dělám dobře.

macinek
12. kvě 2015

Já to teda neřeším, limit je do 7,8, nejde o to mít co nejmíň, ale vlézt se do limitu a nehladovět 🙂

hakalinka
12. kvě 2015

@macinek Pravdu díš 🙂) 🙂

aanicka
12. kvě 2015

Holky, jaký je limit pro ten dlouhý cukr? Kdyby mi ho zítra měřili, tak ať vím. Díky.
Jinak vám pak zase budu psát, jakou mám super dietní stravu v porodnici, jo 😀?

macinek
13. kvě 2015

@aanicka limit je do 42.

Tak bolení v krku začíná být lepší, ale pro změnu začínám kašlat 😠 , v noci jsem musela na záchod a pak jsem nemohla usnout, do toho kašel a bolest při polykání, fakt výživná noc zase 😝 , dneska naštěstí manžel odjížděl později, tak odvezl syna do školky a zajel mi do lékárny. Teda díky bohu za stevii a březový sirup, jinak nevím jak bych ty čaje pila 😅

vera1410
13. kvě 2015

Ahoj, dnes jsem byla na druhé kontrole. Vzali mi krev z prstu a hodnota vyšla 3,8 a dlouhodobý cukr 31. Což je pěkný ne? Doma jsem si naměřila, před tím než jsem šla, 4,5. Tak já nevím jestli mám špatný glukometr... Jinak ostatní hodnoty mám jakž takž v normě, občas mi to vyhoupne přes 8, jednou i po housce 9,4, ale převážně mi to vychází dobře. Jo a ještě něco, včera navečer jsem si dala dva řádky čokolády milky 😅 . Poprvé. Neodolala jsem prostě a přesto dobrý. Tak nevím co si mám myslet....

aanicka
13. kvě 2015

@macinek tak dlouhý cukr mi prý brát nebudou, zase jen ten glyk. profil po jídle
@vera1410 ono už ti to mohlo klesnout, když jsi se měřila doma a pak až tam, už rozdíl 15 min. je myslím dost znatelný

Já si teda dneska vzala glukoměr sebou a jsem zvědavá jak se to bude lišit. Lačná mi na mým vyšla 4,9 a k snídani samozřejmně bílá veka + ovocný jogurt (slazený fruktozou a sorbitolem)!!!! - pak jsem si měřila po hodině a 9,1!!! a za 15 min. 7,4 - sestra mě měřila asi po 65-70 minutách (takže někde mezi tím), tak doufám, že se vlezu a nebudou to řešit. Ale sníst jsme to musela, když byl hlad 😠 .

@macinek jo a mě v lékárně na krk dala vincentu - nápoj nebo pastilky a na kašel a odhlenění Stopkašel Dr. Weiss, je to teda oboje s um. sladidlem, ale prý když se to bere max týden, tak je to lepší než nemocná mamina. A ten Stopkašel mi přišel fakt účinný, samá bylinka a na to já věřím 😉

macinek
13. kvě 2015

@aanicka Pro Stopkašel jsem manžela poslala 😀 , studovala jsem to včera tady co se může a ještě bioparox na to bolení v krku, vincentkové pastilky máme doma, ale jsou fakt hnusné, ještě jsem měla doma septisan, ale ten mi moc nepomohl, chtěla jsem něco silnějšího, protože noční kombinace kdy polykání bolí a do toho se chce člověku kašlat je fakt nic moc ☹ . Ježíš to jsou zase snídaně 🙄 😠 , je vidět jak je to sacharidově naprd když to tak vyletělo a tak rychle kleslo, co mají sakra pořád s tou vekou, plná cukrů a prd zasytí

@vera1410 Výsledky super, já jdu příští týden na měření z prstu, tak si taky porovnat rozdíl mezi mým glukometrem a jejich.

macinek
13. kvě 2015

Já dneska po dělené snídani 6,7, nalačno jsem teda neměřila, po té dnešní noci jsem ráda že jsem ráda, ještěže břicho už mě aspoň nebolí

aanicka
13. kvě 2015

@macinek jo, ty vincentky jsou fakt hnus. Tak snad už bude líp. Já když přišla do lékárny, že jsem těhu a mám cukrovku, tak se paní lékárnice trochu opotila, než něco vymyslela 😀 . No, už si říkám, že si fakt vezmu svoje jídlo. Už jsme si teda vzala sebou aspoň jablko, že až bude zase odpoledne veka s podmáslím, tak to fakt nedám a dám si radši to jablko. Jinak oběd dobrý - rýže a vepřové na celeru. A normální těhulky mají ještě jako dezer celerovo-mrkvovou tyčinku 😀 , zní to teda chutně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru