Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

macinek
1. čer 2015

Tak teda dneska snídaně nic moc, ovesná kaše mi předtím v pohodě prošla a dneska jsem měla stejné množství vloček a mlíko, ale neuvařené a hodnota 8,6 😕 , tak zítra zkusím zase chleba pro změnu 😀

hakalinka
1. čer 2015

@macinek To byste měli fajn, snad by si na ni malý zvyknul. Určitě by se ti to hodilo potom s miminkem.
Já jsem taky zvědavá, jak to bude s dětmi. Ted byly na víkend pryč, tak jsem si říkala, že by to bylo fajn porodit. Babičku máme sice v pohotovosti, ale musí dojet cca 50 km. Tak třeba porodím doma, no... 😉

Cukrovka mě už netrápí. Co já jsem se pro to natrápila ze začátku a úplně mě to kazilo radost z těhotenství! Jsem ráda, že jsem ji měla mírnější, ale i kdyby ne, trápení kvůli tomu fakt nestojí zato. Jsem moc ráda za tuhle diskuzi - moc mě pomohlo a pomáhá sdílet to tu s vámi. Říkám si, že pro to zdravé mimčo děláme maximum. A asi se nemá cenu trápit se pro občas ujetou hodnotu. Podle mě i kdejaká těhule bez cukrovky, když se něčím napere má cukr někdy zvýšený, třeba jen krátkodobě. I když to neodhalilo ogtt. My to hlídáme, co to jde. Tak myslím, že budou miminka v pořádku. Pokud budou mít třeba jen poporodní hypoglykemii, zas to není takový problém - tu mají leckdy i miminka maminek bez cukrovky.

a.n.d.y
1. čer 2015

@hakalinka
@macinek
holky, já měla předevčírem tolik energie 😀 A včera docela taky, tak jsem to hned využila a pořádně gruntovala. No a kromě tvrdnutí břicha, hl. zátky, se nic neděje 😀 Jinak mě glukometr vážně chybět nebude. To už bych si radši píchala inzulín, ten totiž většinou nebolí, ale glukometr nesnáším 😀
@macinek držím palce, aby to hlídání klaplo! Jinak oba s manželem máme taky tušení, že to na mě přijde někdy v noci. Kéž by zrovna neměl noční 🙂

macinek
1. čer 2015

@hakalinka No samozřejmě by jsme slečnu pozvali na seznamovací návštěvu, ale syn většinou problém nemá, on se poslední půlrok dost osamostatnil a komunikace s cizíma lidma mu nevadí a když bude mít neštovice tak nám stejně nic moc jiného nezbyde. Slečna dělala aupair v Irsku a hlídá děti, takže zkušenosti mít bude. Hlavně potřebuju aby někdo dorazil na hlídání brzo.

No já hodnoty už taky moc neřeším, přece jenom už jsme ve finále a pokud hodnota občas vyletí tak se nic neděje 🙂

macinek
1. čer 2015

@a.n.d.y No u nás je to problematické i přes den, syn je sice ve školce, ale zase manžel dojíždí do kanceláře až za Přerov a my bydlíme jižně od Brna, takže cesta mu trvá minimálně hodinu pokud je dálníce v pohodě, což s opravama co se dělají je to spíš zázrak, spíš to trvá 1,5 - 2 hodiny 😒

a.n.d.y
1. čer 2015

@macinek panejo, tak to byste měli lepší opravdu v noci 🙂 Ten můj pracuje jen 15minut autem od domu, což je úplně v pohodě. Do porodnice to máme cca 30minut, když není teda dopravní špička. Když jsem četla ráno u nás v červnovkách, že to jeden pár stihnul akorát, tak ve mě zatrnulo 😅

macinek
1. čer 2015

@a.n.d.y No pokud mi třeba nebude dobře anebo budou nějaké nepravidelnější bolesti, tak manžel do kanceláře nepojede a bude pracovat z domu a s blížícím se termínem bude víc pracovat z domu. V prvním těhotenství jsem měla od soboty od rána nepravidelné slabé bolesti, které byly celý den a voda mi prdla ve 23:30, takže se dalo celkem poznat že se pomalu něco děje. Když bude nejhůř tak mám auto a odvezu se do porodnice sama a manžel dorazí přímo tam anebo si zavolám sanitku 😀

a.n.d.y
1. čer 2015

@macinek ty by ses fakt odvezla sama? 😀 To jsi dobrá! Já mám velkou výhodu tu, že půlka rodiny bydlí poblíž, takže kdyby náááááááhodou nemohl manžel, tak mě odveze kdokoliv jiný 🙂 A třeba bude ten tvůj zrovna taky doma 😉

macinek
1. čer 2015

@a.n.d.y No tak u prvního porodu jsem vyrazili hned po prasknutí vody a to jsem ještě žádné kontrakce neměla, ty začaly až v porodnici během monitoru na příjmu. No uvidíme jak to dopadne 😀

hakalinka
1. čer 2015

Tak 6,3 po polívce se spoustou nudlí, knedlíčků a mrkve a větší palačince potřené agávovým sirupem. No, hodnoty klesají - porod se blíží 😀

macinek
1. čer 2015

@hakalinka Super hodnoty, já jsem akorát dojedla tak jsem zvědavá za hodinu 🙂

macinek
1. čer 2015

Tak já po obědě 6,0 - měla jsem zeleninový salát s tuňákem a balkánským sýrem a k tomu chleba 🙂 , takže akorát ta snídaně mi nesedla, no odpoledne asi zajde se synem na točenou zmrzlinu když má ten svátek 😀 😎

hakalinka
1. čer 2015

Taky pěkné. 😉

macinek
1. čer 2015

Super máme hlídačku, slečna bydlí ve vesnici 7km od nás, s hlídám v noci nemá problém a neštovice taky měla 😀 , tenhle týden se asi potkáme aby jsme si domluvili detaily a aby se seznámila se synem 😵 , do toho jsme se dneska potkala se sousedkou a taky by nebyl problém s hlídáním, když by bylo potřeba 🙂 , no hned jsem klidnější 🙂

aanicka
1. čer 2015

@macinek prosím tě, ty si říkala, že ten Bioparox se v těhu může? Malá má angínu a mě škrábe v krku jako čert. Brali jí stěry a já na ně mám jít zítra - zatím je bez ATB, výsledky až v pátek 😠 jestli to náhodou není streptokok. A super, že máte hlídání, to si člověk neuvědomuje, co je s tím problémů. To je jediná výhoda tý mojí sekce, že budu přesně vědět kdy a malou odvezeme k babičce až pojedeme na příjem.

macinek
1. čer 2015

@aanicka Jj může se v těhotenství 😉 anebo jsem kloktala vodu s pár kapkama tea tree oleje, to taky pomáhá. Mě konečně po 3 týdnech nebolí v krku, už jsem myslela že se toho fakt nezbavím.

walina29
1. čer 2015

Ahoj holky,chtela bych se zeptat čekam druhe miminko.u prvniho jsem mela cukrovku na diete.zrovna minuly tyden jsem byla na zatezovem testu ve 23 tt a vysledky vysly dobre cukrovka neni sice hodnoty kousek od limitu ale nepreshujou.zajima me zda nektera z vas taky mela v prvnim a v druhem tehu ne a zda jste byla jeste jednou na test zatezovy
.k dr.jdu tento tyden jsem zvedava co mi rekne.

macinek
2. čer 2015

@walina29 Já jsem v první těhotenství cukrovku měla a v druhé jsem se jí nevyhla, ale bylo to o fous, nalačno mi vyšlo 5,16, od té doby jsem nalačno neměla víc jak 4,7 😠 . Záleží na doktorovi, ale podle mě by jsi znovu na test nemusela 😉

macinek
2. čer 2015

Dneska jsem si k snídani dala chleba se šunkou a hodnota 5,8 🙂 , včera k večeři pizza a hodnota 7,4 🙂 . Ráno jsem jela nakoupit a zrovna měli ve slevě borůvky a mango a ještě jsem vzala meloun, už se těším na svačinu 🙂

xalla
2. čer 2015

@macinek Borůvky jsou super, sráží cukr v krvi a fakt to funguje 😉 Já si dělám puding s borůvkama a piškotama je to ňamka a prochází to ok 🙂 🙂

Já jsem dneska k snídani měla chleba, máslo a dva plátky goudy a hodnota 6,1 to je taky v poho 😉

aanicka
2. čer 2015

@xalla to ti fakt projde i puding s piškotama 😲 , na ten já mám šílenou chuť.
@macinek tak ten teatree olej zkusím, ten Bioparox zatím nezabírá. To zase nic nepřiberu. Za poslední trim. vůbec nepřibírám a spíš hubnu. Už na posledních dvou kontrolách se do gyn. moc nelíbilo 😖 . Pořád koukám, jestli tady ještě jsi 😉 .

macinek
2. čer 2015

@aanicka Tea tree olej zkus, mě to fakt pomáhá, ideálně si to kápnu do teplé nebo vlažné vody a kloktám, pak jsem kloktala i vincentku. Já tu doufám ještě aspoň týden budu 😀 , nějak se mi ještě nechce rodit 😀 , dneska měl syn akci v rámci školky ke dni dětí, odpoledne jsem i v tom vedru dala pěšky skoro 4 km úplně v pohodě až se sama divím, v prvním těhotenství jsem ty delší procházky už nedávala.

xalla
2. čer 2015

@aanicka Jojo projde samo že ho nesladim, dam do něj piškoty a někdy borůvky a to je pro mně lahoda , když nejim sladký teďka 🙂

hakalinka
3. čer 2015

Taky je dobrý na slazení agávový sirup nebo kokosový cukr. Mají nízký glykemický index. Mě to glykemii nezvedalo. Samozřejmě trochu a s rozumem. Holky tu mají vyzkoušený xylitol na slazení. Já používám stevii - ta nezvedá vůbec.

hakalinka
3. čer 2015

Jo, a na bolení v krku je bezkonkurenční koloidní stříbro - přírodní antibiotikum. My používáme na cokoliv - rozbitá kolena, záněty atd. ...

aanicka
3. čer 2015

@hakalinka to stříbro vůbec neznám, zkusím pohleda. Stevii nedávám, cítím tam pachuť. Xylitol je v poho.
@xalla právě bych se bála těch piškotů, ale asi zkusím, malinko 😉 .

aanicka
3. čer 2015

@macinek no, my teď přicházíme o spoustu akcí, jak už je malá dva týdny nemocná 😠 , snad už se z toho obě vylížeme. Tak jo, ještě týden tě tady budu vyhlížet 😀 .

macinek
4. čer 2015

@aanicka Tak snad už se brzo uzdravíte, je to pěkný opruz být pořád doma 😒 , já jsem teď byla dva dny víc venku a už mě z těch pylů zase trochu škrábe v krku a řepka už odkvetla, ale zase jede ve velkém bez 😒

Jinak včera na kontrole žádná změna za ten týden, CS pořád 4 a plodovky má hodně prý hotový plaváček, odhad váhy 3100g, příští středu první kontrola v porodnici, tak jsem zvědavá co bude.

a.n.d.y
4. čer 2015

tak vám holky řeknu, že sýrový rohlík je hotový zázrak 😀 Na lačno 4,2, po snídani (skoro celé 2 sýr. rohlíky) 3,9 😅

macinek
4. čer 2015

@a.n.d.y No asi do nich zapomněli přidat cukr 😀 anebo se blíží porod 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru