Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

a.n.d.y
4. čer 2015

@macinek to bude asi tím cukrem 😀 Klíště se mě nechce pustit a ani nic nenasvědčuje tomu, že bych měla mít za 6 dnů TP 😅

macinek
4. čer 2015

@a.n.d.y U mě taky nic nenasvědčuje na brzký porod, nějak se těm prckům do toho tepla nechce 😀 , ale já bych ráda ještě aspoň týden vydržela, už se teda konečně pomalu psychicky smiřuju že je to fakt tady 😀

Jinak jsem se včera ptala na gyndě na ty neštovice, tak prý by bylo dobré děti oddělit aby spolu nebyly v kontaktu, no to vím taky 😀 , uvidím jestli je syn dostane tak to budu řešit s naší dětskou doktorkou, jediná varianta je stejně izolace prcka v ložnici

a.n.d.y
4. čer 2015

@macinek a jaká je vlastně inkubační doba? Bylo by fajn, kdyby se mu to projevilo už teď, vyléčil se a ty mohla jít rodit 🙂

macinek
4. čer 2015

@a.n.d.y Inkubační doba je 14-21 dní, ale vzhledem k tomu že neštovice se ve školce točí už víc jak 3 měsíce, tak fakt těžko říct, minulý týden je dostal jeho kamarád se kterým byl v úzkém kontaktu, takže teoreticky je může dostat během týdne anebo později anebo vůbec 😀

a.n.d.y
4. čer 2015

@macinek To je hrozný to čekání, co? A ještě navíc teď, když tě čeká porod. Vůbec vám to nezávidím...

macinek
4. čer 2015

@a.n.d.y Já už to neřeším, prostě jestli to má přijít tak to příjde, před chvílí jsem se domluvila s hlídačkou, v pondělí s ní máme schůzku aby jsem se domluvili co a jak, takže jsem klidná 🙂 a hold pokud bude potřeba tak prcka izolujeme v ložnici

macinek
4. čer 2015

Jsem dneska zkusila otestovat meloun ke svačině, snědla jsem ho skoro 400g a po hodině 4,9 takže pohoda

jitka1974
4. čer 2015

Krásné odpoledne maminky, tak cukrovce jsem se také nevyhnula. 3 denně píchat inzulín a dieta, jen se v tom nějak ztrácím. Jaké jsou vysoké hodnoty? Co vlastně jíst ? Poradíte? Děkuji 🙂

macinek
4. čer 2015

@jitka1974 Tady najdeš většinu odpovědí
http://www.tehotenskacukrovka.cz/

evavanda
4. čer 2015

Byla jsem na testu dnes ráno. První hodnota nalačno byla 5,5, tudíž vyšší než má být. Takže mi ani nedávali pít glukózu a pokud budu mít zítra ráno první odběr nalačno zase nad 5, automaticky "mám cukrovku" a jdu do diabetologické poradny...

hakalinka
4. čer 2015

Holky, není to tak hrozné. první měsíc vás to bude děsně štvát. Pak už budete v pohodě. To se zvládne nebojte.

aanicka
4. čer 2015

Přesně jak píše @hakalinka , taky jsem první měsíc myslela, že to nedám, stresovala se co můžu jíst, co ne, měřila apod. Tak za tři týdny se to ustálí, zvyknete si, tělo taky a je to v poho. Přijdete si na to, čím můžete zahřešit a už se jen budete těšit na dortíček po porodu 😉 .

hakalinka
4. čer 2015

Jinak jsem byla dnes v poradně na monitorech v porodnici. Prý to trochu pokročilo, ale chtělo by to dle dr. nějaké ty kontrakce, aby se to pohnulo více 😀 Takže stále 2 v 1. Ale teď mi zase začal odcházet další kus zátky. No, já to vidím na tento víkend. neděle 7. by se mi líbila 😉 Jinak o vyvoláváni zase nepadlo žádné slovo. Vůbec tu cukrovku neřeší. Příště bych měla přijít v úterý /den mého termínu/ a pak prý na kontrolu 2x týdně. Takže super. Mě už teď taky vše nejspíš prochází. Tedy, vždy když se změřím, tak je to OK. Možná by to chtělo pořádnou dávku cukru, abych to mimčo už vyhnala 😀

misaela86
7. čer 2015

Ahoj holky, prosim vas o radu. Mam tehotenskou cukrovku. Dnes zacinam 28.tyden. Ve stredu jsem byla na diabetilogii. Od čtvrtka merim hodnoty. Po jídle v pohode, ale nalacno mam 5,3.. 5,4.. Jednou jsem mela i 5,6 .. Nevíte cim bych to mohla snížit? Ketony v moci nemam. Myslíte, ze kdyz to tak budu mit dále, tak vyfasuju inzulin na noc pri těchto hodnotách nalacno? Dekuji 🙂

xalla
7. čer 2015

@misaela86 Ahojky, a druhou večeři si dáváš? Někdy je potřeba i třetí večeře 😀 😕

misaela86
7. čer 2015

Davam.. I kdyz uz většinou nemam hlad.. Plátek cel. Chleba treba s trochou gervaise. Vcera napr jen nektarinka. Taky me napadlo.. Jestli proste nesnidam dlouho. Vcera posledni jidlo v devět a dnes snídaně v devět.. V tydnu mam mezi veceri a snidani tak 8-9 hodin

misaela86
7. čer 2015

@xalla treti jo?? 😀

xalla
7. čer 2015

No ovoce mně řekli že večer ne, já si většinou dávala jogurt bílej 🙂 Ale každá to máme jinak ....to co platí pro jednu nemusí platit pro druhou 🙂
Jj třetí prý třeba v noci když půjdeš čůrat, vypít sklenici mlíka :D zkusit to můžeš a uvidíš

78marcela
7. čer 2015

@misaela86 ja to mela taky tak, po jidle jakztakz, rano vyssi. Me ta druha vecere pomohla a to jsem prave jedla bud ovoce nebo zeleninu, zadny chleb. Minuly tyden kontrola ok, jen jednou nalacno bylo 5,3, jinak v pohode.

arien_black
7. čer 2015

holky, tak my už to máme za sebou. 1.6. se nám narodil Davídek plánovaným císařem. Co se týče jídla, tak mi celou dobu v porodnici nechali cukrovkářskou dietu... neslané, nemastné, suché... ale dvakrát jsem měla vajíčko k snídani 😀 to normálně holky neměly. Cukr mi ale nikdo neměřil.

lennus
7. čer 2015

Ráda bych se zeptala, jaká je prosím pravděpodobnost, že budu mít i při druhém těhotenství těhotenskou cukrovku? Díky.

nonnni
7. čer 2015

@lennus to ti nikdo nerekne...ja ji mela, az pri tretim, priznaky zadne...jsou urcite rizikove faktory, jako geneticke zatizeni, vyssi vaha atd, ale plosne aplikovatelne to neni, zaznamenala jsem tu hodne stihlych maminek, ktere nemaji rodinne zatizeni a stejne maji cukrovku.

lennus
7. čer 2015

@nonnni Pro mě to bylo obrovské překvapení u prvního těhotenství. Nikdy jsem nadváhu neměla, jsem tak nějak štíhlá, neb tedy úplně hubená. Vždy jsem sportovala, jedla zdravě. V těhotenství tedy víc prasečinek, to jo. Hrozili mi, že se porod vyvolává, že se nesmí přenášet. Malý z neznámých důvodů spěchal na svět a narodil se o 7 týdnů dříve, takže u druhého to bude zajímavé.
V rodině má jen děda tu stařeckou cukrovku.

Zajímalo by mě, jestli jsou ti právě maminky, které ji měly u prvního a u druhého už ne, ale je mi jasné, že pravděpodobnost je asi vysoká, stejně jako to, že opět předčasně porodím. Kéž by to bylo až tak po 36. týdnu.

nonnni
7. čer 2015

@lennus ja znam akorat pripady, kdy to naopak eskalovalo a co se v prvnim ukocirovalo dietou skoncilo inzulinem, ale sama nevim, zda je to pravidlo.

macinek
7. čer 2015

@lennus
@nonnni Pravděpodobnost je cca 80%, já jsem ji měla v prvním těhotenství v pohodě na dietě, teď u druhého těhotenství se mi nevyla ale jenom o fous, nalačno jsem měla 5,16 jinak ostatní hodnoty v pohodě, akorát v den testu jsem měla nějaký blbý den, od té doby jsem měla nalačno nejvíc 4,7 😠 , bez problémů ji zvládám na dietě a hodnoty mám lepší než v prvním těhotenství.

xalla
7. čer 2015

@arien_black Gratulace a hlavně zdravíčko celé rodince 🙂

xalla
7. čer 2015

Holky já dneska hřešila 😔 dala jsem si MAGNUM po půl hodině hodnota 4,3 a po hodině 4,6 ...necháááápuuuuu 😲 😲 😲 😲

hakalinka
7. čer 2015

No, mě taky sladkosti v pohodě procházely. Magnum jsem teda neměla, ale takový Míša nebo občas nějaká sušenka, trojhránky nebo tak mi s glymčou v podstatě nehnuly. A taky jsem to zkoušela po půl, třičtvrtě, i celé hodině pro jistotu. Za to třeba bramboráky, polenta, brambory - to byl děs a stačilo málo. Píšu záměrně v minulém čase - už chci faaaaakt rodiiit!

hakalinka
7. čer 2015

@arien_black Veliká gratulace! A na tu nemocniční stravu se fakt vyloženě těším 🤐 A jak jsi na tom s cukrem teď. Kontrolovala jsi si to pak?

misaela86
7. čer 2015

@xalla jsem rada, ze se skoro slepá doplazim na misu a jeste do ledničky? 😀 ale zkusim to 🙂) diky holky za rady a tipy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru