Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

elnika
4. srp 2014

@werumka máš to na emailu.

werumka
4. srp 2014

@nonnni Jojo, kedlubna je mrcha. Stejně jako mrkev... Ta má ještě dvojnásobek.

elnika
4. srp 2014

@nonnni to je mazec fakt ☹

elnika
4. srp 2014

tak já mám po hodinu po obědě 7,4 tak já fakt nevím,já snad už nebudu jíst a to jsem toho měla ještě méně.

nonnni
4. srp 2014

@werumka tak nakonec to byla jen pulka kedlubny, ta mrcha je navic pekelne tezka na vahu 🙄

Posvaceno, veceret hodlam nejdele v pet, budu merit...bude zase sranda☹

werumka
4. srp 2014

@elnika To je úplně normální vzestup glykémie po jídle. Nezapomeň, že před jídlem jsi měla 6,5. Pokud to po jídle stouplo o necelou jednotku, je to v pořádku.

elnika
4. srp 2014

@werumka já už myslela,že je to také blbě 🙂

elnika
4. srp 2014

@werumka mám jen obavu aby mi nechtěla nasadit inzulín.

nonnni
4. srp 2014

@elnika kdy mas dalsi kontrolu?

werumka
4. srp 2014

@elnika Není to blbě, pokud už ta výstupní hodnota před jídlem byla vyšší. Proto je potřeba hlídat, aby ty hodnoty před jídlem byly ok, aby to po jídle nestouplo moc.

elnika
4. srp 2014

14.8 ale ted na začátku tohoto týdne mám měřit 6x v jeden den a druhý tyden jen 4krát a proužky jsou skoro fuč,musím si je koupit,aby neměla řeči,že plýtvám.

elnika
4. srp 2014

@werumka no před jídlem byla blbá hodnota

nonnni
4. srp 2014

@werumka
@elnika

jeste me napadlo...nekde jsem cetla, ze se ma vzdy merit (pred a po) ze stejneho prstu, nejlepe i mista, ze i tak s emohou hodnoty lisit/zkreslovat. Je to pravda?

werumka
4. srp 2014

@nonnni Je pravda, že z různých prstů často skáčou různé hodnoty.

elnika
4. srp 2014

@werumka zkoušela jsem a hodnoty mi vychazel pořád stejně.

nonnni
4. srp 2014

@werumka
@elnika

hmm...tak 5,1 pred jidlem...fakt mam ten den nejak totalne debilni s tema hodnotama...doufam, ze zve ctvrtek (dalsi mereni) uz to bude srovnane.

Premyslim, co delam blbe a odpoved nenachazim...takze to necham konovi, merit budu zase za hodinu, dnes uz naposledy...pokud tedy mi to nenameri nejake zazracne hodnoty, ktere me nastvou 🙄

werumka
4. srp 2014

@nonnni 5,1 před jídlem je v pohodě. Není to hodnota po osmihodinovém lačnění, takže na ní není nic špatného. Důležitější je, jak se popere s jídlem.

nonnni
4. srp 2014

@werumka jenze ja obycejne mivala kolem 4,4 - 4,6...takze je to zhorseni☹

werumka
4. srp 2014

@nonnni Pokud by to zhoršení pokračovalo v následujících dnech, tak teprve potom to má vypovídající hodnotu. Často se stane, že když ten den začne blbě, tak se to táhne až do večera.

nonnni
4. srp 2014

@werumka no dnesek je fakt epes..na vsech frontach, nejen glykemicky...tak budu doufat v lepsi zitrky...respektive v lepsi ctvrtek 🙂

werumka
4. srp 2014

@nonnni Jestli máš náročný den, tak se není čemu divit. Stres a únava, to zaručeně glykémii vždycky zvedne.

nonnni
4. srp 2014

@werumka hmmmm...tak zase blbe...8,6...

werumka
4. srp 2014

@nonnni To fakt vypadá na nějaký blbý den celkově. Uvidíš zítra, jdi brzy spát, pokud možno, ať si odpočineš.

nonnni
4. srp 2014

@werumka ja jeste musm pockat na druhou veceri...a pak zalehnu...dam si ji v devet, stejne mam tu glykemii na pest, tak at alespon mam sanci na lepsi zitrek...

Myslis, ze bych tedy mela merit i zitra, nebo to fakt nechat na ten ctvrtek? Prijde mi, ze z toho uz blbnu...

cely vkend jsem makala jak sroub, unavena jsem a blbe spim (ale to ja prakticky porad, takze 5 hodin je uspech, 6 hodin lyxus)...do toho sama lepsi zprava z CSSZ a prace tykajici e materske...se nemohou dohodnout, zda vlastne mam narok, nebo ne...vratily se dcerky z prazdnin...a zacali jsme kopat (tedy instalater zacal kopat 🙂 ) na instalaci zpetne klapky...byli jsme uz dva roky po sobe vyplaveni...no a je toho povicero...takze asi kombinace vseho se odrazi i v tomto...

werumka
4. srp 2014

@nonnni Při tomhle bych se divila, kdybys měla glykémii normální. Při únavě se spouští hormonální mechanismy, které zvedají glykémii. Navíc pokud málo spíš, tak to tělo není prakticky vůbec v úplném útlumu a stále tam funguje ten metabolismus výroby cukrů pro případný energetický výdej. Zítra neměř, nech to na čtvrtek. Ty glykémie nejsou tak špatné, že by musely něco způsobit Tobě nebo miminku. Odpočiň si od toho a ve čtvrtek uvidíš.

nonnni
4. srp 2014

@werumka diky, jsi hodna...necham to byt a uziji si hezky den. Rano jdeme vsichni na 3D UTZ a odpoledne na navstevu....snad bude hezky a holcicky budou moci plavat🙂

nonnni
4. srp 2014

@werumka tak jsem se jeste zmerila po dvou hodinach, pred druhou veceri a mam 6,9..no nic no...jdu spat🙂

nonnni
5. srp 2014

@werumka mno..takze jsem ucinila rozhodnuti, ze po vcerejsim fiasku budu dnes radeji merit a pak misto ctvrtka namerim patek.

Rano lacna 4,9 a po snidani (sklenicka kefiru cca 250ml + 15 piskot) jsem mela hodinu na to 5,4.

Jsem desne klidna (haha.....se permanentne upominam, abych byla klidna 😝 ) , ale mam za sebou skvelou noc spala jsem 7 a pul hodiny bezmala v kuse! Na me maximalni uspech.

Klidne rano, za 2 hodiny jedeme na 3D UTZ, pak si asi skocime na obed...

elnika
5. srp 2014

Ahojky tak ja ranni hodnota 5,5 ma jsem bily jogurt a neslazeny domaci strudl ,takze hodnota nic moc,jsem zvedava po jidle 🙂

elnika
5. srp 2014

Tak fakt super hodina po snidani a mam 8 a to jsem mela presne navazeny chleba a s domaci pastikou ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru