• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

18. ledna 2017 
@werumka no jsem na to ted zvedava. Kez by nebyla:slight_smile:
14. únor 2016 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrk Nemusi :slight_smile:
14. únor 2016 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Takze mi budou test opakovat, skoda, ze to neudělal gynekolog - takhle ženu celkem daleko, snad sebou nesvihnu:slight_smile:
15. únor 2016 ve 12:43  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra To Ti určitě řekli na diabetologii u Apolináře, že máš jít znovu, že? :slight_smile: On gynekolog by to správně dělat neměl. Ten důvod, proč se to dělá v laborce, je ten, že ta krev se musí vyhodnotit do hodiny po odběru. Pak se totiž působením glykolýzy zkreslí výsledky a může dojít k falešný negativitě. Ale pokud vyjde ta lačná zase vysoká, tak to stejně tím skončí a jdeš domů.
15. únor 2016 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka aha, diky:slight_smile: Jj, u gynekologa jsou vysledky z lab az 2. Den. Zitra naklusu apolinar zadanka, pak karlak:slight_smile: třeba to bude OK, hihi:slight_smile:
15. únor 2016 ve 14:44  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka jsem celkem zvedava, od pátku nejim sladké... I kdyz to asi tak jednoduché nebude;)
15. únor 2016 ve 14:49  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra To by bylo fajn překvapení, kdyby to bylo negativní, že? :slight_smile: Ono ale bohužel spíš spadáš do té rizikové skupiny- vyšší věk, zřejmě i nějaké hormonální stimulace, že?
To, že vynecháš sladké, je dobrý začátek. Postupně pak budou přicházet další věci - třeba rozdělení jídel, velikost porcí. Ale je to fakt jen o cviku, za chvíli Ti to ani nepřijde :wink:
15. únor 2016 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka Jj, 38 let, do 12 tydne snad vsechno, co jde - utrogestan, duphaston, medrol, injekce na redeni krve, do 18. Tydne medrol, stále utrogestan:slight_smile: ted jsem zjistila, ze babca mela stareckou cukrovku...
15. únor 2016 v 15:21  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra Jojo, ta genetika v tom taky roli hraje. Přecejen k té cukrovce musí být i nějaké dispozice. Zase pro Tebe je to dobré vodítko, že víš, na co si dávat pozor i dál po porodu - třeba chodit pravidelně co rok na odběr lačné glykémie. Tady v tomhle platí, že čím dřív se zachytí, tím méně práce s ní je :slight_smile:
15. únor 2016 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhra držím palce, at je to ok!

jinak já mám dneska "vtipnou" hodnotu po obědě - 5,1 :D to bude tím, že sem neměla maso, ale květák na mozeček s bramborem a jedla sem to po kontrole u dr v autě na parkovišti a celou tu hodinu od dojezení sem řídila...no asi fakt budu muset omezit maso :D jen ještě vymyslet, co mi bude vyhovovat na snídani a večeři, tam se to ne a ne odhalit :(
15. únor 2016 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma diky diky, ale spis myslim, ze me taky čeká vychytavani:slight_smile:
15. únor 2016 v 16:25  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhra já jsem taky těhotná po ivf a prvně mi to přišlo hrozně nefér, že už jsem si snad zažila dost. Teď to spíš beru tak, že mám motivaci ke zdravýmu životnímu stylu a taky že nebudu muset po porodu řešit kila navíc.:slight_smile:
15. únor 2016 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@netanel Jj, po prvotním šoku si taky rikam hlavně at to jde vychytat a hledám pozitiva.... Snad to půjde!!!
15. únor 2016 v 16:31  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra půjde, neboj se nic.:slight_smile:
15. únor 2016 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak lacna stále vysoko, jsem si jista, ze jsem dietní chybu neudělala, takze Internista:(
16. únor 2016 v 07:11  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosim, jdu na dia az 3.3. Do te doby jist dle www.tehotenskacukrovka.cz. Nemáte nejaké dia pokyny v kostce? Diky
16. únor 2016 v 08:15  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, můžu se zeptat, jestli má nějaký vliv zřejmě začínající nachlazení na měřené hodnoty? Od včera se 4x denně měřím, dodržuji dietu a hodnoty mi lezou pořád čím dál výš. Moc díky.
17. únor 2016 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra já sem byla u dietní sestry, která mi dala jídelníček s velikostí porcí a jinak vlastně jíst můžu všechno, mimo cukru...ale já to mám trošku jiné tím, že sem na inzulinu
@missym jj, nemoc cukr zvedá

no jinak já sem dneska z toho cukru zase pěkně v háji :( po snídani zase přes 10 a navíc mě to ted dva dny po večeři lezlo strašlivě nahoru v druhé hodině po jídle a vůbec nechápu proč a co s tím :( chjo...já sem zralá snad už i psychologa :( už to fakt nedávám :(
17. únor 2016 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma a co jsi mela na snidani?
17. únor 2016 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devcata mam dotaz na znale. Mam jit na cukrovku pristi tyden, kdy uz budu 28+2. Myslela jsem, ze se chodi max do 27+...nemuze to taky nejak zkreslit vysledky?
17. únor 2016 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk právě to, co každý den - toust se šunkou a sýrem a okurek...
17. únor 2016 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma tak zkus normalni chleba a vynechej syr ;)
17. únor 2016 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk normální chleba je na tom stejně a navíc ho ráno nedám...pokud to vyletí i zítra, tak s tím budu muset něco vymyslet
17. únor 2016 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma čtu jak bojuješ a nezávidím teda, ze nevíš, jak to dostat pod kontrolu:(
17. únor 2016 ve 14:19  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma co ty knackebroty ?
17. únor 2016 ve 14:20  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma a místo sýru ramu...
17. únor 2016 ve 14:21  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma ale syr fakt vynech a dej si trosku masla. Ja jidala tenounkej chleba s maslem a dusenou sunkou a pul salatove okurky a bylo ok.
17. únor 2016 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk Nene, nemůže. Pokud bys už cukrovku měla rozjetou, pozná se to už na lačné hodnotě. Problém je jít na test moc brzo. Později to nevadí.
17. únor 2016 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma Kolik si pícháš dlouhého inzulínu a kolik? Jak se chovají glykémie od rána?
17. únor 2016 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka aha. Ok
17. únor 2016 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek