Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

elnika
5. srp 2014

@petrusew děkuji

elnika
5. srp 2014

Dám si na svačinku ušlehanou šlehačku bez cukru a do toho ovoce 🙂,hlavně mi to musí dát do těch 30g sacharidu
@nonnni

elnika
5. srp 2014

@nonnni tak jsem si to sestavila 200g neslazené šlehačky ta má 8 g sacharidů,1 broskev 100g a ta má 12g sacharidu a do toho jedna nektarinka 100g a ta má 8g sacharidů a celkem to je 28g sacharidu a můžu 30g sacharidu 😝

nonnni
5. srp 2014

ja jsem dneska nejaka permanentne hladova...jedu si koupit redkvicky 😀

Ted jsem povecerela, glykemie pred 4,8...spokojenost, uvidime za hodinu...druha vecere budou zase piskoty, ty mi jedou + (zatim) se chovaji slusne a neprudi 🙂

nonnni
5. srp 2014

@ilonne
@elnika

tak po veceri hlasim 5,5 a to jsem si jeste 15 minut pred tim neprozretelne zobla rennies na paleni zahy, tak nevim, zda to mohlo ovlivnit...kazdopadne se zda, ze dobre toleruji ryzi, ale blbe toleruji kafe...

ilonne
5. srp 2014

@elnika Drž se spíš těchto stránek www.tehotenskacukrovka.cz

ilonne
5. srp 2014

@nonnni Super 😉

elnika
5. srp 2014

@nonnni co jsi měla dobrého k večeři?

elnika
5. srp 2014

@ilonne co se tam mám řídit podle čeho?

nonnni
5. srp 2014

@elnika zbytek od obeda 😀 Sli jsme dnes na obed a dala jsem si kung pao z verove panenky s mandlemi a ryzi...ryze byly takove tri kopecky (jako od zmrzliny velikostne), takze jsem snedla k obedu jeden a pul a pulku masa s omackou a k veceri to same. Mnam!

elnika
5. srp 2014

juuu to se máš 🙂.Já měla ted před večeří 5,4 což mi tenkrát říkala v poradně že to je úplně v pohodě,večeřím dva krajíce chleba a domací paštiku s brusinkami,tak uvidíme co naměřím za hodku 🙂

ilonne
5. srp 2014

@elnika Máš tam rámcovou skladbu jídelníčku, resp. počet sacharidů, co můžeš jíst atd.

elnika
5. srp 2014

@ilonne a kde to najdu v těch stránkách?

elnika
5. srp 2014

@nonnni děkuji

elnika
5. srp 2014

@ilonne
@nonnni
tak po večeři stejné jako včera a hodina po ní 7,4 a včera 6,2

nonnni
5. srp 2014

@elnika

elnika
5. srp 2014

@nonnni jak to děláš,že máš tak pěkné hodnoty?

elnika
5. srp 2014

@nonnni norma je do 7,8 po jídle vlezu se do ní,ale štve mě to prostě no

nonnni
5. srp 2014

@elnika ja nevim...neprekracuji ty sacharidy a nezapomen, ze ja ma nizsi rozpis na 210g...myslim, ze jsem tak kolem 250 max...nevazim (povetsinou), odhaduji, takze presne nevim, kolik to je (t se tyka treba te ryze dne, tam jsem to proste rozdelila na dve jidla), ale hlidam to orientacne...jim male porce a az 7 x za den...tu sedmou nejak mezi jidly ciste volna zelenina, abych neprekrocila...a vcera mi to i presto litalo.

Jako zcela uprimne, podle meho to cele zvrzala tva diabetolozka, ze ti jednak dovolila 275g sacharidu a druhak, ze te nenaucila se pohybovat v tabulkach a tak...takze vlastne nevis, proc mas neco dovoleno a telo ti na to reaguje negativne. Mas tam proste prilis moc sacharidu, ciste muj nazor...myslim, ze bych ty hodnoty take mela vysoke, kdybych jich mela dovoleno tolik, co ty.

elnika
5. srp 2014

@nonnni myslím si to taky,ale už to od včera dělám přesně jak je to na těch stránkách a tak uvidíme zda se to upraví či ne.

nonnni
5. srp 2014

@elnika doufam, ze ano..ja treba vubec nechapu jeji vyjadreni, ze staci omezit sladke, ze to neni klasicka tehotenska cukrovka, kdyz ty puvodni hodnoty byly vicemene hranicni. To je uplna blbost. Akorat ti tu cukrovku zjistili v ranejsim stadiu, jako me...delat ti ten test treba zitra, bez zadnych omezeni v dnesnim stravovani, tak by ty hodnoty take uz vypadaly jinak. On clovek nema moc na vyber, ale k te tve diabetolozce moc duvery nemam.

elnika
5. srp 2014

@nonnni no právě ona má 100% hodnocení a lidé si ji moc chválí tak pak nevím,proč je tomu u mě jinak ☹

werumka
5. srp 2014

@elnika Ona bude pro diabetiky 1. a 2. typu dobrá. Tam si myslím, že to bude fungovat dobře. Ale těhotenská cukrovka je taková úplně zvláštní kapitola. A pokud moc těhotných nemá, tak pak je ta zpětná vazba slabší.

elnika
5. srp 2014

@werumka ale co dělat holky,moje gynekoložka ji má a poslala mě k ní,ža tam posílá všechny těhotné s cukrovkou ☹.Budu se řídit jak jsi mi poradila a uvidíme co to do příštího týdne do pátku udělá,mám tam jet.

nonnni
5. srp 2014

@elnika ja bych rekla, ze nejlip ti tady (a nam vsem) poradi
@werumka a pokud ona rika stahnout sacharidy, tak stahni sacharidy. Nejez pouze sladke v jednom jidle atd...@illone ma take prehled.

elnika
5. srp 2014

@nonnni obě holky mi poradily jinak werumka mi radila a pomáhala včera i dneska celý den a za to ji patří mé obrovské díky,jinak bych se psychicky zhroutila a dělám jak mi řekla,ted si to tělo musí porovnat a snad se to do příštího týdne do kontroly změní 🙂

nonnni
5. srp 2014

@elnika no vidis, to pujde😉 Me take obe uklidnily.

elnika
5. srp 2014

@nonnni ještě že je tu máme

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru