Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
19. únor 2016

@werumka ok, dobre ;) ja to zkusim ;)

zuhra
19. únor 2016

@pe_ma laicky mi to nepřijde blby🙂 dietu vis, oddechnes si od toho a určitě se to ..... Užij🙂

zuhra
19. únor 2016

Ja uz chci ten glukometr, jeste dva tydny nalsepo. Nevazim nic teda, jen fakt sladkosti jsem vyhodila a sacharidy omezila. A jídlo cca zapisuji, abych na kontrole mela neco konkrétního, na co se ptat

zuhra
19. únor 2016

@pe_ma kdy mas kontrolu?

zuhra
19. únor 2016

Holky, muzu v tehu balkan? Ze bych dávala druhou večeři knuspi, rajčata, balkan....

pe_ma
19. únor 2016

@zuhra zkusim to...kontrolu mam az 16. :(
jj, balkan myslim jo, jen plisnove se nemaji, ale prej je to taky nesmysl...

zuhra
19. únor 2016

@pe_ma no prave presne s těmi sýry - najdeš různé info:( si ho koupím, nebo fetu no, ale kdoví, jestli u nas je to rozdil... A musíš měřit každy den? A psát?

pe_ma
19. únor 2016

@zuhra ja myslim, ze balkan je ok...kazdy den merim rano a vecer a kazdej treti den pred a po snidani, obedu a veceri

zuhra
19. únor 2016

@pe_ma a mas normal diabetes? Tedy laicky - proste netehotenskou?

pe_ma
19. únor 2016

@zuhra podle dr ano, ale 100% jistotu budu mit po porodu, ted je to tak na 95%

werumka
20. únor 2016

@pe_ma Tak co, neměříš? 🙂

@zuhra Já mám takový pocit, že právě u té těhotenské cukrovky není úplně dobrý měřit každý den, protože pak si prostě nevšimneš těch vzestupů, které jsou způsobené právě postupujícím těhotenstvím. V tomhle případě bych měřila víc jen do doby, než si sednu s jídlem, ale pak třeba jen jednou za tři dny. Dají se pak podle toho mnohem líp poznat změny.

pe_ma
20. únor 2016

@werumka nemerim ;) uz vecer sem se na to vyprdla...

werumka
20. únor 2016

@pe_ma Hodná holka 😀 Hezky si užij víkend 🙂

zuhra
20. únor 2016

@werumka tak uvidime. Jdu 3. K MUDr anderlove

maru9
25. únor 2016

zítra na dia, po dnešních odběrech namalý profil a současném měření glukometrem (abych se dozvěděla, nakolik je přesný) se ale trochu bojím, na lačno 5,8 a po snídani 8,6 ☹ po obědě a večeři už v klidu 6,5 a 6,8 ... tak se obávám, že to ráno mám ale už přes čáru, jsem zvědavá, kolik budu mít z laborky..

vrk
25. únor 2016

@maru9 a co snidas?

vrk
25. únor 2016

Jinak devcata ani me cukrovka neminula. Test sice provedeny kompletne spatne ac v nemocnici, ale co. Glukometr mereni a dietku..hura hura;). Lacnou mi vzali po prichodu, nevyhodnotili. Hned mi dala cukr bez chuti do 0,3lvody a pijte pijde bezi vam cas. Takze za minutu musel byt ve mne a s odeslanim do laborky cekala az na posledni odber...
V dia jsou nastesti fajn. Mam merit jen 2dny velky a maly profil. Tak dietim, ale mam hlad. Tak se vyhybam cemu musim, nic nevazim a jim, jak stiham a musim. No snad to nejak doklepu 🙂)

werumka
25. únor 2016

@vrk Jestli budeš mít čas, vyplň prosím tenhle dotazník - když už to někde dělají blbě, ať se to ví... A dá se s tím něco udělat. http://tehotenskacukrovka.cz/dotaznik
A jak Ti vyšly hodnoty?

maru9
25. únor 2016

@vrk uz mesice stejne - slun. chleba s maslem, sunka, zelenina, nekdy vajicko.. ale pockat byl tam i syr no tak to bude mozna ono!! + dolecuji kasel, nevim, jestli muze mit vliv.. vecer predtim tvaroh s malym jablickem.. uvidime jeste rano jak mi to nameri ☺

vrk
25. únor 2016

@werumka uz jsem to vyplnila, jak me to vzteklo🙂

vrk
25. únor 2016

@maru9 urcite to muze byt kaslem. To jim i rekni na kontrole. A tobe berou i krev ze zily jo ?

maru9
26. únor 2016

@vrk nene, nosím jen malé profily - lačnou, po snídaní, po obědě, po večeři, a v den kontroly lačnou - ta dnes byla na glukometru jen 6,2 a za 15 min. 5,7, tak fakt nevím.. Před měsícem jsem měla velký profil a vše bylo ukázkové. Třeba jen blbě měří glukometr, ale moc tomu nevěřím 🙂

vrk
26. únor 2016

@maru9 to se spis trochu zhorsilo. Ja mela jeste pred mesicem lacnou doma na glukometru 4,7...a dnes 5,7. Nicmene je zajimave ze v den testu doma 5,2 a tam 5,5...ze zily. Uz nerozumim nicemu 🙂). Ale co nestresuju se tim.

maru9
26. únor 2016

@vrk houby zhoršilo!! Odkládám glukoměr na úplné dno toho nejspodnějšího šuplíku!
Můj glukometr Bayer Contour Plus (už byl používaný dříve, nevím, jestli to může mít vliv, nebo možná ho kvůli té nepřesnosti ho pán prodával ) a rozdíly?? od 0,6 do 2,4!!! Kašlu na glukometr, hodnoty mám z dia nakonec v pořádku!

vrk
26. únor 2016

@maru9 tak vidis aspon mizes byt v klidu. Navic na rukou je kde co a i kdyz se pred kazdym odberem myju...stejne. glukometry jsou nepresne uplne. A ty tam nosis teda krev na cely maly profil jo? Ne jen lacnou? Ja jdu na lacnou nekdy za 14dni. Tak jsem zvedava a zitra merim velky profil ble.

werumka
26. únor 2016

@maru9 Koukám na ten Bayer, no mezi hvězdy úplně nepatří 😀 Při hodnotách nad 5,8 splňuje 10% odchylku jen 68% měření a 5% odchylku 34%. Já bych spíš byla opatrná s kupováním glukometru z druhé ruky. Protože nikdy nevíš, co s tím ten člověk dělal, kde s tím chodil. Mně se glukometr rozházel po několika projití rámama na letišti. A to patří mezi ty nejpřesnější.

vrk
26. únor 2016

@werumka no ja mam taky pujcenej...dali mi ho v te dia poradne ted

werumka
26. únor 2016

@vrk A jakej Ti dali? Nevím no... já si prostě na svůj glukometr dávám pozor - na všechny tyhle rámy, na případné pády apod. Když už projde několika rukama, těžko odhadovat. Glukometry by měly mít uvedený údaj kalibrace podle plazmy. Podle toho se pak dá zkontrolovat jeho přesnost.

vrk
26. únor 2016

@werumka mrknu se, jeste jsem to nevybalila. Zatim merim svym. Schvalne muzu zkusit v cem sebudou rozchazet, kdyz mam dva

werumka
26. únor 2016

@vrk Tak zkus, uvidíš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru