Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
29. únor 2016

tak sem slavila předčasně :( leze to nahoru...takže žádná hitparáda se nekoná :(

werumka
29. únor 2016

@vrk Kdyz dlouho nejis, tak musi játra delat zásobní cukry. Coz Ti sice vyrovná glykemii, ale objektivně muzes mit stavy podobne, jako bys mela hypoglykémii.

vrk
29. únor 2016

@pe_ma no teda 16kg dole za těhotenství do 21tt, to je masakr teda! To pujdes rodit o 25kg lehci ne? To je zase fajn, ja jsem stihla takze 16kg to bych byla zombie 🙂, ale super, musis se citit dobre. Od kolikateho tt drzis dietu? Ja nemyslela chute na sladke, ale obecne. Ja mam rada spis treba dezerty po jidle a tak, ale piju jedine vodu cajeca caro popr kavu odjakziva, takze zas treba nepiju sladke moc. Nerikam, ze si nekde na navseve nedam sklenku fanty treba. Brala jsem jednou kvuli otehotneni metformin co je lek na cukrovku a taky jsem hubla ac jsem jedla normalne, tehdy to nebylo na cukrovku, ale jiny problem.

vrk
29. únor 2016

@pe_ma kolik mas?

vrk
29. únor 2016

@pe_ma a ty meris pred jidlem, 1h po a 2h po? Je zajimave jak je to vsude jine a jis po 2h teda dalsi jidlo?

pe_ma
29. únor 2016

@vrk myslim, ze ted uz to leze nahoru, uvidim ve ct...na diete sem od 11tt, inzulin 13tt, ale uz do toho 11tt sem neco zhubla, ted presne nevim kolik...ja nebyla zvykla takto sladke jist, takze mi to problem nedela, ja fakt jen sladke pila a to mi prekvapive jde, i kdyz sem to pred tim nekolikrat zkousela...tehu je velka motivace...ja mam u obeda a vecere i porci ovoce, takze to beru jako zakusek 🙂
nn, merim jen hodinu po, ale v 10 merim vecerni a dneska sem pozdeji vecerela...nekdy mi to po veceri tohle udela, nevim no :( rano sem se ze zvedavosti zmerila i 2 hod po snidani, ptz me ta hodnota prekvapila a tam to slo dolu
jj, po 2 hod jim dalsi jidlo...parkrat sem se ze zajimavosti merila co hodinu i pred a po svacinach a tam sem to mela jako bych nejedla 🙂
no uvidim, co dr na kontrole...

dixi86
29. únor 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda bojujete v těhu i mimo cukrovku s kvasinkami nebo to úplně spolu nesouvisí? a pokud ano, pomáhá vám něco 100%? děkuji

vrk
1. bře 2016

@dixi86 myslim, ze souvisi. Ja teda toto tehu zadny problem, ale v minulem jsem mela 2xmacmiror 500 od lekarky a myslim tablety canesten. Ac mimo tehu jsem nic podobneho nikdy predtim nezazila.

vrk
1. bře 2016

@pe_ma no jsi dobra. Obdivuju. Ja to drzet od 11tt tak asi uz umru...🙂 tady muj dnesni obidek mnam mnam. Samosebou vse zcela bez cukru...

dixi86
1. bře 2016

@vrk a zabralo to? ráda bych používala aniball, ale trochu se toho děsim, pokud nebudu úplně ok, zda je to dobrý nápad...

pe_ma
2. bře 2016

@werumka Veru, myslíš, že můžu i toto? jen nevím, jak to přepočítat :( https://eshop.myfoodmarket.cz/tycinka-s-kakaem-...

werumka
2. bře 2016

@pe_ma Můžeš to zkusit, ta tyčinka má 33 g sacharidů. Zkusila bych to na svačinu, co To udělá. Na druhou večeři ne.

pe_ma
2. bře 2016

@werumka super, tak nějak sem to měla v plánu 🙂 zkusím 1 nebo 2 koupit a vyzkouším to na ty svačiny a nebo místo ovoce na oběd 🙂 děkuji za konzultaci 🙂

werumka
2. bře 2016

@pe_ma Když si jinak rozklikneš ty Nutriční hodnoty, tak tam máš napsaný počet sacharidů na porci.

pe_ma
2. bře 2016

@werumka jj, dívala sem se, ale váhala sem, když je to ovoce...no bude to tak třetina té tyčinky na svačinu, tak to zkusím a když nebudu mít hlad, tak si ji občas dám 🙂

werumka
2. bře 2016

@pe_ma klidne 2/3 bych dala. Mas na svacinu kolem 20g sacharidu, ne? Spis si rikam, ze mozna budes mit hlad.

pe_ma
2. bře 2016

@werumka dopolední 20, odpo 10...no já to zkusím a případně to zakousnu místo ovoce u oběda nebo večeře, tam mám taky ovoce za 10g sacharidů

werumka
2. bře 2016

@pe_ma Uvidis, zkusila bych. A když by to neprošlo teď, tak po porodu to projde určitě.

pe_ma
2. bře 2016

@werumka jj, zkusím 🙂 chci koupit i tu kaši, cos mi doporučovala, tak sem zvědavá, jak to zvládnu...kromě dochucení skořicí mě zatím nic nenapadlo...možná kokos, ale ten nevím, jestli se započítává...

vrk
2. bře 2016

@pe_ma kokos je uplne v pohode a co holandske kakao to nejde? Jakou kasi prosim? Kase miluju a moc mi chybi🙂

pe_ma
2. bře 2016

@vrk super, tak ještě koupím kokos...no kakao mám ráda, ale bez cukru mi to přijde hrozně hořké a takové fuj :( a kaše mi verča doporučovala tyto od nominy - https://eshop.myfoodmarket.cz/kase-cE2223 já právě zase jedině krupici s grankem, ale chci to zkusit, jen to musím nějak dochutit a na ovoce už nemám volné sacharidy v porci...

vrk
2. bře 2016

@pe_ma dekuju. Tak jsem si je taky objednala 🙂. Ale sacharidove bomby to budou 🙂. Zkusim to dat i malemu treba. Ja mam holandske rada neslazene sypu si to vside

soleilll
2. bře 2016

Zdravím a přidávám se. Přes den mám glykemie ukázkový, ale ta ranní lačná je nejmíň 5,2 - pod tu se prostě nedostanu. Takže jsem včera vyfasovala inzulín na noc. Nicméně se tomu směju, páč píchám 3 jednotky (slovy: tři), kdežto "opravdoví" cukrovkáři mají běžně 40-50 jednotek. 🙂

werumka
2. bře 2016

@pe_ma Já jsem v tomhle fakt konzerva - vždycky dám trošku rozpuštěného másla a skořici, případně kápnu trochu stévie. S ničím jiným jsem to nezkoušela...

werumka
2. bře 2016

@soleilll A 5,2 Ti vychází na glukometru, nebo i v laborce?

pe_ma
2. bře 2016

@werumka no ja mam mlsnej jazyk, tak se toho fakt bojim :( no uvidim, dam pak info!
@vrk ja nevim, nez kakao bez cukr, tak radej zadne :D no uvidim, koupim tu ryzovou a uvidim, jestli nepoleti :D

werumka
2. bře 2016

@pe_ma Tak si do toho kápni tu stévii, to je pak úplně v pohodě.

maru9
2. bře 2016

@soleilll 😕 to jako fakt mají tolik??? to čučím to jsem nevěděla.. a netušila jsem, že máš taky cukrovku!

vrk
2. bře 2016

@werumka vidis stevii musim taky sehnat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru