Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

elnika
5. srp 2014

@nonnni ted si jdu dát poslední večeři bílý jogurt a neslazený štrudl s jablky aby to bylo kolem 30g sacharidu,coz bude nějakých 28g S

nonnni
5. srp 2014

@elnika a nechces zkusit na noc jen 20g sacharidu?

elnika
5. srp 2014

to jsem právě měla to mi řekla má diabetoložka a ráno jsem naměřila 6,1

elnika
5. srp 2014

@nonnni tohle mi poradilu werumka

nonnni
5. srp 2014

@elnika tak to joooo🙂 Tak dej hlavne zitra vedet! Ja merit nebudu, az v patek, ale sledovat to tady budu🙂

elnika
5. srp 2014

@nonnni no zítra měřím naposledy,musím vybrat pro diabetičku nejlepší vysledky a přístí týden se mám měřit jen na lačno,pak hodku po snídani,pak po obědě a hlavní věčeři a jsem bez papírku,musím do té doby koupit nové at mě nezprdne,ráno sem hned písnu 🙂.Bojím se těch hodnot co vyskáčou ☹

werumka
5. srp 2014

@elnika Ono to půjde. Nevybírej ty "nejlepší" hodnoty. Vyber takové, které ukážou, jak na tom opravdu jsi. A k těm dnům, kdy měříš, si zapiš i jídelníček. Protože z toho bude zřejmé, kolik jíš a jak na to glykémie reaguje. To doktorce napoví nejvíc. Ona není od toho, aby Ti vynadala. Ona je od toho, aby Ti pomohla 😉

@nonnni Tak si zítra dobře odpočiň. Snad budeš mít dnešní noc podobě úspěšnou co do spánku, jako včera 🙂 Já mám dneska den naprd. Tak půjdu taky spát.

nonnni
5. srp 2014

@elnika take se mam teoreticky merit uz jen 4 x denne, ale dneska jsem to vzala 6 x (i pred obedem a veceri) a v patek udelam to same...

elnika
5. srp 2014

@werumka máš pravdu 🙂.Napíši co je 🙂

@nonnni a ještě máš dostatek papírků?

nonnni
5. srp 2014

@elnika neco tam jeste rachta...na patek urcite a pak se uvidi🙂 Tady v lekarne jsou skveli, kdyby nebylo skladem, tak odpoledne, nebo nejdele druhy den rano to tam maji pro me pripravene🙂

elnika
5. srp 2014

@nonnni ale četla jsem,že se musí z glukometru při výměně papírku vyndat jakýsi kod,nechapu to,ale četla jsem to,ted jím chocenský smetanový jogurt bílý a kousinek strudlu 🙂

elnika
5. srp 2014

@nonnni jinak já se mám měřit tento týden jeden den 6krát a příští týden jen 4x

nonnni
5. srp 2014

@elnika ja tu prubezne chroupu redkvicky..uz mam v sobe cely svazek...to je takove to dozirani se 😝

elnika
5. srp 2014

@nonnni ja bych taky jedla porad 😀

elnika
6. srp 2014

@nonnni Ahojky tak dneska rano na lacno 5,8 pri stejne veceri jako predevcirem a to bylo 5,5 ☹ uz fakt nevim

nonnni
6. srp 2014

@elnika achjo😢 to je na lacnou hodnotu fakt hodne...

elnika
6. srp 2014

@nonnni ja to fakt nechapu kde je chyba ☹

nonnni
6. srp 2014

@elnika no mozna slinivka proste fakt uz nestiha ☹ Ja nevim uz co poradit, po tom chlebu misto jogurtu to bylo jeste horsi...

Jinak ja zjistila, ze mi to zveda i sunka..syr dobry, ten 20%, ale sunka ne-e....pak kafe mi to zveda.

elnika
6. srp 2014

@nonnni ja uz toho vyzkousela,ale vim ze se mi to rano drzelo kdyz jsem si vecer dala sladky ovocny jogurt,tak ran o 5,1.jinak ty hodnoty jsou uchazejici jen ta ranni,ted jsem mela pulku chleba s maslem a vajickem na tvrdo a okurek a za hodku se zmerim a dam si dalsi oulku 😀

nonnni
6. srp 2014

@elnika jj...rozlozit snidani...ja mela ke snidani sklenicku kefiru a par (myslim, ze 9) piskot a hodinu na to maly krajicek chleba se syrem (platkovym) a 3 redkvicky...ale dneska nemerim, takze jen doufam, ze mam hodnoty v cajku😉

Na svacinu si povezu zeleninu, ovoce a nejake sacharidy a obed bude na grilovani (jedeme za kamaradkou)...pak se uvidi🙂

elnika
6. srp 2014

@nonnni teda ty uz to mas krasne vychytane.Ja dneska budu delat zeleninu na masle a jen bramborovou kasi bez mleka jen s maslem,tak uvidime,dneska merim naposledy pak az zacatkem pristiho tydne.

elnika
6. srp 2014

@nonnni tak po hodine po snídani a po půl chlebe s máslem a vejcem na tvrdo 6,9

elnika
6. srp 2014

Tak super zprava ted pred veceri jsem mela glukozu 5 🙂 to bylo po slehacce s ovocem a po hodce na to 100g rajcat a takova pekna glukoza kez by to tak bylo dal. Uvidime co za hodku 🙂

nonnni
6. srp 2014

@elnika tak jak dneska valcis?

Ja dojela ke kamosce v deset a prakticky se od deseti do dvou cpala stylem, ze jsem do sebe permanentne soukala nejake jidlo...ale ona se o me postarala a byla to kvanta okurky a papriky, celozrnny chleb se sunkou, syr...no a pak ugrilovala kureci prsa a zeleninu, dala jsem si k tomu kousek slunecnicoveho chleba a dojedla jsem ve 14.00 😀 ..a byla celkem zvedava, co takove stravovani se mnou udela a tak jsem se testla a zirala, ze mam glykemii 4,9...takze snad dobry a nepresladila jsem mrnavku🙂

elnika
6. srp 2014

@nonnni teda ty se mas 🙂

nonnni
6. srp 2014

@elnika a tobe se glykemie drzi?

elnika
6. srp 2014

zatím je to střídavé,ale poprvé jsem měla před večeří 5 a ted se jdu měřit hodinu po ní tak napíši 🙂

elnika
6. srp 2014

@nonnni takže po večeři 7 což je paráda,dneska jsem volala na diabetologii a tam mi řekla,že ráno do 5,5 a hodinu až hodinu a půl po jídle 7,2 - 7,8.A prý nemám hledět na ty desetinky,že když mám na glukometru 6 ráno na lačno,tak z krve to může být 5,4 takže jsou tam dost vysoké tolerance,nejsou to přesné hodnoty pouze orientační 🙂.Ale stejně po obědě jsem měla 8,3 ale ve skutečnosti to může být 7,8 nebo 7,6

nonnni
6. srp 2014

@elnika to je ta sama diabetologie, co chodis k doktorce?

elnika
6. srp 2014

ano ta samá,ale dneska mi to řekla nezávisle i na sobě sestra z minulé gynekologické poradny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru