• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

22. října 2017 
@kacule85 Ahoj, dneska mi přerušili glukozový test a budu muset do diabetologické poradny-už v prvním vzorku nalačno jsem měla zvýšené hodnoty. Jsem z toho celá špatná, nevím, co mě čeká :confounded: . achjo.
4. bře 2016 v 08:57  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ještě jednou já. Zkušenější měřičky...může hodnota po 20 minutách sezení u počítače spadnout z 9,8 na 7,2??? Mně se ta hodnota nějak nezdála na to, co jsem jedla. A protože mi docházejí starý proužky, vytáhla jsem novej a změřila se po těch 20 minutách. A najednou 7,2. Myslíte, že to fakt mohlo takhle spadnout nebo byl ten starej proužek na houby?
4. bře 2016 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missym to je fakt des, co? Někdy ty hodnoty proste člověk nechápe...
4. bře 2016 v 09:16  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missym dr ti poradí, kam píchnout a určitě to zvládneš! a s tou hodnotou neporadím, snad jen to prostě neřešit...já uř sem si zvykla, že mám po stejném jídle jednou 7 a jednou 10...taky nechápu...a to měření po 20min nedokážu odhadnout, já se v tom neorientuju :(
@siggifreud ničeho se neboj! dostaneš dietu a bude to ok :slight_smile:
@zuhra super, že lačná je ok a jednou hodnotou, která ti ujede bych se nenervila :slight_smile: vidíš, že to lítá jak se tomu chce...
4. bře 2016 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhra Jako šílený. Navíc mám půjčený ten glukometr, jak o něm psala @werumka, že nespňuje tu odchylku. Tak teď jako nevím. Zbyl mi tu jeden starej proužek, tak se schválně po obědě změřím oběma. A jestli ty hodnoty budou tak moc rozdílný, tak mě asi trefí, když se tím měřím celý týden. A to jsem minulý týden měla pěkně po jídle do 7,8 a ráno už byla na 5,3 (doktorka mi říkala, že tak do 5,5 by mi to ještě tolerovala). A já už se tomu fakt jen směju. Hlavně, že je prcek v pořádku. Větší prý teda rozhodně není, stále je odhadem o týden menší. Tak už to nějak těch pár týdnů doklepeme.
4. bře 2016 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missym koukám, ze to mas za chvili! Tak to uz bude určitě dobry! Proste bojuj, jak umíš, ale neber si to tak, ze se zbori svět.....
4. bře 2016 v 09:33  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky kdy si merite tu ranni lacnou? Hned pp probuzeni treba jestr v posteli bebo se v klidu proberete, oblecete a zmerite pred snidani cca 20 minut po probuzení?
4. bře 2016 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckyzuzu vstanu, záchod, napít a měřím
4. bře 2016 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missym V případě tohohle glukometru bych brala v potaz jen ty glykémie kolem 5 mmol/l a to ještě plus mínus desetina. Ty hodnoty po jídle bych házela za hlavu rovnou. I ty nejpřesnější glukometry mají problém určit správně hodnotu po zátěži jídlem (proto se třeba glukometry nesmí používat pro OGTT). Kapilární krev má sama o sobě odchylku a když se k tomu přidá nepřesný glukometr, můžou Ti z toho vylézat čísla, která vůbec neodpovídají.
4. bře 2016 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missym Jinak pokud bys dostala inzulín, můžeš si ho píchat i do paže - akorát je potřeba přidat tak 5 minut čekání před jídlem navíc.
4. bře 2016 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka Takže glukometr na houby :grinning: No tak ještěže to už mám za pár. Ty jo, do paže. Tak to nevím, co je lepší, jestli noha nebo ruka. Tak uvidím, s čím přijde v úterý doktorka. Díky :slight_smile:
4. bře 2016 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missym Ta posloupnost vstřebávání inzulínu - jak nás to vždycky učili (nevím, jestli už nepřišli zase s něčím novým :grinning:) je taková, že nejrychleji se inzulín vstřebává z břicha. Pak je paže, pak noha pak hýždě. Proto jsme třeba noční inzulín vždycky dávali do hýždí. Poraď se s doktorkou, co navrhne. Břicho určitě není jediná alternativa.
4. bře 2016 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma Jdu tam 23.3. a rovnou na 3. screening.
@vrk Velikost dítěte neznám celý těhotenství - moje gynekoložka mi neudělala jediný UTZ, takže jsem absolvovala jen dva - 13. a 20. týden (kromě těch úplně prvních, který potvrdily těhotenství). Info mám naposledy z půlky ledna, že malá odpovídá gestačnímu stáří, nic víc - ani váhu a ani velikost. No to se teď snad v rizikovce změní. Nicméně syn byl spíš menší, takže se přerostlýho mimina nebojím. A i kdyby - sekce to jistí (aspoň doufám). :wink:
4. bře 2016 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka Mně říkala sestra na diabetologii něco velmi podobnýho - dlouhý do nohy, krátký do břicha. Do zadku se sám píchne asi jen jogín, takže to v praxi nejspíš nejde. :slight_smile: Paže a ramena se už nepoužívají, ale třeba moje matka se nikam jinam nepíchá...
4. bře 2016 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soleilll tak to se o týden mineme...já teda píchám všechno do břicha
4. bře 2016 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soleilll Ja to do zadku v pohode zvladam, zavádím tam i kanyly. I v tehotenstvi jsem to uměla, ale chtělo to trochu cviku :grinning: říkala Tu, proč už se nepoužívá paže?
4. bře 2016 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missym haha tak toho se taky bojim. Mne ted zacla skakat lacna neskutečně, ale musim rict, ze vecerim o v 11vecer az...tak dnes zkusim jet +- dle casu a snad to bude lepsi jinak me jebne dnes lacna 7,5
4. bře 2016 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk Já měla tu lačnou pořád dost vysokou. Tak se mě doktorka ptala, v kolik ráno vstávám, v kolik večeřím, kdy druhá večeře a v kolik jdu spát. A vyšlo jí z toho, že si nemám dávat tu druhou večeři, protože jdu chvilku po tom spát a to je prý špatně. Takže já mám poslední jídlo kolem půl osmé a v deset do postele. Ale tento týden se můžu stavět na hlavu a stejně ta lačná ne a ne slízt dolů.
4. bře 2016 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missym mě taky nutriční řekla, že druhou večeři hodinu před spaní, ale to nedám, takže 19-20 večeře a v 10 dám druhou večeři a jdu si lehnout, ještě si třeba čtu nebo na něco koukám a opravdu spát jdu tak 22:30-23 a lačná se drží, teda dneska asi po 3 týdnech 6,1, ale myslím, že to je důsledek toho rozházeného včerejška :/
4. bře 2016 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@soleilll koukám ti lékaři každy jinak. Ja mam utz stále, ale žádné vnitřní vysetreni
4. bře 2016 ve 13:37  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra A Ty chodíš ke svému gynekologovi, že jo? Já musím říct, že v rizikovce žádnej ultrazvuk navíc nebyl... dělali mi v 6. týdnu, pak ve 12. screening, pak ve 20. a ve 31. A nakonec před porodem jeden myslim kolem 36. týdne. Pak už nic.. Tím, jak ty ultrazvuky nemají přímo v ordinaci, tak tam odesílají jen když něco potřebují.
4. bře 2016 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma Uvidíš další dny - kdyby to bylo stabilně nad 6 pár dní v kuse, tak přidáš inzulín.
4. bře 2016 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka Jj, stále chodím standardně
4. bře 2016 ve 13:50  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra Pokud nemáš potíže, tak se mi to zdá jako taková lepší varianta. Do porodnice až kolem 35. týdne. A kdyby se doktorovi něco nezdálo, může Tě tam poslat dřív.
4. bře 2016 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma @werumka Tak já dnes byla v dia poradně doufejme naposledy - glykémie se mi celkem drží, takže to na Lantusu doklepu až do porodu, pokud se nezhorším :slight_smile:. Takže až po šestinedělí pro žádanku na kontrolní OGTT.
4. bře 2016 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@werumka jj, ale myslím, že to je tím včerejškem, kdy sem to jídlo nezvládla :(

mě dělají rychlo utz vždy, ani ne minutu, jen kouknou a zdar :slight_smile:
4. bře 2016 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma Ale oni ten utz mají přímo v ordinaci, ne? Třeba v Motole to tak neměli a museli odesílat na jiný oddělení. Takže utz nedělali :grinning: Jen dopplera.
4. bře 2016 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka jj, mají :slight_smile:
přemýšlela sem, že dneska budu měřit, ale vybodla sem se na to, stejně bych s tím nic neudělala...
4. bře 2016 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma šikovná, už to umíš :grinning: :grinning:
4. bře 2016 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka :D:D snažím se!
4. bře 2016 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek