Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

luckyzuzu
7. bře 2016

@pe_ma ty jo, lacna 4, 6...super. muzu se zeptat co je to konkretne za kasi a kolik ji pripravujes a jak dlouho pred spaním ji jis?

pe_ma
7. bře 2016

@luckyzuzu koupila jsem na doporučení Nobilis rýžovou a podle jídelníčku jsem si dala 20g sacharidů, jím tak 22:00-22:15 pak jdu hned do postele a ještě tak do 11 si čtu nebo něco...ale já si ještě píchám inzulin...lačné mám pravidelně 4,9-5,1 at jím večer cokoli a nebo nic, občas mi to vyskočí, ale výjimečně...neporadím, jak to je bez inzulinu, chce to vyzkoušet

luckyzuzu
7. bře 2016

@pe_ma asi to vyzkousim a uvidim, jestli to zabere, ja se nejniz dostalana 4, 8 bez inzukinu, ale vetsinou mam tech 5, 3. Jsem ve20 tt teprve, takze dle me diktorky na itzkin pujdu taky :'(.

pe_ma
7. bře 2016

@luckyzuzu vyzkoušej a inzulinu se rozhodně neboj!

luckyzuzu
7. bře 2016

@pe_ma Uvidíme co to udela 😉. No hlava mi rika v klidu, ale male obavy tam mam ☹. Ještě ze to ta priroda zaridila tak, že mamibka pro miminko proste udela cokoliv 😉.

zuhra
7. bře 2016

@pe_ma tak to hodne závidím!!!! V kolik jsi ji jedla a kdy jsi měřila?

zuhra
7. bře 2016

@pe_ma a uz jsem docetla.... Ja ty lacne 5,8, 5,4.... Dnes jsem jim volala a nic mi neporadila, hlásila jsem jídlo a nic závadné neshledala

pe_ma
7. bře 2016

@zuhra jako vždy...jedla sem 22:15 a měřila sem v 8:10 🙂 plus mínus pár minut to tak mám každý den

pe_ma
7. bře 2016

@zuhra uvidíš, ale pokud to tím jídlem nejde už korigovat, tak dáš pár jednotek inzulinu na noc a budeš v pohodě 🙂

werumka
7. bře 2016

@pe_ma No krásný! Tak to se s tou kaší asi budeš muset skamarádit 😀 😀

pe_ma
7. bře 2016

@werumka no vypadá to tak :D

vrk
7. bře 2016

@pe_ma juu! Tak to dnes taky zkusim a v kolik jsi ji mela? Jak dlouho pred spanim?

pe_ma
7. bře 2016

tak kaše podruhé...přítel by to nejedl, že to není sladký :D ale mě chutná víc jak včera 🙂
dala sem si na drobet másla 2 pol. lžíce kokosu, opražila a zalila troškou mlíka a nechala půl hodinky...tak sem udělala klasicky kaši, přidala ten kokos a posypala skořicí a mnohem lepší jak včera!
ještě musím zkusit s těma jabkama 🙂

zuhra
7. bře 2016

@pe_ma jeste potřetí, sim🙂 jaká je to kaše;)?

pe_ma
7. bře 2016

@zuhra od nobilis instantni ryzova 🙂

werumka
7. bře 2016

@zuhra
@pe_ma myslela kaše Nomina 🙂

pe_ma
7. bře 2016

@werumka jj :D kde sem na ten nazev prisla?! :D

werumka
7. bře 2016

@pe_ma nobilis je přírodní kosmetika 😀

zuhra
7. bře 2016

@pe_ma prave tim nobilis jsi me zmatla🙂

zuhra
7. bře 2016

Ja ted snedla bily jogurt, v 9 mungo a knuspi se sýrem, zitra chci měřit v 8, drzte palce!!!

werumka
7. bře 2016

@zuhra Moc mi chutná jahlova a pry je moc dobra i čiroková.

vrk
7. bře 2016

@pe_ma taky jdu na ni 🙂

vrk
7. bře 2016

@werumka ja si koupila vsechny. 🙂)

werumka
7. bře 2016

@vrk Fakt? A jaky uz jsi vyzkoušela? Chci zkusit ještě tu "lahodnou"🙂

vrk
7. bře 2016

@werumka ted si davam poprve tu vicezrnou. Muz uz ji mel k snidani, ja jeste nestihla. 🙂

werumka
7. bře 2016

@vrk tak pak poreferuj, chystam se na nákup 🙂

vrk
7. bře 2016

@werumka joo tak vicezrna dobra 🙂 dala jsem ji s holandskym kakaem a mnam 🙂. Ale ja miluju kase vseobecne.

pe_ma
8. bře 2016

@werumka @zuhra omlouvám se za mystifikaci 🙂

ještě dneska tu kaši zkusím a uvidím...
jinak oba večery v 10hod 5,5, kaše, inzulín a hají...včera 4,6 a dneska 5,2 takže asi tak :(

missym
8. bře 2016

Tak jsem měla v plánu dneska si víc pospat, že dojdu do práce později a změřím lačnou pěkně později a stejnak, když vím, že musím do práce, tak jsem od šesti hore. Takže lačná zas 5,7 a za tři hoďky k doktorce. No bojim bojim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru