Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

nonnni
6. srp 2014

@elnika to je jedno, jsou vsechny vyskolene ve stejnem duchu pod jednou strechou...nechces radeji zavolat na nejakou jinou diabetologii a overit si ty informace? Nejakou, ktera ma dobru reputaci a na tehotne s cukrovkou se specializuje?

Uplne i unika vyznam toho, abys bubec nejakou dietu drzela, kdyz je to vlastne vsechno uplne jedno....

nonnni
6. srp 2014

@elnika tady je jakys takys seznam...je tam i Olomouc...pokud chodis k te lekarce tam zminovane, tak pak nereknu uz ani popel, jinak bych si to overila 😉

http://www.abctehotenstvi.cz/txt/kam-jit-za-lec...

elnika
6. srp 2014

@nonnni nene tak já mám zvýšené hodnoty na lačno a někdy i přes den,tohle byla diabetoložka co k ní chodím a ta gynekoložka je úplně z jiného města a ani se neznají 🙂

elnika
6. srp 2014

ano 🙂 tam 🙂

nonnni
6. srp 2014

@elnika tak pak neni co resit, Olomouc ma jine hodnoty 😀

elnika
6. srp 2014

však právě,ale je to divný,že lékařsjá komora neschválí pro všechny města a oblasti stejné podmínky,člověk se pak nemůže nikde poradit ani pomalu tady na foru ☹

elnika
6. srp 2014

holky můžu si dát tedka k bílému jogurtu 20g piškotu což je 16g sacharidu a bílý jogurt 6g sacharidu?

elnika
7. srp 2014

@nonnni ahoj tak dneska se nemerim az pristi tyden a jak to jde Tobe?

nonnni
7. srp 2014

@elnika ahoj, no me se udelalo po snidani sakra blbe, totalne mdlo...asi po hodine a ctvrt a cukr 7,5...takze se nevidim, ze mi bylo blbe...

elnika
7. srp 2014

@nonnni ach je co se to deje?Jak jsi to resila?Ale porad to mas v norme.

nonnni
7. srp 2014

@elnika neresila jsem to nijak...misto toho, abych si sla lehnout, tak jsem musela jet d detmi nekam a vratila se az pred chvili...

pred jedenactou jsem mela rohlik se sytem (provizorium) a ted jsem si dala 125g uzeneho lososa, ktereho jsem jeste potrapila na panvi s citronovou stavou...luxus. Merit nebudu.

Koupila jsem si na trhu boruvky, tak budou ke svacine. zbytek nevim.

Jo a koupila jsem si cistou, tekutou stevii a listove testo, tak zkusim v blizke dobe strudl...

elnika
7. srp 2014

já si strudl delala bez cukru a mnamka,jenze můžeš jen kousek ☹.Já ted měla tu bagetku na dopočení,rozpůlila jsem jí podelne a dala si na to máslo a tvrdý syr a rajčátka a bylo to 21g sacharidu a na oběd mám ještě zeleninku na másle a bramborovou kasi bez mléka jen s máslem. 🙂.Dneska neměřím až příští týden 🙂

nonnni
8. srp 2014

@elnika tak dneska merici den...snidane pred a po 4,4 a 5,4...zjistila jsem, ze mam dost prouzku na mereni dnes a jeste jeden dalsi den a hotovo 😝

elnika
8. srp 2014

To jsou krasny hodnoty,ja budu merit pondeli nebo utery.
@nonnni

nonnni
8. srp 2014

@elnika ja budu v pondeli volat prave doktora, jsem zvedava, co mi na to rekne🙂

nonnni
8. srp 2014

@elnika jo a jsem dneska desne hladova...k snidani jsem mela jogurt s 5-piskotama, po hodine a pul jsem mela pulku chleba se syrem no a dve hodiny na to uz jsem zase hlady silhala a tak jsem si dala cottage a dve svestky, zapila meltou...tak ted doufam, ze vydrzim do pul dvanacte na obed.

elnika
8. srp 2014

@nonnni ja mam dneska taky hladovy den ☹.Prijela jsem z gynekologie a uz varim obed bude treska na masle se soli a kminem a tymianem a brambory to bude mnamka,ale pro me az ve tri,ted ve 12 mam svacinu a nevim co si dat ☹

terrorkax
8. srp 2014

Mate nektera za sebou velky utz ve 30 tt? Zajimalo by me, jestli vam mimco odpovida nebo je vetsi / mensi..Ja mam mimco vetsi o dva tydny a pry mam vice plodove vody ( ma byt do 25 a ja mam 28, coz mi neprijde nic tragickeho)...Dietu poctive dodrzuju, hodnoty po jidle mam krasne, az se doktor na dia divil, jestli vubec jim..Vcera jsem byla poprve v rizikove poradne v nemocnici a tam mi prislo, ze mi vubec neveri, ze dietu dodrzuju, porad mi opakovali at to dodrzuju a jestli nahodou nekdy neujedu, kdyz se mimco zvetsuje..Uz mi to cely neskutecne stve. Delam co muzu a stejne je vsechno spatne..

nonnni
8. srp 2014

@elnika no ja dneska mam ty hodnoty pomateny asi tim perpetualnim hladem = cpanim se...jasne, ze mi hlad nedal vydrzet a pred hodinou uz jsem si radeji udelala poradne jidlo, nez abych porad neco maleho suplovala do zaludku..takze me ani neprekvapilo, ze glykemie pred jidlem byla 5,7 (asi pul hodiny predem jsem snedla 4 piskoty a chvili pred tim okurku). No a po hodine mam glykemii 6,1...takze dobry no...akorat mam zase hlad. Ja dnesek asi nepreziju ve zdravi...dusevnim.

amymol
8. srp 2014

@terrorkax Malej měl ve 32.tt 1800g, říkali mi, že je to normální... Jen jeden rozměr hlavičky měl napřed (asi o dva týdny). Ale to je prý způsobeno tím, že je to chlap a že je koncem pánevním - má na hlavičku víc místa. Ve 13. a 20tt. byl napřed o 2 týdny. Neboj, oni doktoři zbytečně straší. Hlavně, že ty víš, jak na tom jsi s dietou, že zabírá a vše dodržuješ tak jak máš.. Víc pro to asi udělat nemůžeš.. takže na ně prď.

nonnni
8. srp 2014

@terrorkax ja jeste ne, zatim dite fluktuuje mezi presne na termin a tyden dopredu...jiz nekdy od 11.tt...podle toho, kdo meri...vsichni rikaji, ze je v normalu, ale jsem na to take zvedava.

Ale znam pripad, kdy do 30.tt matku strasili malym plodem a po 30.tt najednou zase velky, dite se narodilo vice, nez ctyrkilove a to bez cukrovky.

Asi se o tebe i male boji, ta rizika tam jsou, akorat nejsou extra taktni v interpretaci svych myslenek...ignoruj je, jis dobre, meris spravne...vic udelat nemuzes.

elnika
8. srp 2014

@nonnni no ja se ted nemerim,vse taky dodrzuji,ale hlad mam furt,ted mam ve 12 svacinku a to mam biky jogurt a dve nektarinky a je to zhruba 22g sacharidu.Ale premyslim,ze dneska neco ugrilujeme,muzu treba bilou klobasu nebo neco takoveho?

nonnni
8. srp 2014

@elnika to bych neriskla, nevis co v tom je☹ Naloz si libove maso, to mas nejjistejsi.

elnika
8. srp 2014

@nonnni tak jo 🙂

elnika
8. srp 2014

Holky me rekli doktori u prvni dcerky ze bude mit do 3,5 kila a o dva dny pozdeji se narodila po 20 ti hodinovem trapeni nakonec cisarem a mela 4150 g a to jsem cukrovku nemela.Jsem zvedava co reknou ted za tri tydny v tom 31.tydnu a to tu cukrovku mam.

amymol
8. srp 2014

@elnika Ono je to měření fakt nepřesný. Já čekala, že mi řeknou jak je teď strašně veliký a ono nee. Jinak u cukrovky je taky problém, že placenta už je vyživená a dodává miminku špatně živiny a ono pak naopak málo roste a je to taky špatně.. Člověk si fakt nevybere.Už aby to bylo za námi.

elnika
8. srp 2014

@amymol to teda ano,ale i kdyz dietu dodrzuji tak neverim,ze mimi bude mensi a doufam ,ze e cisar 🙂 nechci si zazit to co uz jsem jednou zazila ☹

nonnni
8. srp 2014

@elnika tak ja si delam individualni mini pidi strudl k veceri...si neverim, ze bych nezstlaskala celou nohu, kdybych ji mela pred sebou 😝 Vychazi mi to na nejakych 25g sacharidu zatim, jeste k tomu neco urcite prihodim...

nonnni
8. srp 2014

@elnika tak 30, blbe jablko me jaksi napalilo 🙄

werumka
8. srp 2014

@terrorkax Neposlouchej - nebo spíš - jedním uchem tam, druhým ven. Já měla glykémie jako zdravý člověk, ale syn měl taky větší hlavu, takže jim to vycházelo podle hodnot, že je o 14 dní starší. Nakonec měl 3 kila deset. A velkou hlavu 😀 Strašně mě tyhle řeči štvaly, protože jsem věděla, že nemají pravdu a jen potřebujou na něco hodit to, že jim to nevychází. Jenže i děti bez cukrovky se rodí větší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru