Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
12. bře 2016

@miiisaaa i s tomatem...tam vl nejsou žádné sacharidy 🙂
@vrk zase to ber tak, že jsi měla jídlo bez sacharidů 🙂

vrk
12. bře 2016

@pe_ma no i tak jsem se bala. Teple k veceri, jeste k tomu v restauraci a ta syrova omacka...ta sacharidy mela urcite. Grilovane zeleniny kopec. Ale jo. Jsem spokojena. Aspon se nemusim vyhybat restauracim a na necem si tam i pochutnam.

vrk
12. bře 2016

@miiisaaa mnam mnam

maru9
12. bře 2016

jé segedín mňam mňam!
nezkoušela jste některá obdobu tohoto? http://navodynapady.cz/cely-svet-sili-z-tohoto-... samozřejmě s vynecháním čokolády, dát tam něco jinšího na ochucení.. (třeba i ovoce)?

pe_ma
12. bře 2016

@vrk to určitě 🙂 v zelenině toho moc není, tu já třeba počítat nemám...jen fazolky, mrkev a kukuřici...a v té omáčce určitě něco jo, ale myslím, že zanedbatelně 🙂 já bych z toho večeři na 50g sacharidů neměla :D

vrk
12. bře 2016

@maru9 vypada to dobre. Ale myslim ze bez te cokolady to bude jako omeleta. Takova divna konzistence.

vrk
12. bře 2016

@pe_ma no ale ja se teda najedla dosyta a paradoxne vic nez treba z chleba s tvarohovou pomazankou...fakt jsem si pochutnala

pe_ma
12. bře 2016

@maru9 vypadá to dobře! jen nevím, co místo té čokolády :( jestli budeš zkoušet, dej vědět!

vrk
12. bře 2016

@pe_ma jinak ja mam mit na den 200g sacharidu jen ne 250g. Takze veca myslim tech 45g. A to dala. Preci jen 5,9 mivam i treba po obede lodos zelenina brambor

maru9
12. bře 2016

@vrk já myslím, že by to mohlo být dobré, dala bych navíc kypřící prášek a něco na dochucení ale zatím mě moc nenapadá co, na kokos moc chuť nemám.. možná skořice?.. sice štrůdl jsem včera upekla, ale mám po něm pořád na něco chuť a tohodle bych mohla zďabnout, víc 😀

pe_ma
12. bře 2016

@vrk to věřím! já právě nikdy před tím nejedla v restauracích přílohy, jen zeleninu, dost často i doma, já měla přílohu jen na oběd a na večeři třeba jen krajíc chleba, takže pro mě dodržovat sacharidy je do ted někdy problém :( takové to "klasické pravidlo" místo přílohy hora zeleniny...ted ale tu přílohu a ještě zeleniny většinou nesním, takže šidím zeleninu...

pe_ma
12. bře 2016

@maru9 tam jde o to, že ta čokoláda tam dává konzistenci a chut...proto mě nenapadá, co místo ní...

vrk
12. bře 2016

@pe_ma taky nejsem vubec prilohova a pecivova a tak to neresim. Jim na co mam chut proste. Treba na obed delam segedin. Ten nezahustuju nikdy a nedelam ani prilohu. Muz si da chleba. Nejsme knedlikovi. I treba k pecene kacene si nedelame prilohu proste. Miluju zeli a maso, vic nepotrebuju.

pe_ma
12. bře 2016

@vrk tak k takovým jídlům teda přílohu dám...ale mám zjištěno, že i ten knedlík je stejná katastrofa jako všechny ostatní sacharidy, takže neřeším a dám si...já právě ty sacharidy musím, kvůli tomu inzulinu a je fakt, že i tak mám ketony...proto je moc neřeším, ptž nemít cukrovku, tak tyhle věci nejím vůbec...

vrk
12. bře 2016

@pe_ma ajo vlastne ty musis. To je pak jina. No ja jsem zvedava na sve vysledky v utery 🙂. Snad bude vse ok

pe_ma
12. bře 2016

@vrk držím palce, určitě jo 🙂 já jdu ve středu, tak sem zvědavá, jak dr bude čarovat 🙂

vrk
12. bře 2016

@pe_ma dekuji i ja Tobe. Vsak uz to nejak doklepem🙂

miiisaaa
12. bře 2016

@pe_ma
@vrk Zítra vyzkouším a dám echo (a i s tomatem! 😀 )

zuhra
12. bře 2016

Holky tak ja rano 5,1 skóre 50:50 OK a spatna

zuhra
12. bře 2016

Koupila jsem čaj z boruvkove nati, snad se v tehu muze, údajně by mel
Snižovat...

vrk
12. bře 2016

@maru9 myslim ze kyprici neni potreba, to spis treba strouhana jablka a skorici do toho?

zuhra
15. bře 2016

Zdravím holky, nejak to tu utichlo🙂 ja byla dnes na krvi, zitra se zkusim stavit na diabetologii, jestli uz mají vysledky - byl ti ten glykovany hemoglobin

vrk
15. bře 2016

Ja mela dnes kontrolu a z patecniho odberu vysledky - lacna 5,0 glykovany 31 a nejaka fce slinivky taky ok, zvlada to pry jak ma. Tak vam nevim...i pres to kontrola za 14dni kvuli mym lacnym a kdyztak pry inzulin. Po pravde ho nechci. Ted na me neco leze, tak je mi vselijak, uz at je to pryc...

zuhra
15. bře 2016

@vrk tak to jsou dobre vysledky, ne?!

pe_ma
15. bře 2016

@vrk tak tj fajn 🙂 a inzulinu se fakt neboj!
@zuhra určitě to bude vše ok! dej pak vědět!

já jdu zítra k dr, tak sem zvědavá! dneska mi strašně vyletěla lačná no a pak brutálně večeře :( tak sem zvědavá!

vrk
15. bře 2016

@zuhra jj dle meho taky dobre vysledky, ale gyndarka porad tlaci do inzulinu protoze je mala vetsi..nechapu...
@pe_ma no jako nebojim, ale nejak si nemyslim, ze ho potrebuju🙂 a co znamena brutalni hodnoty?

zuhra
15. bře 2016

@pe_ma
@vrk tak to jsem zitra zvedava, snad uz to budou mit vyhidnocene... Mit tvé hodnoty, jsem spokojena, ale zjevně certvi... Ja tedy uz někdy od konce tydne nemerila..

pe_ma
15. bře 2016

@vrk ono je to i menší stres, ale chápu tě 🙂
no lačná 6, to sem neměla snad od vánoc a po večeři 10,8 :(

zuhra
15. bře 2016

@vrk jak gyndarka? Neřeší to diabetolog? Ja uz z toho všeho mam teda taky chvílemi hlavu v pejru... Jinak my dnes kontrola, jsem 29.tyden, odhad 1 400 gramu

zuhra
15. bře 2016

@pe_ma jajajajaj:( ze bych zitra měřila?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru