Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
19. bře 2016

@vrk @werumka tak to sem popravdě nikdy neřešila :D
@zuhra jejda :( a cos měla na večeři? něco jinak než běžně? :(

zuhra
19. bře 2016

@pe_ma no ne, porad držím tu stejnou nudu... Nechapu. A po snídani 4,8! Co to kurna dnes je?!:(

werumka
19. bře 2016

@zuhra A snídaně byla stejná? Pokud ta lačná bude taková jen dneska, tak bych to neřešila.

pe_ma
19. bře 2016

@zuhra asi bych to neřešila a uvidíš zítra...třeba jen ojedinělej výkyv ;)

vrk
19. bře 2016

@zuhra ja 6,0...:(

zuhra
19. bře 2016

@werumka po snídani 4,6, po obědě 6,2 - nechapu, co to rano bylo za hrůzu:( Jj, uvidim zitra, kdyžtak volam. Diky holky.... Jinak jsem zacala 30. Tyden

zuhra
19. bře 2016

@vrk to je fakt k uzoufani...

werumka
19. bře 2016

@zuhra Tak možná už to Tvoje tělo ty večeře taky nudí, tak Ti chtělo naznačit, že by to chtělo změnu 🙂 měříš se i před spaním?

zuhra
19. bře 2016

@werumka nemerila jsem - dnes delam profil, tak zkusim. Jak pred spaním? Těsně pred ulehnutim nebo po druhé večeři?

werumka
19. bře 2016

Záleží, kdy jíš druhou večeři, ale ideálně buď v deset večer nebo hodinu po druhé večeři. Záleží, která z těhle alternativ nastane později. Je to určitá výchozí hodnota i pro to ráno.

pe_ma
19. bře 2016

tak sem si právě dala kousek té datlové tyčinky s kakaem...bože, to bylo luxusní! za hodinku se chci změřit, pro zajímavost, ale snad to bude ok...dneska sme byli i na obědě a já se rozšoupla se smetanovýma špagetama, tak snad to bylo ok 🙂

jinak já se večer měřím v 10 a pak ještě druhá večeře a do postele 🙂

pe_ma
19. bře 2016

tak 5,8, takže občas si dám dobrotu!

dayella
19. bře 2016

Holky. Dneska jsem celý den na svatbě. To je teprv cukrové peklo, normálně se těším až to skončí a já najedu zpátky na zaběhnutou dietu 😏.

vrk
19. bře 2016

@pe_ma a v kolik veceris pred tou 10?

vrk
19. bře 2016

@dayella haha, jen uzivej;)

pe_ma
20. bře 2016

@vrk já večeřím mezi 7 a 8, takže na tu 10 mi to vychází 2 hodiny po večeři, takže se změřím, dám si druhou večeři, jdu si lehnout a tak za 40min zhasínáme a jdeme spát 🙂 beru to i tak, že často mi večer zlobí cukr, takže mám někdy ty 2 hodiny po jídle třeba i 7, tak to už pak nejím, to nemám odvahu...

zuhra
20. bře 2016

Tak 5,7. No, zitra volam na dia. Ale pochybuju, ze mi neco reknou.....

maru9
20. bře 2016

já dnes taky, 5,5, včera 5,9... ale dle odběrů do těch zkumaveček mi to nikdy přes 5,1 nešlo (ani tento pátek), tak nevím, podle mě odchylka v glukometru u mě (a to je fungl nový, to už rovnou jsem mohla měřit tím starým hihi)

vrk
20. bře 2016

@maru9 mam to stejne. Mam vetsinou odchylku min 0,5

vrk
20. bře 2016

@maru9 a co kolac? Zkousela jsi?

pavcik
20. bře 2016

ahoj holky, tak se k vám přidám, taky mám těhotenskou cukrovku. Dodržování diety nepomáhalo, tak jsem vyfasovala inzulín. Zatím teda moc nezabírá. Píchám si ho ale zatím jen večer před spaním.
Sacharidy ve většině ani nezvládnu sníst těch 250g ale i tak prostě to lítá...hlavně hodnoty na lačno ráno...dnes vyjímečně 4,8...ale jindy fakt výš....
Malej je díky cukrovce o dost větší, tak jsem zvědavá, jak se dál bude postupovat

maru9
20. bře 2016

@vrk nakonec nee 🙂 ale mamka mi donesla zakusky tak asi neco budu muset upect, kdyz vidim manzu, jak je do sebe cpe, dela mi to chute 🙂

maru9
20. bře 2016

@pavcik zdravim te 🙂 muzu se zeptat o kolik je maly vetsi? a to jen dle 1 mereni nebo jich bylo vic? snad to nebude tak hrozne, kolikrat ty jejich odhady.. a osratni hodnoty mas ok, lita jen lacna?

pavcik
20. bře 2016

@maru9 no měří ho na každým ultrazvuku a je větší cca o 4 týdny. Oni mu vždy měří obvod hlavy a břicha a stehenní kost a podle těch hodnot a průměrných tabulek jsou to ty 4 týdny. Odhad váhy je 1770g a to jsem na začátku 28tt.
Lítají mi hodnoty všechny. Pokud si vyloženě nedám jen večerní nízkosacharidový chlebík od penamu s lučinou a sýrem, tak je vysoký vše, ačkoli sachry splním

maru9
20. bře 2016

@pavcik ty brdo.. tak to je na prd. Muzu se zeptat co to znamena pro termin porodu a tak porod celkove, pripadne pro prcka? Jestli ti to teda nevadi o tom psat.. jestli ano tak to samozrejme pochopim a omlouvam se.

werumka
20. bře 2016

@pavcik Ahoj, a kam chodíš na dia? Do Motola?

pavcik
20. bře 2016

no není problém o tom psát 🙂

co to nese pro prcka za rizika nevím. Nikdo se zatím se mnou o tom moc nebavil. Jako všeobecně se ví, že to není dobrý. Sice je pěkný že "prospívá" ale to jen velikostně, orgány má zralý na ten odpovídající týden co jsem.
Navíc mám víc plodovky, takže celkově moje břicho je obří. On je velkej, plus hodně vody..no vypadám tak těsně před porodem a ne že mám rodit za 3 měsíce.
Termínově skutečně nevím jak to bude, páč za prvé mě čeká stejně další císař z důvodu mé rizikovosti a za další jsem po konizaci čípku, a ještě k tomu všemu se mi zkracuje sám o sobě a ve čtvrtek mi řekli, že už mám otevřenou nějakou vnitřní branku. Takže u mě se neví jak to bude.
Momentálně mám přísný režim klidu....

pavcik
20. bře 2016

@werumka Chodím do Podolí ale MUDr. Andělová zrovna dlouhodobě onemocněla, tak bych to měla řešit s Apolinářem. Jenže jak mám být jen na lůžku, tak to budu muset řešit jen po telefonu a poslat jim třeba naskenovaný hodnoty glymči a uvidíme co mi řeknou

werumka
20. bře 2016

@pavcik Jé, chudák a co jí je Ti neřekli? Myslím že s Apolinářem to klidně po mailu řešit půjde. Nevíš, jaké jsou hodnoty obvodu bříška vzhledem k týdnu těhotenství?
Viděla jsem, že první syn se narodil brzy - ten byl z hlediska odhadů na utz do té doby v normě?
Jaké jsou nejčastější lačné glykémie?
Ketony v moči ráno nemáš?

werumka
20. bře 2016

@pavcik A ještě se zeptám - jak Ti na cukrovku přišli a kdy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru