• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

29. března 2017 
@werumka Děkuji :slight_smile: Byla jsem si včera pro výsledky a žádanku. Naměřili mi hodnoty:
na lačno: 5,1
po 1. hod: 5,8
po 2. hod:6,3

Takže ano mám ji,ale nebude to tak strašný :slight_smile: Příští čtvrtek jdu teda do poradny pro rizikáče a tam to budeme řešit :slight_smile:
23. bře 2016 ve 12:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rony77 podle me nemas. Vzdyt jsi v limitu ve vsem..
23. bře 2016 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk tak myslím, že by se do toho obula každá a já to popravdě zase tolik neřeším, nezkoumám žádné speciální recepty a tak, jím to, co dřív, jen sem to upravila, at to sedí na dietu :slight_smile:
23. bře 2016 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rony77 U té lačné v limitu nejsi, dodržela jsi dobu lačnění, nebyla jsi třeba nachlazená, nevyspalá?
23. bře 2016 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rony77 Nebo spíš takto - pokud se naměří lačná 5,1, tak by test proveden být neměl a lačná se musí změřit znovu třeba za dva dny. Pokud by byla i nadále nad limit, pak to teprve patří na konzultaci do diaporadny. Takhle je pořád možnost, že cukrovku nemáš...
23. bře 2016 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka Nad hodnotama, jaké máš ty bych skákala radostí :slight_smile:
23. bře 2016 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@werumka byla jsem lačná a nachlazená nejsem...vyspaná jsem určitě nebyla...nejsem zvyklá v 5 vstávat :grinning: Do poradny mě poslali, takže konzultace mě čeká příští čtvrtek a zřejmě i dieta
23. bře 2016 ve 13:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rony77 Je fakt k pláči, že v těch laborkach nejsou schopný dodržovat jednoduchý pravidla. Pak to způsobuje falešnou pozitivitu i negativitu. Tu krev nejdriv musi vyhodnotit, než Ti to dají vypít. Pokud není glykémie v limitu, v testu se nepokračuje a lačná se zkontroluje za pár dní znovu. To je jediná možnost, jak zajistit, že se nejedná o nějakou výjimečnou situaci. Pokud je druhá lačná v pořádku, teprve pak se dělá test. Pokud jsi málo spala, mohla ta hraniční hodnota být způsobená tímhle. Ale to už se bohužel teď nedozvíme. Hodnoty po zátěži jsou naprosto ok. Uvidis, co řeknou v diaporadne. Ale hodnocení takto provedenyho testu jim ze srdce nezavidim :slight_smile:
23. bře 2016 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já hlásím novinky z dnešní návštěvy diabetologie u Apolináře.
Mudr mi zvedla večerní Lantus na 16 jednotek, do toho jsem vyfasovala Novorapid před každým jídlem 4 jednotky a pak ještě Stadamet večer....hmmmm paráda :angry:
Do toho se mám píchat glukometrem a rovnou dvěma, k mýmu diamantu jsem vyfasovala na zkoušku ještě jinej, jestli měří stejně :confused:
Takže jak řikám, feťák hadr
23. bře 2016 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jak vás tady některý poslouchám, nebo spíš čtu, tak si za své 3 jednotky na noc vískám.
Jak myslíte, že se do hladiny cukru promítnou 4 dny příprav na svatbu (tj. pečení cukroví, sem tam ochutnávka, olizování těsta z prstů) a samotný den, kdy byla svatba a taky pár kousků cukroví, dortu a koláče? A taky jsem za ten týden kilo nahoru :unamused:
23. bře 2016 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka teda, teď jsi mě překvapila a potěšila...samozřejmě nebudu doufat v zázraky :slight_smile: ale už nejsem takový nervák :slight_smile: Zkusím se na to opatrně příští týden zeptat. Dala bych si sušenku nebo Mixle Pixle nebo něco jen tak na zub,ale bojím se.... tak se raději držím :slight_smile: Jestli mi vážně dají dietu, tak to bude hezký...do teď jsem přibrala jedno kilo :grinning:
23. bře 2016 v 16:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rony77 Domluvit se s nimi, myslím, že Ti určitě budou chtít zkontrolovat lacnou sami. Pokud by se jednalo o cukrovku, tak ty hodnoty lačné budou směrem ke 30. týdnu stoupat. Možná bych zkusila udělat takový test, že den před kontrolou, kde budou brát krev, budeš jíst normálně, nedietně. A uvidis, co vyleze za číslo :slight_smile:
23. bře 2016 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pavcik taky říkám, že sem jak narkomanka :D a ten stadamet je co? :confused:
23. bře 2016 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dneska super - do 5ti jsem nespala, pak se měřila, 5,9. Snedla jsem pomeranč a usnula do 12ti, pak 5,0. Jde z toho neco vyvodit ohledně lacne?:(
23. bře 2016 v 16:27  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devcata na velikonoce jsem objednala domu domaciho peceneho beranka...myslite, ze si muzu kousek taky dat? Rekla jsem pani at snizu mnozstvi cukru na minimum...od te doby co mam cukrovku jsem cukr ci neco sladkeho nestrcila do huby...
23. bře 2016 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem včera byla na další kontrole. No prý, jak se máte. Tak říkám, že dobrý. Koukla do papíru a říká, ale 5,1 tu nevidím. Jsou ty limity na houby, co. Tak říkám, že se snažím, ale že většinou tak do 5,5 to mám, no. Tak koukla na zprávu z ultrazvuku, že malý je stále o týden pozadu, žádné veliké miminko a že mi první týden v dubnu udělá výstupní prohlídku. A že teda by mi za sebe doporučila, abych se tímto naučeným způsobem stravovala i do budoucna, plus samozřejmě nějaký pravidelný pohyb a že bych si tím mohla předpokládaný nástup cukrovky oddálit co nejdál. Že vzhledem k mojí výšce mám asi metabolismus na úrovni dítěte, ale jím asi jako dospělý, což je taky na houby. Tak že tímhle bych si mohla pomoct. Tož tak, no.
23. bře 2016 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk Vyzkoušet můžeš - bylo by ideální, kdyby Ti ta paní dala rozpis toho, co do toho dala a kolik, aby sis to mohla váhově rozpočítat na sacharidy.
23. bře 2016 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra Myslím, že lačná Ti říká, abys víc spala :grinning: :grinning:
23. bře 2016 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka njn, to se řekne......:(
23. bře 2016 v 17:57  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma jsou to nějaký prášky který si mám dát po večeři. Prý po nich bývá špatně od žaludku, tak se jich docela bojim
23. bře 2016 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavcik aha...tak snad je zvládneš v pohodě! :slight_smile:
23. bře 2016 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra Není to žádná tragédie, myslím, že jak jsi to udělala dneska, to bylo z hlediska glykémie ok.
23. bře 2016 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
23. bře 2016 v 18:26  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka ja myslim, ze jeden platecek by byl v poho i bez pocitani ne? Proste zadny hody jen platek ke kave;)
23. bře 2016 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jdu zítra do poradny tak jsem na to zvědavá protože když jsem byla na testu tak jsem měla lačná 5,2 po hodině 10 a dvě hodiny 8 ale když jsem si ted měřila doma tak mám ráno na lačno tak 3,6 a po jídle mám třeba i 3,8 nebo 4 nikdy jsem neměla doma víc jak 6 po jídle tak jsem na to zítra docela zvědavá :/
23. bře 2016 v 18:48  •  čeká miminko, termín má v květnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk to asi jo, v ramci svaciny.
23. bře 2016 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka ahojky,koukla bys mi.prosim na ty moje hodnoty...je to hodne blby?:-/ zatim ty jidla nemuzu nejak uplne vychytat:frowning2: a dnes na lacno nic extra,ale zase jsem byla dyl vzhuru a merila tak po hodine a pul od probuzeni :frowning2:
23. bře 2016 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petanevesta 1h po jidle by mela byt max.7,8 a lacna do 5,1...co snidas? Pekne ti to lita covece. Zkus ubrat trochu porce
23. bře 2016 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk ja mam v papirech,ze lacna ma byt ok do 5,3 a po jidle tech 7,8....snidam vetsinou pecivo s maslem a kvalitni sunkou a neslazeny caj
23. bře 2016 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petanevesta mam stejne normy, a stejne tak se nevejdu
23. bře 2016 ve 22:31  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek